واعظی: فقدان آرامش تیمی مهم‌ترین عامل ناکامی پرسپولیس است؛ مشکلات مدیریتی و مالی تیم را تحت تاثیر قرار داده

0 32

دروازه‌بان سابق سرخ‌ها مشکلات مدیریتی و مالی را از دلائل ناکامی‌های اخیر پرسپولیس دانسته و گفت: فقدان آرامش تیمی یکی از مهم‌ترین موانع پرسپولیس در نتیجه‌گیری است و متاسفانه در چند هفته اخیر پرسپولیس آرامش لازم را نداشته و مشکلات مدیریتی و مالی به بازیکنان فشار وارد می‌کند و نتایج تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مهدی واعظی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخ‌نیوز؛ در مورد عملکرد پرسپولیس مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: مس یکی از تیم‌های خوب لیگ است و با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی منطقه، پرسپولیس روز گذشته بازی خوبی را به نمایش گذاشت و نسبت به بازی‌های گذشته، تاحدودی نقاط ضعف تیم پوشش داده شده بود. بازیکنان پرسپولیس روز گذشته هم از نظر بدنی و هم از نظر تاکتیکی نسبت به بازی‌های قبلی روند بهتری داشتند.

وی ادامه داد: فقدان آرامش تیمی یکی از مهم‌ترین موانع پرسپولیس در نتیجه‌گیری است و متاسفانه در چند هفته اخیر پرسپولیس آرامش لازم را نداشته و مشکلات مدیریتی و مالی به بازیکنان فشار وارد می‌کند و نتایج تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از طرف دیگر در بحث فنی تیم دچار نقاط ضعفی شده که دلیل اصلی آن جدایی مهره‌های موثر پرسپولیس در نقل و انتقالات است. به نظرم اگر پنجره نقل و انتقالاتی باز شده و پرسپولیس بتواند بازیکن خارجی جذب و نقاط ضعفش را در برخی پست‌ها ترمیم کند، قطعاً پرسپولیس به سطح واقعی خودش باز خواهد گشت. البته نباید فراموش کرد که دوران بدنسازی پرسپولیس با رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا مصادف بود و تیم نتوانست بدنسازی منظمی داشته باشد.قطعاً پرسپولیس از نظر آمادگی جسمانی و تاکتیکی به روال عادی خودش نرسیده و این شرایط در هفته‌های نخست لیگ طبیعی است و پرسپولیس در هفته‌های آینده می‌تواند به شرایط بهتری دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:  گل اول نفت مسجد سلیمان به استقلال توسط میلاد شیخی سلیمانی

دروازه‌بان سابق سرخ‌ها در مورد عملکرد خط دفاعی پرسپولیس در چند هفته گذشته خاطرنشان کرد: مشکل گل خوردن پرسپولیس، تنها به خط خاصی و یا دروازه‌بان و مدافعان مربوط نمی‌شود بلکه ساختار دفاعی تیم به دلیل جابه‌جایی چند مهره موثر، محوریت خود را از دست داده  و بین مهره‌های تازه‌وارد هماهنگی لازم هنوز ایجاد نشده است. متاسفانه پرسپولیس بازی تدارکاتی لازم را نداشته و بازیکنان ناچار هستند که در خلال بازی‌های لیگ باید به هماهنگی برسند. 

وی افزود: به نظرم اگر حامد لک از ترکیب خارج نمی‌شد، ممکن بود پرسپولیس روز گذشته از شرایط بهتری برخوردار می‌شد. اما چون لک از نظر روحی_روانی در شرایط مناسبی نبود، کادر فنی او را از ترکیب خارج کرد و همین تغییر تمرکز خط دفاعی تیم را تا حدودی کاهش داد.به نظرم استفاده از بازیکنانی که آمادگی جسمانی بالایی داشته و از تمرکز بهتری برخوردار هستند، در ترکیب اصلی تیم می‌تواند مشکلات پرسپولیس را در فاز دفاعی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:  فروش پیراهن کریستیانو رونالدو برای کمک به مردم زلزله زده ترکیه + عکس

واعظی در پایان گفت: من پرسپولیس را یک تیم خوب و قدرتمند می‌دانم؛ با این حال برخی از بازیکنان موثر تیم از جمله ترابی هنوز به آن شرایط ایده‌آل بدنی و فنی خودشان نرسیده و نتوانسته‌اند آن کارایی لازم را داشته باشند. اگر مهره‌های موثر پرسپولیس به شرایط واقعی خودشان برسند، هیچ تیمی حریف پرسپولیس نخواهد شد و ما دوباره قهرمان لیگ خواهیم شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.