9 دی 1379 /پرسپولیس 2 – استقلال 2؛ دربی جنجالی پایتخت

0 220

21 سال پیش در چنین روزی شاهد یکی از جنجالی‌ترین دربی‌های تهران بودیم

به گزارش سرخ‌نیوز، 9 دی ماه 1379 شاهد یکی از جنجالی‌ترین دربی های پایتخت بودیم. این دیدار حساس که در پایان نیم فصل اول لیگ آزادگان برگزار می شد به دلیل حضور هاشمی نسب در استقلال حساسیت دو چندانی یافته بود. این مدافع در انتقالی جنجالی از پرسپولیس به تیم رقیب پیوست.

 

ابتدا این پرسپولیس بود که در دقیقه 57 توسط رهبری فر به گل رسید، اما محمد نوازی بازی را به تساوی کشاند و در دقایق پایانی هاشمی نسب دروازه عابدزاده را باز کرد، اما کریمی اجازه نداد که خوشحالی آبی ها زیاد دوام داشته باشد و در هشتاد و نهمین دقیقه بازی گل تساوی را وارد دروازه برومند کرد.

 

در لحظات پایانی گلر استقلال با پایان رافت درگیر شد و با مشتی که به صورت وی کوبید بازی را به جنجال کشید و کمینه انضباطی هم خاطیان بازی را جریمه و محروم کرد که بر طبق آن پرویز برومند 18 ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد که این محرومیت به 12 ماه تقلیل یافت.

بیشتر بخوانید:  اعلام زمان نشست خبری بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم

 

استیلی و نوازی نیز هر یک 12 ماه محروم شدند، مهدی تارتار شش ماه، بهروز رهبری‌فرد چهار ماه، ناصر ابراهیمی، مربی وقت پرسپولیس شش ماه، ولی صالح‌نیا، مربی بدنساز استقلال دو ماه و علی سامره و فرزاد مجیدی هرکدام به دو هفته محرومیت محکوم شدند که مجازات آنها نیز کاهش یافت.

 

نکته قابل توجه در حکم کمیته انضباطی در نظر گرفتن جریمه های فردی برای بازیکنان استقلال بود، این در حالی است که کمیته انضباطی در دربی های گذشته برای پرسپولیسی ها به دلیل اینکه شروع کننده درگیری بودند جریمه تیمی هم در نظر می گرفت و با مروری بر تاریخ دو تیم خواهید دید که سه نتیجه ۳ بر صفر با حکم انضباطی مقابل نام سرخپوشان قرار گرفته است!

ترکیب پرسپولیس:
احمد رضا عابدزاده (کاپیتان)، افشین پیروانی، علی انصاریان ـ ، حمید استیلی، حامد کاویانپور، بهروز رهبری فرد، مهدی تاتار (حسن خانمحمدی)، رضا شاهرودی، علی کریمی، اسماعیل حلالی، پایان رأفت
مربی: علی پروین

بیشتر بخوانید:  آجورلو: سجادی در مورد برکناری من باید پاسخگو باشد / به رییس جمهور گفتم می‌ خواهم استادیوم بسازم

ترکیب استقلال:

پرویز برومند، جواد زرینچه (کاپیتان)، ستار همدانی، یدالله اکبری، محمد نوازی، فرزاد مجیدی، سیروس دین محمدی، محمود فکری، علیرضا واحدی نیکبخت، علی سامره (مسعود قاسمی)، سید مهدی‌هاشمی نسب (احمد مومن‌زاده)
مربی: منصور پورحیدری

گل‌های پرسپولیس: بهروز رهبری فرد (۵۸ پنالتی)، علی کریمی (۸۷)
گل‌های استقلال: محمد نوازی (۶۸)، مهدی‌هاشمی نسب (۸۵)
داور: یانگ جو کیم (کره جنوبی)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.