خادم:مشکل طارمی حاد نبود

امیدوارم مهدی برنده جایزه پوشکاش شود

0 41

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مشکل مهدی طارمی برای بازگشت به تیم ملی ایران حاد نبود و امیدوارم در اردوی بعدی شاهد حضور او باشیم.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب‌‌الدین عزیزی خادم در حاشیه سفرش به استان خوزستان در رابطه با بازی‌های پیش روی تیم ملی گفت: در ابتدا باید بگویم فراموش نمی‌کنیم که سال گذشته و در چنین روزهایی فوتبال ملی در یک مخمصه تاریخی گرفتار بود اما امروز به لطف خدا و تلاش‌های همه ارکان فدراسیون، کادرهای فنی تیم‌های ملی و بازیکنان ارزشمند ایران در رتبه نخست رنکینگ فیفا در آسیا و گروه مقدماتی جام جهانی هستیم و سال 2021 را نیز با پیروزی‌های پیاپی پشت سر گذاشتیم و به عنوان یکی از تیم‌های بی‌شکست جهان، خود را در بالاترین سطح دنیا معرفی کردیم اما نکته قابل توجه این است که برای تاریخ‌سازی، تحقق سریع‌ترین صعود به جام جهانی و جابجایی رکوردهای فوتبال ملی به پیروزی در بازی‌های پیش رو نیاز داریم. موضوعی که با اتحاد و همدلی ان‌شاء‌الله محقق خواهد شد.

 

عزیزی خادم در مورد طرح استعدادیابی هم اعلام کرد: فلسفه کاری نو و جدیدی در فدراسیون فوتبال و مسیر استعدادیابی لحاظ شده که از شعارهای انتخاباتی بنده در سال گذشته هم بود و به همت همکارانم در بخش‌های مختلف فدراسیون این کار به خوبی در حال انجام است. برای توسعه متوازن فوتبال در کشور، استعدادیابی به عنوان پیش نیاز اساسی باید به درستی مدیریت شود و الزامی است.

 

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: باتوجه به برنامه‌ریزی جهت اجرایی شدن «ایران کاپ» که طرحی در ابعاد ملی به شمار می‌آید، می‌توانیم بار استعدادیابی را در سال‌های آینده کمتر کنیم و سریع تر به توسعه و رشد متوازن و همگانی در فوتبال برسیم. ما در پی عملیاتی شدن شعار “فوتبال برای همه” هستیم و البته در این مسیر باید کنار یکدیگر قرار بگیریم و تلاش کنیم و با اتحاد کارها را جلو ببریم.

بیشتر بخوانید:  جهانبخش: در حال حاضر تمرکزم روی تیم ملی است/ روتردام را مثل خانه ام می دانم

 

عزیزی خادم در رابطه با ایران کاپ ادامه داد: گفتمان این فدراسیون، گفتمان توسعه است. در این مسیر ایران کاپ هم از ابزارهای توسعه است که می‌تواند به عنوان یک عامل وحدت آفرین در ایران مطرح شود. به این دلیل که هم باعث ایجاد توسعه متوازن در کشور می شود و هم اتحاد ملی را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر قومیت‌های متنوع و استان‌های مختلف در این چارچوب کنار هم قرار می‌گیرند و یک‌صدا و یک‌دل کارها را به پیش می‌برند.

 

عزیزی خادم با بیان اینکه «مهدی طارمی زحمات زیادی برای فوتبال ملی ایران کشیده است.» درباره حضور این مهاجم در بازی‌های آینده تیم ملی گفت: شخصاً امیدوارم مهدی برنده جایزه پوشکاش باشد. او از چهره‌های اخلاق‌مدار، منظم، متعهد و زحمتکش فوتبال ایران است که افتخارات زیادی را برای فوتبال ما به دست آورده و یکی از سفیران فوتبال ایران و قاره آسیا در سطح جهانی است. مشکل طارمی حاد نبود، امیدواریم که در اردوی بعدی شاهد حضور او باشیم. آن چیزی که برای ما مهم بوده و هست و خواهد بود، نظم و احترام متقابل است. موضوعی که از الزامات تیم ملی به حساب می آید. حفظ حرمت‌ها و نگاه حرفه ای از نکاتی است که باید رعایت شود و همه به آن پایبند باشند.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی اودینزه 0 یوونتوس 1

 

رئیس فدراسیون فوتبال در خاتمه بیان کرد: از کادر فنی تیم ملی حمایت می‌کنیم. فدراسیون از اصول حرفه‌ای و اخلاقی خودش عدول نمی‌کند و از تصمیمات سرمربی هم در چارچوب رفتار حرفه‌ای حمایت خواهد شد. امیدواریم که همه ما در راستای رفتار حرفه‌ای حرکت کنیم. ارزش‌های اخلاقی برای ما مهم است. امیدوایم که طارمی هم در اردوهای بعدی کنار تیم ملی باشد. یادمان نمی‌رود که برای رسیدن به این مرحله از یک تنگنای تاریخی عبور کردیم. تیم عراق که حریف بعدی ما در بازی روز 7 بهمن ماه است، سال پیش همین موقع جایی ایستاده بود که می‌توانست تیم ملی فوتبال ایران را حذف کند اما امروز به لطف الهی تیم ملی ایران سال 2021 را بدون هیچ شکستی پشت سر گذاشت و در نتیجه گیری جزو تیم های برتر جهان بود. امیدواریم که سال 2022 هم بتوانیم این روند را ادامه بدهیم. امسال، سال جام جهانی است؛ برای ما خیلی مهم است بتوانیم تمام تلاش‌مان را در راستای تاریخ سازی و جابجایی رکوردهای تاریخی فوتبال ایران انجام دهیم و بهترین نتیجه را برای فوتبال ملی ایران به دست بیاوریم.

 

 

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.