رییس سازمان خصوصی سازی:پرسپولیس هنوز نتوانسته به کف درآمدزایی برسد

مالکیت دولت باید زیر 50 درصد برسد

0 20

رییس سازمان خصوصی سازی وعده داد تا ۱۵ اسفند ده درصد از سهام این دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به مردم واگذار شود.

به گزارش سرخ نیوز، حسین قربان‌زاده روزهای پرتحرکی را پشت سر می‌گذارد و پیگیرترین رئیس سازمان خصوصی‌سازی در موضوع واگذاری سرخابی‌های پایتخت بوده و این مسئله را تبدیل به مطالبه‌ هواداران کرده و اگر چه خیلی‌ها هنوز باور به تحقق این مسئله ندارند اما عزم رئیس خصوصی‌سازی برای این مسئله جزم است.

قربان‌زاده بعد از حضور در جمع پیشکسوتان استقلال که جلسه‌ آن روز گذشته برگزار شد، امروز در جمع پیشکسوتان پرسپولیس حضور یافت و به صحبت با آن‌ها پرداخت و در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل فرابورس، تهدید کرد که اگر اجازه خصوصی‌سازی سرخابی‌ها را تا پیش از سال جدید ندهند و این طلسم شکسته نشود، او از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

مشروح صحبت‌های حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی را در میان پیشکسوتان پرسپولیس در ادامه بخوانید:

 

پرسپولیس هنوز نتوانسته به کف درآمدزایی برسد چون …

صحبت کردن در این نشست کار حضرت فیل است! اگر پرسپولیس برندی شده است به خاطر زحمات عزیزان پیشکسوت است اما با این وجود چه معنی دارد باشگاهی با این همه طرفدار هشتش گروی نهش باشد؟ اگر شبکه چهار صداوسیما بازی‌های دهه ۴۰ را پخش کند، همه میخکوب می‌شوند اما هنوز باشگاه پرسپولیس نتوانسته به کف درآمدزایی دست پیدا کند.

 

بیشتر بخوانید:  مصاحبه مهدی ترابی بعد از بازی با هوادار + ویدیو

دو راه بیشتر برای نجات باشگاه‌ها از مشکلات نداریم

باید به مردم توضیح داده شود که این باشگاه به چه صورت مدیریت شده است. مدیرعاملی با اسپانسری قرارداد می‌بندند و زمانی که می‌خواهد برود، اسپانسر شکایت می‌کند و مدیرعامل جدید با کارگزار جدیدی قرارداد می‌بندد و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. در کدام شرکت چنین قراردادی ادامه پیدا می‌کند؟ دو راه بیشتر برای رهایی از این اتفاق نداریم؛ یک، شفافیت مالی و دو، پایین آمدن نقش دولت.

 

خصوصی‌سازی 15 اسفند انجام نشود، من استعفا می‌دهم

هنگام بازی‌های استقلال و پرسپولیس همه آن را می‌بینند و درآمد عمده صداوسیما از پخش این مسابقات است. مطالبه را باید کسی انجام دهد که از این پس سهامدار باشگاه می‌شود. دیگر امکان ندارد کسی که در هر جای کشور حضور دارد، از حقش بگذرد. این راهی که شروع شده، بی‌بازگشت است. قصد داریم فرآیند واگذاری قبل از عید به پایان برسد. یا این اتفاق ۱۵ اسفند همزمان با میلاد امام حسین (ع) رخ می‌دهد یا من دیگر در سازمان خصوصی‌سازی نخواهم بود.

بیشتر بخوانید:  لغو بازی نونهالان پرسپولیس به دلیل اشتباه هیأت فوتبال

 

معنا ندارد که کارشناسی بخواهد برایمان سنگ‌اندازی کند

در سه شب گذشته خون دل خوردم و نمی‌توانم بگویم چه اتفاقی افتاده است چرا که عده‌ای گفته‌اند تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهیم چنین اتفاقی رخ دهد. باید کاری که همه پشت تریبون می‌گویند درست است، پیش برود و دیگر معنی ندارد کارشناسی سنگ‌اندازی کند تا کار به سال بعد کشیده شود. انجام این کار تا ۱۵ اسفند مشخص می‌شود.

 

با انجام این مدل، ریالی پول به خزانه دولت نمی‌رود

۱۵ اسفند ۱۰ درصد از سهام این دو باشگاه به مردم واگذار می‌شود. این ۱۰ درصد معادل ۵۰ درصد سرمایه ثبتی پرسپولیس و استقلال است. ما این مدل را انتخاب کردیم تا پول در باشگاه بماند و یک ریال به خزانه دولت نرود. اساساً از کلمه خصوصی‌سازی استفاده نکردم، چون به این شکل قبول ندارم. هدف کار ما بهبود کیفیت مدیریت این دو باشگاه است.

 

سهام استقلال و پرسپولیس، سهام یک‌روزه نیست!

پیشنهاد مالی عرضه ۱۰ درصد از سهام در سال جاری است. سپس نماد به اداره ثبت شرکت‌ها می‌رود. نماد دو باشگاه از پانزدهم تا سی‌ام فروردین سال بعد باز شده و امکان خرید و فروش فراهم خواهد شد. سهام پرسپولیس و استقلال سهامی نیست که فردایش بفروشند و سودی کسب کنند.

بیشتر بخوانید:  ترابی خودش را به کی روش اثبات کرد

 

باید مالکیت دولت به زیر 50 درصد برسد

صف فروشی هم ایجاد نخواهد شد مگر اینکه اندک و سپس به تدریج قیمت افزایش پیدا می‌کند. دولت اینجا باید بار دیگر سهامش را عرضه کند تا هم قیمت را تعدیل کند و هم مالکیتش را از صد درصد به زیر ۵۰ درصد برساند. بلوکی هم خواهیم داشت تا به کسانی که برای باشگاه بازی کرده یا عضو کادر فنی بوده‌اند، واگذار شود.

 

باید با دستور AFC تا مردادماه مالکیت دولت کم شود

اگر باشگاه تشخیص دهد کسی که تعصب و وفاداری‌اش را ثابت کرده باشد، او بلوک هواداری می‌شود و می‌تواند عرضه پنج درصد هواداری را بگیرد. زمانی که دولت هر شرکتی را واگذار کند موظف است پنج درصد را به کارکنان آن شرکت بدهد. باید تا مرداد ماه طبق درخواست و ایرادهای AFC، تأثیر یک شخص حقیقی و حقوقی یک نفر در باشگاه نسبت به باشگاه دیگر مرتفع شود، یعنی این اتفاق بیفتد که دولت مالکیتش کم شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.