پرسپولیس – الهلال؛ شاگردان یحیی به دنبال طلسم شکنی در ریاض

سرخ ها باز هم معجزه خلق می کنند؟

0 9

پرسپولیس تا کنون موفق نشده تیم الهلال را ریاض شکست دهد.

به گزارش سرخ نیوز؛ در چهار دوره اخیر لیگ قهرمانان آسیا فقط پرسپولیس و الهلال موفق شده‌اند به فینال لیگ قهرمانان آسیا از منطقه غرب برسند و با توجه به این مسئله می‌توان گفت بازی دو تیم در یک چهارم، فینال زودرس غرب آسیا محسوب می‌شود. سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ سرخپوشان ایرانی در فینال لیگ قهرمانان حضور داشتند و سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ آبی پوشان عربستانی. در این میان پرسپولیس در هردو دیدار فینال، نتیجه را واگذار کرد اما الهلال یک جام را با خود به خانه برد.

*تقابل شماره ۱۵
پرسپولیس و الهلال تا کنون ۱۴ بار به مصاف هم رفته اند که حاصل آن ۴ برد برای هریک از دو تیم و ۶ تساوی بوده است. علی کریمی و گادوین منشا با ۲ گل زده، بهترین گلزنان پرسپولیس در تاریخ تقابل های دو تیم هستند.

*نخستین تقابل
دو تیم پرسپولیس و الهلال نخستین بار در چارچوب دیدار رفت جام در جام آسیا ۱۹۹۰ (معوق در سال ۱۹۹۱) به مصاف هم رفتند؛ بازی رفت دو تیم در ۲۷ تیر ۱۳۷۰ با تساوی بدون گل در ریاض خاتمه یافت اما مصاف برگشت در تهران که ۱۲ مرداد ۱۳۷۰ برگزار شد با تک گل مرتضی کرمانی مقدم به سود پرسپولیس به اتمام رسید.

بیشتر بخوانید:  گل اول رئال مادرید به بارسلونا (گل به خودی رونالد آرائوخو)

*آخرین گل پرسپولیس در ریاض
آخرین و تنها گل سرخ ها در عربستان مقابل الهلال توسط علی کریمی به ثمر رسید؛ دو تیم ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۱ (بازی رفت- گروه D لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۲) به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

*آخرین بازی در عربستان
آخرین بازی دو تیم در ریاض عربستان به دیدار برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ و تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۱ برمی گردد که پرسپولیس با نتیجه سه بر صفر مغلوب الهلال شد.

*آخرین دیدار
پرسپولیس و الهلال آخرین بار در چارچوب دیدار برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ به مصاف هم رفتند؛ این بازی که در مسقط عمان برگزار شد با تساوی۲ بر ۲ خاتمه یافت.

*شاگردان یحیی، علیه طلسم ریاض
در تاریخ بازی های دو تیم در آسیا ۴ بازی در عربستان برگزار شده که نتیجه آن ۳ تساوی و یک باخت بوده و پرسپولیس تا کنون بردی را در ریاض مقابل الهلال کسب نکرده است. طلسمی که می تواند توسط یحیی گل محمدی و شاگردانش شکسته شود.

بیشتر بخوانید:  مهاجم فیکس لیورپول از تیم ملی خط خورد
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.