پنجعلی: حذف پرسپولیس ریشه در بی‌کفایتی مدیران فوتبال دارد/ کجای دنیا دولت تیم‌داری می‌کند؟

0 56

مدافع سابق سرخپوشان گفت: پرسپولیس در این دو سه سال اخیر، چند مدیرعامل عوض کرده است؟ کجای دنیا دولت تیم‌داری می‌کند؟ فوتبال ما معضلات بنیادینی دارد اما اصل ماجرا را ول کرده‌ایم و به دنبال مقصر می‌گردیم تا تقصیرات را گردن او بندازیم در حالی که همه ما مقصر هستیم.

محمد پنجعلی در گفت‌وگو با سرخ‌نیوز ؛ در واکنش به حذف پرسپولیس از لیگ‌ قهرمانان آسیا اظهار داشت: فوتبال ما فقط اسم حرفه‌ای را یدک‌می‌کشد و هیچ کدام از زیرساخت‌های فوتبال حرفه‌ای را ندارد. تیم‌های ما همیشه از نظر مالی مشکل دارند، یا بدهکارند و یا پتجره نقل و انتقالاتی‌شان بسته است. واحد حقوقی ما در بخش بین‌الملی بسیار عملکرد ضعیفی دارد، کدام پرونده را در فیفا و AFC به سود ما تمام شده است؟ و همه این مسائل از بی‌کفایتی مدیران ورزش ما نشات می‌گیرد. 

وی تصریح کرد: ما سال‌هاست که در مقابل AFC سندسازی کرده و دروغ گفته‌ایم،اکثر باشگاه‌های ما حتی از فراهم کردن یک زمین تمرین استاندارد هم عاجز هستند،چگونه مجوز حرفه‌ای را دریافت کنند؟ 

مدافع سابق سرخ‌ها با اشاره به شائبه‌های مطرح شده درمورد ارسال نامه حذف سرخابی‌ها از سوی فدراسیون، خاطر نشان کرد: شاید افردای در داخل کشور و فدراسیون برای حذف این دو باشگاه‌، شیطنتی کرده باشند، اما باید واقعیت را دید. واقعاً فوتبال ما حرفه‌ای است؟ فوتبال ما توسط دولت اداره می‌شود و هیچ کدام از باشگاه‌های ما حرفه‌ای نیستند. حتی باشگاه‌هایی مانند سپاهان و ماشزن‌سازی و فولاد نیز خصولتی و به دولت وابسته هستند. برای یک بازیکن ۱۰ یا ۲۰ میلیارد هزینه می‌کنند‌ اما حقوق کارگران را نمی‌دهند.۰ 

بیشتر بخوانید:  علی کریمی: حالمان خوب است / نگران مردم زلزله زده هستیم

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به نقش وزارت ورزش در مشکلات گسترده مالی و مدیریتی تیم گفت: پرسپولیس در این دو سه سال اخیر، چند مدیرعامل عوض کرده است؟ کجای دنیا دولت تیم‌داری می‌کند؟ فوتبال ما معضلات بنیادینی دارد اما اصل ماجرا را ول کرده‌ایم و به دنبال مقصر می‌گردیم تا تقصیرات را گردن او بندازیم در حالی که همه ما مقصر هستیم.

پنجعلی با اشاره ارجاع پرونده سرخابی‌ها به کمیته انضباطی و جرائم احتمالی AFC برای این دو تیم گفت: تنها باید با رایزنی مانع جریمه تیم شویم تا AFC از خیر جریمه تیم بگذرد. حذف پرسپولیس از آسیا تبعات زیادی دارد و به فوتبال ما لطمه وارد شده است. لیگ قهرمانان بزرگترین ویترین برای بازیکنان ماست و با از دست رفتن این ویترین، ممکن است بسیاری از ستاره‌ها کوچ کنند. از طرف دیگر لیگ قهرمانان تنها راه درآمدزایی ارزی برای باشگاه‌های ما به شمار می‌آید و پرسپولیس از نظرمالی و اعتباری صدمه زیادی می‌بیند.

بیشتر بخوانید:  رونمایی از تفاهم نامه آجورلو با کاوه رضایی/ آپشن‌ های میلیاردی و باورنکردنی در استقلال

بهار آزاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.