پرسپولیس-آلومینیوم اراک ؛ سه گام تا جام

0 84

پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی میزبان آلومینیوم است.

اطلاعات بازی:
پرسپولیس-آلومینیوم اراک ، مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی
یکشنبه 21 فروردین ماه، ساعت 20:30 ورزشگاه آزادی
تیم داوری:
داوران: سیدوحید کاظمی- علیرضا ایلدروم- محمد راهی- علی بای ن
اظر: هدایت ممبینی
غایبین:
امیری، آل کثیر و نعمتی سه بازیکن مصدوم پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک هستند که در بازی فردا به طور قطعی حضور نخواهند داشت. آلومینیوم برای بازی فردا بازیکن مصدوم و یا محرومی ندارد و با ترکیب کامل به میدان خواهد رفت.
بازیکنان کلیدی:
رضاییان و ترابی در چند هفته اخیر موثرترین بازیکنان پرسپولیس بوده‌اند و در تیم آلومینیوم اراک نیز حسین پورحمیدی و قاعدرحمتی موثرترین مهره‌های رحمتی هستند.
نمای بازی:
مرحله یک‌ چهارم نهایی فصل جدید رقابت‌های جام حذفی فردا برگزار خواهد شد و پرسپولیس در این مرحله باید به مصاف آلومینیوم اراک برود؛ تقابلی حساس و نفس‌گیر که پیروزی در آن می‌تواند یکی از دو تیم را یک گام دیگر به قهرمانی در جام حذفی نزدیک‌تر کند. سرخپوشان در حالی آماده مصاف با آلومینیوم اراک می‌شوند که بعد از مدت‌ها می‌توانند با حضور هوادارانشان میزبان رقبا باشند، اتفاقی خوشایند که قطعا جو ورزشگاه را به سود پرسپولیس تغییر خواهد داد و شرایط روحی-روانی شاگردان گل‌محمدی را ارتقاء خواهد بخشید.
پرسپولیس در شرایطی به مصاف آلومینیوم خواهد رفت که در مرحله یک‌هشتم نهایی با نتیجه 3 بر صفر از سد ذوب‌آهن گذشت و با اقتدار کامل به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌ها رسیده است.
پرسپولیس این روزها زیر فشار شدیدی قرار دارد؛ از دست رفتن پیروزی در دربی و تساوی مقابل هوادار در کنار محرومیت عجیب و دور از ذهن یحیی گل‌محمدی باعث شده که سرخپوشان از نظر روحی زیر فشار شدیدی قرار بگیرند و شرایط سختی را تجربه کنند. پرسپولیس اگرچه دو بازی آخر خود مقابل استقلال و هوادار را با تساوی پشت سر گذاشت اما فاصله سرخپوشان با صدر جدول همچنان 6 امتیاز است و با توجه به بازی‌های باقی مانده شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ دارند. با این حال کمیته انضباطی در حکمی عجیب سرمربی پرسپولیس را 6 جلسه از همراهی تیمش محروم کرد تا گل‌محمدی و شاگردانش زیر فشار شدیدی قراربگیرند.
پرسپولیس از نظر فنی برای بازی فردا شرایط خوبی دارد؛ سرخپوشان از نظر جسمانی آمادگی در شرایط خوبی هستند و از طرف دیگر امتیاز میزبانی و قهرمانی در جام حذفی باعث شده که تیم گل‌محمدی انگیزه بالایی داشته باشد. علاوه بر این پرسپولیس به جز آل‌کثیر و نعمتی مصدوم خاص دیگری ندارد و دست گل‌محمدی برای چیدن ترکیب دلخواهش باز است.
پرسپولیس فردا به دنبال برد خواهد بود و بر همین اساس گل‌محمدی تیمش را با آرایش هجومی به میدان خواهد فرستاد.سرمربی پرسپولیس در هفته‌های اخیر با توجه به شرایط تیمش و بازی رقبا، ترکیب‌های مختلفی را به زمین فرستاده و فردا نیز احتمالا ترکیب پرسپولیس دست‌خوش تغییر خواهد شد. با این حال حدس زدن ترکیب پرسپولیس با توجه به وضعیت مبهم تعدادی از بازیکنان تیم از جمله امیری، تا حدودی سخت بوده و باید منتظر ماند و دید که گل‌محمدی چه برنامه‌هایی در سر دارد.
وضعیت حریف:
آلومینیوم در فصل جاری روندی سینوسی را طی کرده است؛ اراکی‌ها فصل را خوب شروع کردند اما از هفته دوازدهم روند نزولی این تیم آغاز شده و حتی تغییر کادر فنی نیز نتوانست شرایط آلومینیوم را بهبود دهد و اراکی‌ها در نیم‌فصل دوم نیز نتوانسته‌اند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند.
شاگردان رحمتی در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی میزبان تیم سپاهان بودند و در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 3 تیم نویدکیا را حذف کردند؛ آلومینیوم در نیم‌فصل دوم تا پایان هفته بیست و چهارم تنها یک برد، 3 تساوی و 5 شکست به دست آورده‌ و به همین خاطر زیر فشار شدیدی قرار دارد و قهرمانی در جام حذفی تنها راه آنها برای کسب سهمیه آسیایی به شمار می‌رود و به همین دلیل انگیزه بالایی دارند.
سیستم بازی:
شاگردان رحمتی در چند هفته اخیر با سیستم 1_3_2_4 به میدان آمده‌اند و در بازی فردا نیز آلومینیوم احتمالاً با همین شیوه بازی خواهد کرد. آنچه مسلم است اراکی‌ها فردا تلاش خواهند کرد که بازی درگیرانه و دفاعی را به نمایش بگذارند و در ضدحملات به دنبال گلزنی خواهند بود.

بیشتر بخوانید:  پرسپولیس به دنبال قطع نوار پیروزی های شاگردان ربیعی

آلومینیوم اراک در بازی فردا رو به اجرای فوتبالی بسته و دفاعی خواهد آورد و تلاش می‌کند تا با تجمع در یک‌سوم زمین خودی و پوشش فضاهای بازی، مانع حملات سرخپوشان شده و در ضدحملات به فکر گلزنی خواهد بود. نقطه قوت آلومینیوم خط دفاعی این تیم است که در 24 هفته گذشته 18 گل دریافت کرده و آمار قابل قبولی است. شاگردان رحمتی در فاز هجومی عملکرد ضعیفی دارند و در 24 بازی قبلی خود تنها 16 گل به ثمر رسانده‌اند که عملکرد دور از ذهنی به شمار می‌رود. در نهایت شیوه بازی درگیرانه آلومینیوم در کنار ساختار دفاعی این تیم می‌تواند برای سرخپوشان دردسرساز شود.
بهترین گلزنان:
مهدی عبدی با 7 گل، بهترین گلزن پرسپولیس در بازی فردا است.
تقابل‌های رو در رو:
پرسپولیس و آلومینیوم اراک در جام حدفی تا کنون با مصافی نداشته‌اند و این نخستین رویارویی دو تیم در این رقبت‌هاست.
آخرین تقابل:
آخرین رقابت پرسپولیس و آلومینیوم اراک به هفته هجدهم لیگ برتر باز می‌گردد که آن بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود سرخپوشان خاتمه یافت.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی ایرلند 0 فرانسه 1
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.