بازیکنی که به دنبال کفش‌های کریم باقری بود!

0 25

مدافع تیم ملی اظهار داشت: همیشه با آقا کریم درباره شرایط تیم و جابجایی صحبت می‌کنم.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ورزش سه؛ صادق محرمی درباره حضور تیم ملی در جام جهانی و پتانسیلی که در این تیم می‌بیند گفت: وقتی به جام جهانی و اینکه چه اتفاقی می‌تواند برای تیم ملی رخ بدهد فکر می‌کنم اولین چیزی که به ذهن خودم می‌آید این است که وقتی بازی ها تمام می‌شود و می‌خواهیم برگردیم، برگشت‌مان طوری باشد که به ایرانی بودنمان بیشتر از بقیه مواقع افتخار کنیم و بگوییم توانستیم دل مردم را شاد کنیم. با نتایجی که تیم ملی در مقدماتی جام جهانی گرفته، انتظارات به قدری بالا رفته که با مساوی و برد و نتایجی از این دست، مردم و حتی خود بازیکنان راضی شوند. به این فکر می‌کنیم که بتوانیم از گروه صعود کنیم.

مدافع تیم ملی ایران در ادامه به اخراجش در بازی مقابل امارات واکنش نشان داد و گفت: در ۱۵ دقیقه دو کار زرد گرفتم و اولین اخراج در طول دوران ورزشی ام بود. باید بیشتر حواسم را جمع کنم چون این اتفاقات ممکن است به تیم لطمه بزند. بعد از بازی هم از من سوال می‌کردند که چه اتفاقی افتاد؛ دقیقا یک ری اکشنی بود که از خودم دفاع کنم و دست خودم نبود و اخراج شدم. لحظه خیلی بدی بود. درست است که بازی تشریفاتی بود اما با آن اخراج بچه ها تحت فشار قرار گرفتند و اگر من اخراج نمی‌شدم می‌توانستیم گل های بیشتری بزنیم و تعویض های تیم هم تغییر می‌کرد و بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند شانس بازی داشتند. اما با این اخراج شرایط به هم ریخت. بچه ها و آقای اسکوچیچ بعد از بازی سعی کردند دلداری بدهند؛ اما تجربه ای شد که از این به بعد بیشتر حواسم جمع باشد که چنین اتفاقاتی رخ ندهد چون کارهایی به این شکل زحمات یک مجموعه را زیر سوال می‌برد.

بیشتر بخوانید:  چالش بزرگ؛ پورتو بدون طارمی!

او درباره بازتاب صعود تیم ملی ایران به جام جهانی در کرواسی گفت: بعد از اینکه تیم ملی با یک مربی کروات به جام جهانی صعود کرد این مساله در کرواسی بازتاب مثبت زیادی داشت. همه به من تبریک می‌گفتند و می‌گفتند با مربی ما به جام جهانی رفتید. اینجا چهار میلیون جمعیت دارد و با چهار میلیون مربی ها و فوتبالیست های زیادی دارند که من هم خوش شانس بودم و با چند مربی خوب کروات در ایران کار کرده‌ام.

محرمی همچنین از علاقه اش به کریم باقری از دوران کودکی اشاره کرد: همه کسانی که طرفدار فوتبال یا فوتبالیست هستند بخاطر شخصیت آقا کریم و کارهایی که برای تیم ملی انجام داده است او را دوست دارند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. در کودکی که بازی های پرسپولیس را نگاه می‌کردم آقا کریم یک کفش قرمز داشت و شرایط من هم طوری بود که در شهرمان یا اطراف نمی‌شد همچین کفشی پیدا کرد. یک کفش پوما قرمز بود و من وقتی اولین بار آقا کریم را دیدم گفتم اگر این کفش را دارید به من بدهید اما کفش را نداشت و در دسترس نبود. آقا کریم [باقری]، آقا وحید [هاشمیان] و آقای مهدی مهدوی‌کیا کسانی هستند که الگوهای ما هستند و از نظر فوتبالی می‌توانند کمک زیادی به ما کنند. من هم با آقا کریم بیشتر از بقیه درباره شرایط تیم و جابجایی صحبت می‌کنم. سعی می‌کنم به صحبت های ایشان گوش بدهم.

بیشتر بخوانید:  سرلک:حضور بانوان در ورزشگاه بهترین تصمیم سال‌های اخیر بود

مدافع سابق پرسپولیس سپس درباره شرایط تیم سابقش در لیگ بیست و یکم عنوان کرد: بازی های لیگ ایران را تا جایی که سر تمرین و بازی نباشیم می‌بینم. امسال هم شرایط تغییر کرده و اینطور نیست که فقط پرسپولیس بالا باشد؛ تیم های دیگر هم بالا آمده‌اند. با توجه به پتانسیلی که تیم پرسپولیس دارد و بازی هایی که انجام می‌دهد قطعا شانس اول قهرمانی است. شاید ۳ امتیاز کمتر از استقلال داشته باشد اما من این شانس را می‌بینم که پرسپولیس امسال هم بتواند قهرمان شود.

محرمی در ادامه در خصوص دربی پایتخت که در روز ۲۶ اسفند برگزار خواهد شد گفت: پرسپولیس قطعا برنده دربی است. اگر جمله کلیشه ای شهرآورد شرایط متفاوتی دارد را کنار بگذاریم ولی در آن بازی ها خیلی مهم است که چند دقیقه اول برای بازیکنان چطور پیش می‌رود. ممکن است در چند دقیقه اول چند حرکت خوب داشته باشی و بعد از آن کلا روی هوا باشی. اگر با تماشاگر باشد خیلی بازی جذابی خواهد شد. بازیکنان هر دو تیم کیفیت بالایی دارند. فکر می‌کنم وحید امیری و مهدی ترابی و میلاد سرلک بازیکنان تاثیرگذار دربی باشند. من اولین دربی که بازی کردم ۲۰ ساله بودم و بعد از ۳-۴ دقیقه اول چیزی از بازی یادم نمی‌آید چون طوری می‌گذرد که انگار روی هوا هستی و خیلی لذت بخش است.

بیشتر بخوانید:  حسین خبیری: مصدومیت دیاباته طبیعی است

محرمی در پایان در واکنش به اخباری که پیرامون بازگشت او به لیگ ایران وجود دارد گفت: صحبت هایی در فضای مجازی درباره بازگشتم به ایران مطرح شده اما هیچوقت با خودم صحبتی نشده است. من هم به این مسائل توجه نمی‌کنم؛ مسیری را انتخاب کرده‌ام و سعی می‌کنم تا انتهای آن بروم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.