ویژگی خاص حریف آسیایی پرسپولیس؛ بازی مالکانه

تیم ژاردیم شبیه تیم یحیی

0 8

آمار گویای آن است که رقیب پرسپولیس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بازی مالکانه را به نمایش می گذارد.

به گزارش سرخ نیوز؛ الهلال، رقیب بعدی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیاست و سرخپوشان پایتخت روز ۲۴ مهرماه در شهر ریاض، میهمان این تیم عربستانی هستند.

بازی مالکانه، سال هاست که در دستور کار قهرمان بلامنازع لیگ ایران است و این مسئله با روی کار آمدن یحیی گل محمدی بیش از پیش نمود پیدا کرد؛ همه فوتبالی ها می دانند او عاشق این سبک است و تیکی تاکای تیم های تحت هدایت گل محمدی همواره مورد توجه قرار گرفته است.

نکته جالب اینجاست که آمار نشان می دهد که تیم الهلال نیز بازی مالکانه ای را در مقابل رقبا ارائه می دهد؛ در جدول لیگ کشور عربستان آنها فعلا با ۱۱ امتیاز و یک بازی کمتر از الاتحاد صدرنشین در رده دوم قرار گرفته اند اما با میانگین ۶۴ درصد مالکیت توپ در ۵ بازی شان در لیگ این کشور از این حیث، بهترین عملکرد را در میان ۱۶ تیم حاضر داشته اند. الهلالی ها تاکید به پاسکاری و در اختیار داشتن توپ در زمین حریف دارند و پاس های آخرشان در نیمه حریف معمولا بسیار دقیق است به توجه به بازیکنان با کیفیتی که در فاز هجومی در اختیار دارند معمولا در زمان حمله، بهترین تصمیمات از جانب نفرات اتخاذ می شود.

بیشتر بخوانید:  بازگشت ملی‌پوشان به تمرینات پرسپولیس

در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ نیز الهلال با ثبت ۴۲۵۷ پاس در مجموع ۷ بازی، در رده دوم تیم هایی قرار گرفته که بیشترین تعداد پاس را ثبت کرده است. همچنین در جدول بازیکنانی که بیشترین پاس را در این مسابقات رد و بدل کرده اند و در میان ۶ نفر نخست، نام ۴ بازیکن از این تیم عربستانی به چشم می خورد؛ محمد کنو، عبدالله عطیف، علی ال بلیهی و جانگ هیون سو این نفرات هستند.

همچنین در لیگ قهرمانان فصل جاری، الهلال میانگین حدود ۶۰ درصد مالکیت توپ در ۷ بازی را به ثبت رسانده؛ این تیم عربستانی در یک هشتم نهایی و در دیدار مقابل استقلال نیز مالکیت بهتری نسبت به شاگردان فرهاد مجیدی داشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.