عربشاهی: از پایین تا بالای فدراسیون فوتبال همه باید عوض شوند!

0 33

پیشکسوت تیم فوتبال ایران گفت:ما باید بازی های تدارکاتی خوبی را در نظر بگیریم، زیرا عیار تیم ما در بازی‌های سنگین و مهم مشخص می‌شود.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از میزان، ضیا عربشاهی درباره قرعه‌ تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر و همگروهی با انگلیس و آمریکا در گروه B اظهار داشت: در درجه نخست مایه غرور و مباهات است که از کشور عزیزمان علی دایی در مراسم قرعه کشی به عنوان یکی از ۸ اسطوره‌‌ فوتبال حضور داشت، اما متاسفانه با وجود این اتفاق مسئولان خودمان در این زمینه کمرنگ عمل می‌کنند و اتفاق خوبی نیست زیرا باید قدر قهرمانان بیشتر از این دیده شود. اهمیت حضور دایی در مراسم قرعه کشی جام جهانی کمتر از مدال طلای المپیک نیست.

وی افزود: حتی اگر قرار بود مسئولان و کادرفنی تیم ملی همگروه های خودمان را‌ انتخاب کنند به ذهن آنها هم خطور نمی‌کرد با چنین قرعه‌ای مواجه شویم. قرعه خوبی نصیب ما شده و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم. البته همه تیم‌ها می‌آیند در رویدادی به بزرگی جام جهانی عرض اندام کنند و از نام و آوازه کشور خودشان دفاع کنند.

*کادرفنی تیم ملی می‌تواند در قطر خودی نشان دهد

پیشکسوت تیم فوتبال ایران گفت: واقعاً از نظر برند و اسم انگلیس یکی از بهترین تیم‌های جهان است چرا که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه جایگاه چهارم را به دست آورده و در یورو ۲۰۲۱ هم دوم شده و به طور حتم می‌آید تا در قطر جایگاه خود را نسبت به دوره قبل بهتر کند.

بیشتر بخوانید:  رنکینگ فیفا اعلام شد / ایران همچنان پشت سر سامورایی ها

وی تصریح کرد: باید از همین امروز بسترهای لازم برای تیم ملی از نظر اردوهای آماده‌سازی و همچنین بازی‌های تدارکاتی به شکل مناسب فراهم شود و در کنار آن هم برنامه ریزی صحیح و مدون صورت گیرد تا مشخص شود با چه تیم‌هایی قرار است بازی دوستانه داشته باشیم. البته شک ندارم کادرفنی تیم ملی می‌توانند در قطر خودی نشان دهند.

*عیار تیم ملی در بازی‌های تدارکاتی مهم مشخص خواهد شد

عربشاهی افزود: تیم‌هایی که به جام جهانی می‌آیند، با برنامه و قوی هستند و تیم ضعیفی وجود ندارد. مگر انگلیس و آمریکا ضعیف هستند که بگوییم که به تیم‌های ضعیف خورده‌ایم؟ مهم این است که ما چه تدارکی برای آینده در نظر بگیریم و چه برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی تیم ملی انجام دهیم. عیار تیم ملی در بازی‌های تدارکاتی مهم مشخص خواهد شد و آنجا می‌توانیم مشخص کنیم که تیم ملی در چه شرایطی قرار گرفته است.

او ادامه داد:‌ تیم ملی ما نفرات بسیار خوبی دارد و لژیونرهای بسیار باکیفیتی داریم اما این را باید گفت که تیم ملی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی خوب محک نخورد. ما باید بازی های تدارکاتی خوبی را در نظر بگیریم، زیرا عیار تیم ما در بازی‌های سنگین و مهم مشخص می‌شود و با این شرایط می‌توانیم مشخص کنیم که تیم ملی می‌تواند مقابل انگلیس و آمریکا موفق باشد یا خیر. امیدوارم توافقات لازم صورت بگیرد که بازی‌های دوستانه خوبی برگزار شود.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی استقلال 2 ذوب آهن 0

*از پایین تا بالای فدراسیون فوتبال همه باید عوض شوند

وی درباره شرایط انگلیس و آمریکا گفت: انگلیس تیم بسیار خوبی است و در دنیا، فوتبال شناخته شده‌ای دارد. گروه ما، گروه ساده‌ای نیست و اگر می‌خواهیم صعود کنیم و زنگ تفریح نباشیم، باید تدارکات خوبی ببینیم. انگلیس قطعا می‌آید تا در آنجا نتیجه بگیرد و به صورت مشخص بازی سختی مقابل آنها خواهیم داشت. آمریکا هم با تیم ۲۴ سال پیش که آنها را شکست دادیم زمین تا آسمان تفاوت دارد و با تمام تفاسیر می‌توانم بگویم ۲ بازی سخت پیش روی ماست.

پیشکسوت فوتبال در خصوص عملکرد فعلی مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: این مسئولان که اکنون رأس فدراسیون هستند نمی‌توانند کار خاصی انجام دهند و از دم در تا بالا باید همه را الک کنند تا شخص جدیدی عهده دار ریاست فدراسیون فوتبال شود. برای این منظور هم بهترین فرد، کسی نیست جز غلی دایی که جزو مفاخر فوتبال ما در دنیاست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.