آشتیانی: یحیی یک مربی صاحب سبک و با فلسفه است؛ برخی از مدیران سابق پرسپولیس لیاقت مدیریت یک تیم دسته سومی را هم نداشتند

0 64

مدافع سابق پرسپولیس گفت: متاسفانه برخی از مدیران سابق پرسپولیس لیاقت مدیریت یک تیم دسته سومی را هم نداشتند و فقط دنبال شهرت بودند.جایگاه مدیریتی پرسپولیس بسیار بالاست و امیدوارام کسی مدیرعامل شود که اهلیت این کار را داشته باشد.

اردلان آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخ‌نیوز؛ با تمجید از عملکرد شب گذشته پرسپولیس مقابل فولاد اظهار داشت: بازی پرسپولیس مقابل فولاد 2 نیمه متفاوت داشت و در نیمه نخست، کیفیت بازی چندان خوب نبود اما با شروع نیمه دوم روند پرسپولیس تغییر کرد و بعد از به ثمر رسیدن گل اول، تیم از شرایط تاکتیکی خوبی برخوردار شد.

وی ادامه داد: پیروزی مقابل فولاد از نظر روحی_روانی خیلی برای پرسپولیس مهم بود، به هر حال بازی در زمین حریف برگزار می‌شد و بعد از به ثمر رسیدن گل اول، شرایط روحی بازیکنان تغییر کرد و از زیر فشار خارج شدند و توانستند بازی بسیار روان و خوبی را به نمایش بگذارند.
مدافع سابق پرسپولیس خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین نکات بازی شب گذشته به ثمر رسیدن 2 گل روی ضربات شروع مجدد بود. در فوتبال روز دنیا 35 درصد گل‌ها روی ضربات شروع مجدد به ثمر می‌رسد و بازیکنان پرسپولیس شب گذشته توانایی خود را در این زمینه نشان دادند. روی گل سوم نیز حرکت بدون توپ امیری، باعث شد تا آل‌کثیر در موقعیت گلزنی قرار بگیرد و این مساله هوش بالای امیری را به رخ کشید.

بیشتر بخوانید:  فوری: مارسی برای جذب آزمون وارد مذاکره شد

وی در ادامه با اشاره به نقش گل‌محمدی در پیروزی شب گذشته سرخ‌ها گفت: پرسپولیس در چند فصل اخیر جزو بهترین تیم‌های ایران به شمار آمده و از کادر فنی باهوش و صاحب سبکی بهره می‌گیرد. گل‌محمدی جزو معدود مربیان صاحب سبک در فوتبال ایران است و فلسفه خاص خودش را دارد و در تمام سال‌های مربیگری، فسفله و سبک مدنظرش را دنبال و پیاده کرده است.

آشتیانی انتقادات مطرح شده از خط دفاعی پرسپولیس را نادرست دانسته و گفت: ساختار خط دفاعی پرسپولیس مشکلی ندارد و بازیکنان دفاع تیمی را به خوبی پیاده می‌کنند. به هر حال پرسپولیس چند مهره دفاعی موثر را از دست داده‌ و بازیکنان تازه‌وارد تا رسیدن به هماهنگی لازم به زمان نیاز دارند.

وی با اشاره به بلاتکلیفی مدیریتی پرسپولیس و مشکلات مالی سرخپوشان، متذکر شد: تغییرات گسترده و مداوم مدیریتی به پرسپولیس صدمه می‌زند و روی عملکرد تیم هم تاثیرگذار خواهد بود. با این وجود اعتقاد دارم اگر طولانی شدن روند انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس منجر به انتخاب یک فرد قدرتمند و لایق شود، ارزش انتظار کشیدن را خواهد داشت. هواداران حاضر هستند که زمان زیادی منتظر بمانند اما یک مدیر لایق و توانمند برای باشگاه انتخاب شود. اگر قرار باشد مثل سالیان گذشته کسانی به صندلی مدیریت پرسپولیس برسند که لیاقت مدیرعاملی یک تیم دسته سومی را هم نداشتند، همان بهتر که فعلاً کسی انتخاب نشود. متاسفانه برخی از مدیران سابق پرسپولیس لیاقت مدیریت یک تیم دسته سومی را هم نداشتند و فقط دنبال شهرت بودند.جایگاه مدیریتی پرسپولیس بسیار بالاست و امیدوارم کسی مدیرعامل این تیم شود که اهلیت این کار را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  غیررسمی ؛ کانسلو به بایرن مونیخ پیوست
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.