حمایت هیات رییسه فدراسیون فوتبال از اسکوچیچ

0 20

سخنگوی فدراسیون فوتبال اعلام کرد هیات رییسه فدراسیون همچنان با قدرت از اسکوچیچ حمایت می‌کند و در کنار کادرفنی تیم ملی است.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از فارس، احسان اصولی درمورد آخرین وضعیت میزبانی مشهد از بازی ایران و لبنان اظهار داشت: از آخرین بازی در مجموعه دیدارهای دور مقدماتی جام جهانی تیم ملی فوتبال ایران میزبان لبنان خواهد بود. در این موضوع ۲ هدف اساسی و مهم را دنبال می‌کردیم.

وی افزود: هدف اول ما برکت گرفتن و تبرک جستن از بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) قبل از دیدارهای جام جهانی به عنوان آخرین بازی رسمی تیم ملی بود تا به پابوس این حضرت برسیم‌. دومین دلیل هم این بود که در راستای سیاست تمرکززدایی از ظرفیت‌های اماکن ورزشی شهرها و مراکز استان‌ها که می‌توانند میزبان رویدادهای مهم و بین‌المللی ورزشی باشند استفاده شود. باید این ظرفیت مشهد دیده می‌شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: شهرهای دیگری مثل اصفهان، اهواز …. دارای این ظرفیت هستند و امیدواریم شهرهای دیگر هم بتوانند به این سطح از آمادگی  در زیرساخت‌های ورزشی برسند. برای اینکه بتوانیم میزبان مسابقات بین‌المللی در مشهد و سایر شهرها باشیم باید چنین برنامه هایی برگزار کنیم. اجرای یک بازی بین‌المللی با قواعد و ضوابطی که دارد، اعتبار بسیار خوبی را برای تیم ملی و فدراسیون فوتبال ما ایجاد می‌کند. این موضوع سبب خواهد شد میزبانی مسابقات بین‌المللی در سطح لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های تیم ملی را داشته باشیم‌.

اصولی عنوان کرد: این مسابقه ۹ فروردین در ورزشگاه امام رضا(ع) انجام می‌شود. حدود ساعت ۸ صبح روز گذشته تیم ملی مستقیم از سئول به مشهد رسید. نیمه شب گذشته هم تیم لبنان، داوران و ناظران AFC وارد مشهد شد‌ و پس از تست‌هایی که از اعضای آنها گرفته شد، در هتل مستقر شدند. فرآیند برگزاری این بازی مهم در مشهد در حال شکل‌گیری است. از همه مسوولان فدراسیون فوتبال و استان خراسان رضوی به طور خاص استاندار، فرماندار مشهد و مدیر کل ورزش و جوانان استان تشکر می‌کنیم. همه عزیزان کمک کردند بازی به خوبی برگزار شود.

بیشتر بخوانید:  آخرین وضعیت سلامتی ستاره ملی‌پوش پیکان بعد از تصادف سنگین

وی افزود: نیروی انتظامی از اولین لحظات ورود تیم ملی به مشهد پای کار بود و در کنار تیم حضور داشتند. امیدوارم این موضوع تا روز برگزاری مسابقه ادامه خواهد داشت. دوستان ما در مجموعه آستان قدس رضوی و ورزشگاه امام رضا(ع) در جهت آماده سازی زمین تلاش خوبی کردند و کمک لازم را داشتند. امیدوارم خدا کمک کند تا دیدار خوبی داشته باشیم و با یک نتیجه قابل قبول و درخشان به انجام برسد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی درمورد با تماشاگر برگزار شدن دیدار ایران و لبنان توضیح داد: ساعاتی قبل تماسی داشتیم و با پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان، همکارانش و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به من اطلاع دادند طبق مصوبه و تاییدیه ای که در سطح ملی و استان اتفاق افتاد، این بازی با تماشاگر انجام خواهد شد و تا سقف یک سوم ظرفیت ورزشگاه تماشاگران می‌توانند حضور داشته باشند.

اصولی درمورد نحوه بلیت فروشی بازی گفت: دوستان ما در فدراسیون ظرفیت لازم را مهیا کرده‌اند و از قبل زیرساخت‌ها وجود داشته است. با دبیرکل فدراسیون صحبت کردم و سامانه‌ای برای خرید بلیت به مردم معرفی می‌کنیم.  هرکسی علاقه مند به حضور در ورزشگاه و خرید بلیت است از آن سامانه می‌تواند بلیت تهیه کند‌.

بیشتر بخوانید:  آغاز اردوی تیم ملی فوتبال کنیا برای دیدار با ایران

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره مباحث مطرح شده نسبت به احتمال برکناری دراگان اسکوچیچ از سرمربیگری تیم ملی، گفت: مجموعه فدراسیون، هیات رییسه و سرپرست فدراسیون درمورد همکاری با سرمربی تیم ملی تصمیم و عزم جدی دارند. همچنان در خدمت اسکوچیچ خواهیم بود زیرا کارنامه موفقی از خودش نشان داده است. فوتبال برد و باخت دارد اما برآیند عملکردی که از او می‌بینیم قابل قبول است. عزم مجموعه فدراسیون حمایت از اسکوچیچ است. نظر مجموعه هیات رییسه هم مبتنی بر این موضوع است.

اصولی ادامه داد : روز گذشته سوء تفاهمی پیش آمد. من با براتی صحبت کردم و منظور او هم به هیچ وجه تغییر سرمربی تیم ملی نبود. آن توییت هم اصلاح شد. دقایقی قبل هم با براتی صحبت کردم و هرگاه در هیات رییسه درباره وضعیت سرمربی تیم ملی بحث شد، او جزء افرادی بود که از اسکوچیچ حمایت می‌کرد. نگاه او هم مانند سایر همکاران در هیات رییسه حمایتی است.  سه روز دیگر یک بازی مهم داریم و آنچه اهمیت دارد انسجام و تمرکز تیم ملی و کادرفنی اش است.

وی عنوان کرد: حمایت قاطعی که هیات رییسه فدراسیون در عمل از اسکوچیچ و کادرفنی به عمل آورده همچنان ادامه خواهد داشت و همچنان با قدرت در کنار این مربی هستیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.