مهدوی‌کیا: روز اول گفتم برنامه دو سال و نیمه دارم

فیفادی‌ها بازی دوستانه خواهیم داشت

0 19

مهدوی‌کیا اعلام کرد که با برنامه‌ریزی 2/5 ساله هدایت تیم امید را پذیرفته و اردوهایی برای آمادگی بهتر تیم زیر 23 سال ایران در دستور کار قرار دارد

به گزارش سرخ نیوز، در بازگشت تیم زیر 23 سال ایران از رقابت‌های مقدماتی آسیایی به تهران، مهدی مهدوی‌کیا در گفتگو با خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد درباره موفقیت به دست آمده برای تیم امید گفت: ما زمان خیلی کمی برای اعزام به مسابقات داشتیم، چرا که دیر کارمان را شروع کرده بودیم و تقریبا فکر می‌کنم یک هفته با تیم اصلی که به مسابقات رفتیم تمرین کنیم؛ بازی تدارکاتی بین‌المللی هم نداشتیم با توجه به این‌که برنامه لیگ این‌چنین بود و چند روزی هم بازیکنان را برای هفته اول لیگ در اختیار باشگاه‌ها قرار دادیم.

 

وی افزود: با توجه به همه مشکلاتی که بود خوشبختانه به این مسابقات رفتیم و من فکر می‌کنم که ما بازی به بازی بهتر شدیم و بچه‌هایمان بازی بهتری انجام دادند، با توجه این‌که خیلی‌ها برای اولین‌بار بود که در کنار هم بازی می‌کردند. راه زیادی داریم که به هماهنگی بهتری برسیم اما خوشحالم که توانستیم با 9 امتیاز این گروه صعود کنیم. کار ساده‌ای نبود و تیم تاجیکستان تیم خوبی بود، سال‌ها در کنار هم بازی کرده بودند و تیم هماهنگی بودند.

 

مهدوی‌کیا ادامه داد: یکی از مشکلات ما چمن مصنوعی بود که خیلی هم دردسرساز شد و خداراشکر که در نهایت توانستیم از این گروه صعود کنیم و انشالله خودمان را برای مسابقات نهایی آماده کنیم.

سرمربی تیم امید درباره سطح فنی تیم تاجیکستان و دیدار با این تیم گفت: به نظر من خیلی بازی خوبی بود، همانطوری که قبل از بازی اشاره کرده بودم که حتما بازی خیلی خوبی خواهد شد، چرا که هر دو تیم توانایی‌های خوبی داشتند اما ما باید بازی را می‌بردیم تا بتوانیم سر گروه شویم. تیم تاجیکستان میزبان بود و با حضور تماشاگرانش بازی می‌کرد و در این زمین سالهاست که بازی می‌کنند و عادت دارند و همانطور که گفتم تیم‌شان سالهاست در کنار همدیگر هستند، از تیم نوجوانان این‌ها کنار هم بودند و اسکلت تیم همان تیم استقلال تاجیکستان است.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازی استقلال مقابل ذوب آهن / خیز آبی ها برای فرار از پرسپولیس

 

وی افزود: تقریبا می‌شود گفت که تیم بزرگسالان تاجیکستان هم با اضافه شدن چند بازیکن همین بازیکنان تیم امید شکل می‌دهند؛ تیم هماهنگی بود اما خوشبختانه بچه‌های ما خیلی خوب کار کردند و در همان نیمه اول توانستیم سه گل بزنیم و در نیمه دوم هم خیلی خوب بازی را مدیریت کردیم و اگر دقت می‌کردیم 2-3 موقعیت گلزنی دیگر هم داشتیم اما در نهایت خیلی خوب بود که ما توانستیم با 9 امتیاز از گروه صعود کنیم.

 

مهدوی‌کیا در واکنش به میزبانی تاجیکستان و سرماخوردگی بازیکنان توضیح داد: ما به دنبال بهانه‌جویی نبودیم چون ما اصلا این موضوع را قبل از بازی مطرح نکردیم، چون که من احساس می‌کردم در روحیه تیم تاثیرگذار است؛ مسئله سرماخوردگی تیم ما را اذیت کرد و سه بازیکن ما در بازی آخر از جمله دروازه‌بان اصلی تیم نتوانستند بیایند و کار به بیمارستان کشید. 5 بازیکن هم در که داخل زمین بودند شرایط خوبی نداشتند.

 

سرمربی تیم امید ادامه داد: با توجه به این‌که ما همیشه جلسه فنی را قبل از ظهر بازی انجام می‌دادیم اما با این شرایط حاد، ما تا ساعت 16:30 منتظر بودیم که ببینم کدام بازیکن می‌تواند و کدام بازیکن شرایط بازی ندارد؛ شرایط ویژه‌ای بود اما من و کادرفنی اعتقاد خیلی ویژه‌ای به همه بازیکنان داشتیم و فرقی نمی‌کرد که چه کسی بازی کند و خوشحالم که با تمام قدرت حاضر شدیم و توانستیم نتیجه بگیریم.

بیشتر بخوانید:  گل دوم استقلال مقابل ذوب آهن توسط کوین یامگا (پنالتی)

 

مهدی مهدوی‌کیا درباره برنامه‌ریزی تیم امید برای آینده پاسخ داد: قطعا برنامه ما دراز مدت است، ما سعی می‌کنیم که از این به بعد هر ماه در فیفادی اردوهایمان را برگزار کنیم تا بتوانیم به هماهنگی بیشتری برسیم؛ برگزاری بازی‌های تدارکاتی می‌تواند خیلی به ما کمک کند، با توجه به رایزنی‌هایی که با کشورهای قطر، امارات و صحبتی که با کره جنوبی داشتیم، انشالله امیدواریم در تورنمنتی در قطر در چند ماه آینده حضور پیدا کنیم. هم‌چنین در امارات و هم‌چنین در کشور خودمان اردوهای مختلفی داشته باشیم، اگر بتوانیم از کشورهای دیگر هم میزبانی کنیم.

 

سرمربی تیم امید در ادامه توضیح برنامه‌های تیم امید گفت: خیلی دوست داریم که بتوانیم با همه تیم‌ها بازی کنیم و با یک تیم خوب و تقریباً بازیکنانی که شرایط سنی المپیک را دارند، به مسابقات ازبکستان برویم و پس از آن بازی‌های آسیایی چین را خواهیم داشت؛ در این دو تورنمنت سعی می‌کنیم که به آمادگی مناسب برسیم، از اول همه اعلام کرده بودم که برنامه 2/5 ساله داریم تا انشالله با آمادگی کامل وارد مسابقات شویم.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این‌که احتمال اضافه شدن بازیکن جدیدی به تیم امید وجود دارد، گفت: قطعا ما می‌بینیم بازیکنانی که شرایط سنی‌شان به تیم المپیک می‌خورد، اما از این به بعد روی بازیکنان جوانی تمرکز می‌کنیم که شرایط سنی حضور در المپیک را دارند. ما دوست داریم همه بازیکنان را ببینیم تا بتوانیم از همه پتانسیل فوتبال کشور استفاده کنیم.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.