بیانیه باشگاه نساجی علیه الهامی: بساط لمپنیسم را در فوتبال جمع کنید

0 188

باشگاه نساجی مازندران در ارتباط با اتفاق اخیر در اردوی ترکیه و حمله کادر فنی باشگاه هوادار به حمید مطهری، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران، در این بیانیه خطاب به فدراسیون فوتبال آمده است:

«درگیری شدید و حمله فیزیکی به محمد خرمگاه مربی سابق استقلال تهران
توهین به سرمربی تیم مس رفسنجان در هتل پردیسان تهران مقابل چشم مدیران مس رفسنجان
درگیری با ایوب چراغی سرپرست تیم پارس جنوبی جم در بازی دوستانه
توهین مجدد و استفاده از الفاظ رکیک علیه سرمربی تیم مس رفسنجان در ورزشگاه مس سرچشمه
فحاشی به فرهاد کوچک‌زاده مدیر اجرایی سابق گل‌گهر سیرجان
بدرفتاری نسبت به مقام مسئول برگزاری مسابقه تراکتور تبریز – استقلال تهران در فینال جام حذفی و محرومیت شش ماهه
محرومیت شش جلسه‌ای در دیدار برابر گل‌گهر سیرجان به‌دلیل درگیری، فحاشی و بدرفتاری در قبال سرپرست تیم نساجی و مسئول برگزاری مسابقه
محرومیت پنج جلسه‌ای پس از فینال جام حذفی فصل گذشته به‌دلیل درگیری با مهدی رحمتی و محمد نوازی و نقض اصول جوانمردانه
و بسیاری از موارد دیگری که در سال‌های اخیر اتفاق افتاده و از قلم افتاده است.

آنچه بدان اشاره شد فهرستی از تخلفات و رفتارهای غیراخلاقی از سوی یک سرمربی لیگ برتری است که فضای فوتبال ایران را به زشتی و آلودگی کشانده است.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی آلمان 2 بلژیک 3

متأسفانه صبح روز پنجشنبه گذشته در محل اردوی تیم نساجی مازندران در ترکیه که همزمان تیم محترم هوادار در آن مکان در اردو به سر می‌برد، شاهد حمله، درگیری فیزیکی، توهین، افترا و تهدید از سوی ساکت الهامی و عادل باباپور سرمربی و دستیار او نسبت به سرمربی باشخصیت و بااخلاق نساجی، حمید مطهری و همچنین سرپرست تیم اسماعیل اسماعیلی پیشکسوت بااخلاق و از بزرگان فوتبال مازندران بودیم.

پرسش ما از فدراسیون فوتبال، ارکان قضایی این فدراسیون و کمیته اخلاق این است که دیروز مهدی رحمتی، امروز حمید مطهری و فردا چه کسی؟!

واقعاً این چرخه تا چه زمانی می‌خواهد ادامه داشته باشد و فدراسیون فوتبال با احکام سبک و قابل تجدیدنظر مماشات به خرج دهد؟

چرا هیچکس جلوی این بی‌اخلاقی‌ها را نمی‌گیرد؟ بترسیم از روزی که حملات فیزیکی دنباله‌دار و درگیری‌ها در زمین و محیط فوتبال باعث اتفاقات تلخ‌تری شود.

روی سخن ما با فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق است که باید یک بار برای همیشه با تنبیه شدید انضباطی، بساط لمپنیسم را از فوتبال ایران جمع کند.

بیشتر بخوانید:  علیرضا منصوریان: مردک! 25 سال پیش به خاطر 100 دلار آدم می کشتید!

متأسفانه از ابتدای فصل گذشته که این دو مربی با تیم نساجی همکاری داشتند نیز بارها به اتفاق و هماهنگی یکدیگر، درگیری‌های فیزیکی با سرپرست و یکی از مربیان وقت داشته‌اند که فیلم‌های آن نزد این باشگاه محفوظ است.

باشگاه نساجی با توجه به شرایط موجود و حفظ احترام و آبروی هواداران پرشورش، در آن برهه به منظور جریحه‌دار نشدن اخلاق در ورزش، این اتفاقات را رسانه‌ای نکرده است.

لازم به یادآوری است این بی‌اخلاقی‌ها حتی بعد از قهرمانی نساجی مازندران در جام حذفی ادامه داشته است و در انتهای کار، با توجه به اقدامات  بسیار زشت آقای ساکت الهامی نسبت به مالکیت و مدیریت، باشگاه با او قطع همکاری کرد.

در پایان باشگاه نساجی مازندران ضمن شکایت رسمی از ساکت الهامی و دستیارش عادل باباپور اعلام می‌دارد با تمام ظرفیت‌های حقوقی خود برای محکومیت ورزشی و قضایی این دو فرد خاطی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد».

این بیانیه باشگاه نساجی در واکنش به اتفاقات اخیر، درگیری ساکت الهامی با حمید مطهری در اردوی ترکیه و اطلاعیه باشگاه هوادار منتشر شده است. 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.