کلانی:پرسپولیس قهرمان می شود/به دنبال تعویض سرمربی تیم ملی نباشیم

0 16

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: پرسپولیس کار بزرگی کرده و امسال هم می‌تواند قهرمان شود. به نظرم همه اعضای تیم پرسپولیس فداکاری می‌کنند.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از تسنیم، حسین کلانی در خصوص شکست 2 بر صفر تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل کره‌جنوبی اظهار داشت: اطلاعات زیادی درباره مسائل تیم ملی ندارم و فوتبال بالا و پایین زیادی دارد. به هر حال ما بازیکنان اصلی‌مان را به دلیل کرونا از دست دادیم و سرپرست تیم به همین دلیل کنار تیم نبود. تیم ملی از حالت نرمال خارج شده بود و این مسئله از لحاظ روحی و روانی روی تیم تأثیر داشت.

وی با اشاره به میهمان بودن تیم ملی در کره جنوبی تصریح کرد: تیم ملی در خانه حریف و در یک ورزشگاه پُر از تماشاگر مقابل کره قرار گرفت که هیچ هواداری آنجا نداشت. اگر دو تیم در شرایط برابر و طبیعی مقابل هم قرار می‌گرفتند، ایران شکست نمی‌خورد. ان‌شاءالله تیم ملی در بازی بعدی بتواند لبنان را شکست بدهد و صدرنشین گروه A شود. فوتبال یک روز ناراحتی دارد و یک روز خوشحالی؛ یک روز باخت هست و یک روز برد. بچه‌ها در سئول با جان و دل بازی کردند.

بیشتر بخوانید:  پرسپولیسی محبوب سکته کرد

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه گفته می‌شود تیم ملی باید با مربی بزرگتر از اسکوچیچ به جام جهانی 2022 برود، به تسنیم گفت: درست نیست که پس از یک باخت به دنبال تعویض مربی باشیم. به هر حال این‌همه پیروزی رقم خورده و این اولین شکست تیم ملی با اسکوچیچ است. اگر مربی را با اولین شکست تغییر بدهیم، می‌شویم مانند فوتبال عرب‌ها و این اصلاً درست نیست. کره جنوبی مقابل ایران خوب بازی کرد و برد؛ در تیم ما هم کسی کم‌کاری نکرد.

کلانی با بیان اینکه باید به یک مربی فرصت لازم داده شود، خاطرنشان کرد: کارشناسان نظرات متفاوتی در این خصوص دارند و شاهد دیدگاه‌های مختلفی در این زمینه هستیم، ضمن اینکه من کلاً مخالف مربی خارجی هستم و ترجیح می‌دهم از مربی ایرانی استفاده کنیم. مربی داخلی بهتر با بازیکنان ارتباط برقرار می‌کند؛ آن هم در تیمی که 60 درصد با احساسش بازی می‌کند. اعضای کادر فنی زحمت خودشان را کشیدند. کره در کشور خودش بازی کرد و برای برد مصمم‌تر بود.

بیشتر بخوانید:  این 5 نکته را بخوانید؛ نگاهی متفاوت به ترکیب تیم ملی برابر اروگوئه

وی در مورد وضعیت پرسپولیس بیان کرد: پرسپولیس قهرمان می‌شود، اما اگر دوم هم شود، اتفاق خاصی نیفتاده است. این تیم در پنج سال گذشته به افتخاراتی رسیده که کمتر تیمی در دنیا به آن دست یافته است. قهرمانی در پنج سال متوالی کاری نیست که مشابه زیادی داشته باشد. فوتبال هم رشته‌ای نیست که یک تیم در آن به‌راحتی بتواند قهرمانی‌های خود را تکرار کند. پرسپولیس کار بزرگی کرده و امسال هم می‌تواند قهرمان شود. به نظرم همه اعضای تیم پرسپولیس فداکاری می‌کنند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد بازگشت یحیی گل‌محمدی به این تیم پس از استعفای نافرجام خود عنوان کرد: او یکی از بهترین مربیان فوتبال کشور و حتی دنیاست و چیزی از خوب‌های دنیا کم ندارد. کادر فنی پرسپولیس یکدست است و همبستگی خوبی دارد. پس از سال‌ها استفاده از مربیان خارجی که جدایی آنها مشکلاتی برای ما ایجاد کرد، این کادر توانسته عملکرد خوبی ارائه و خودش را اثبات کند. گل‌محمدی به‌خاطر مسئولیت سرمربیگری و نیز به‌خاطر پرسپولیسی بودن خود، احساس مسئولیت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:  بازگشت یک ستاره به ترکیب پرسپولیس

«خدا به یحیی قوت بدهد که کارش را این‌قدر خوب پیش می‌برد»، کلانی ضمن بیان این جمله اظهار داشت: گل‌محمدی هم یک انسان است و هر کسی با احساسات انسانی گاهی کم می‌آورد. کسی به اندازه گل‌محمدی و دستیارانش بر مسائل فنی تیم احاطه ندارد و همه پیشکسوتان از آنها حمایت می‌کنند. مربیان پرسپولیس زحمت می‌کشند و ما نمی‌دانیم آنها چه شرایطی دارند. من خودم انتقاداتی نسبت به انتخاب درویش به‌عنوان مدیرعاملی پرسپولیس و بدون سابقه بودن او داشتم، اما او برای باشگاه تلاش می‌کند. آدم نباید زود قضاوت کند و من در این باره اشتباه کردم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.