پنجعلی: فاصله امتیازی با استقلال قابل جبران است

از لحاظ فنی هیچ ایرادی نمی‌توان به پرسپولیس گرفت

0 10

پیشکسوت پرسپولیس گفت:به جای ایراد گرفتن از تیمی که بهترین فوتبال را بازی می‌کند حمایت کنیم.

به گزارش سرخ نیوز، محمد پنجعلی در گفتگو با فارس درباره شکست دو بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل نفت آبادان در هفته بیست و یکم لیگ برتر اظهار داشت: با وجود این باخت از لحاظ فنی هیچ ایرادی نمی‌توانم به پرسپولیس بگیرم زیرا فوتبال زیبا و تماشایی از این تیم دیدیم و موقعیت‌های زیادی ایجاد شد که اگر نیمی از آنها گل‌ می‌شد، با چند گل اختلاف صنعت نفت را می‌برد. باید به یحیی گل‌محمدی، کادرفنی و بازیکنان بابت نتایج خوبی که تا اینجای فصل گرفته‌اند خسته نباشید گفت و از آنها تشکر کرد اما در فوتبال نتایجی مثل بازی با نفت هم پیش می‌آید.

 

وی ادامه داد: قرار نیست یک تیم در طول فصل همه بازی‌ها را ببرد و باخت هم جزئی از این رشته است. اکنون همه پرسپولیسی‌ها وظیفه داریم از تیم حمایت کنیم تا در دیدارهای آینده این همه گل خراب کردن تکرار نشود. فرصت سوزی هم دلایل مختلفی مثل استرس داشتن بازیکنان دارد. به جای ایراد گرفتن از تیمی که بهترین فوتبال را بازی می‌کند حمایت کنیم تا پرسپولیس باز هم بتواند نتایج خوبی به دست بیاورد. انتقاد کردن راحت است اما اینکه در این مقطع پشت تیم بایستیم مهم است. پرسپولیس پنج سال پشت سر هم قهرمان لیگ شده و از ابتدای فصل هم بالای جدول بوده است. فاصله امتیازی با استقلال هم قابل جبران است.

بیشتر بخوانید:  گل هوادار به پرسپولیس توسط داریوش شجاعیان + ویدئو

 

پیشکسوت تیم پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس در این مدت طعم نداری، بی‌‍ پولی، کمبود بازیکن، مصدومیت نفرات و انتقال بازیکنان کلیدی‌اش به تیم‌های خارجی را چشیده است. در این سال‌ها مهره‌های زیادی در این تیم جا به جا شده‌اند اما با همه این تفاسیر از سبک بازی‌اش لذت می‌برم. فوتبال، غیرقابل پیش‌بینی است و مقابل نفت آبادان هم به جز یکی دو مورد بسیار کم اشتباه و پرسرعت بازی کرد. خلق این همه موقعیت به دلیل جا ماندن تیم حریف از سرعت بالای پرسپولیس بود اما استرس تیم باید در زدن ضربات نهایی از بین برود.

 

پنجعلی عنوان کرد: خیلی از مسائل و مشکلات پرسپولیس را می‌دانم و آن را لمس کرده‌ام. باید از کادر فنی و بازیکنان تیم تشکر کنم زیرا آدم فنی می‌داند این تیم مقابل نفت آبادان عالی کار کرد اما زمانی توپ به گل نمی‌رود. خیلی کم اتفاق می‌افتد یک تیم بدون باخت و قهرمانی در طول فصل قهرمان شود و با این باخت هم نباید همه چیز را برای پرسپولیس تمام شده دانست. زمانی روز یک تیم نیست و هرچه می‌زند به تیر دروازه می‌خورد یا بیرون می‌رود.

بیشتر بخوانید:  دیاباته امشب پرسپولیسی می شود

 

وی ادامه داد:  کادرفنی این تیم ثابت کرده قابلیت زیادی دارد. یحیی گل‌محمدی، کاپیتان پرسپولیس و تیم ملی بوده و در مربیگری هم نتایج خوبی گرفته است. سایر اعضای کادر فنی هم با توجه به سال‌ها سابقه بازی در پرسپولیس، بهترین تصمیم را می‌گیرند.به آینده پرسپولیس خیلی دلگرم و خوشبین هستم و اطمینان دارم امسال هم قهرمان می‌شود

 

کاپیتان اسبق پرسپولیس در مورد اشتباهات حامد لک در جریان بازی با نفت آبادان، توضیح داد: ابتدا باید دید گل‌محمدی برای بازی دادن به لک چه دیدگاهی داشته است. به احتمال قوی نظر او این بوده با این کار لک را برای دربی در بالاترین سطح نگه دارد. او دروازه بان ضعیفی نیست و بارها توپ‌هایی را گرفته که همه لذت بردیم و در خاطره‌مان مانده است اما اکنون  فقط استرس این بچه را اذیت می‌کند. پس از اولین اشتباه، انتقادات زیادی از حامد شد و این استرس از ابتدای فصل روی وی مانده است. امیدوارم کادرفنی این استرس را از بین ببرد زیرا اگر لک خودش باشد، لیاقت دعوت به تیم ملی را هم دارد.

بیشتر بخوانید:  لوکادیا پنالتی زن اول پرسپولیس؟

 

پنجعلی درباره تاثیر نتیجه بازی دربی روی کاهش فاصله پرسپولیس با استقلال در صدر جدول، پاسخ داد: به برد دربی خیلی خوشبین هستم. با بردن این مسابقه خیلی از مشکلات حل خواهد شد و در هفت دیدار بعدی پس از این بازی، فرصت برای جبران است. خیلی بعید می‌دانم پرسپولیس در این بازی بازنده شود. الان این تیم نیاز به آرامش دارد.

 

وی با اشاره به عملکرد خوب نفت آبادان مقابل پرسپولیس، توضیح داد: نفت هم خوب بازی کرد. هر تیمی جلوی پرسپولیس قرار می‌گیرد، انگیزه زیادی دارد زیرا می‌داند دست‌کم 30 میلیون نفر پای تلویزیون نشسته و عملکردش را می‌بینند. صنعت نفت هم خیلی پرانگیزه و دونده بازی کرد. خیلی هم پرتعداد دفاع می‌کرد. این برد را به همه آبادانی‌ها تبریک گفته و به این تیم قدیمی هم خسته نباشید می‌گویم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.