جنگ حقوقی بارسا و اتلتیکو بر سر گریزمان؛ دعوای اصلی کجاست؟ 

0 53

بارسلونا و اتلتیکو مادرید در حال حاضر بر سر انتقال آنتوان گریزمان درگیر جنگ حقوقی هستند.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، بارسلونا و اتلتیکو مادرید در حال حاضر بر سر انتقال آنتوان گریزمان درگیر جنگ حقوقی هستند. اتلتیکو می‌خواهد از پرداخت بند خرید 40 میلیون یورویی که در قرارداد قرضی گریزمان تعبیه شده بود، اجتناب کند اما بارسلونا آماده است تا با استفاده از یک خلا قانونی که در این معامله وجود دارد، اقدامات قانونی را انجام دهد.

در حالی که اتلتیکو موظف است در پایان فصل 40 میلیون یورو برای گریزمان بپردازد، این بند تنها در صورتی فعال می‌شود که او در 50 درصد از بازی‌های این فصل حضور داشته باشد. اما برای اینکه یک مسابقه به حساب آورده شود، بازیکن باید حداقل 45 دقیقه در آن دیدار بازی کرده باشد.

در همین حال اتلتیکو با استفاده کمتر از گریزمان و حضور این بازیکن فرانسوی در زمانی کمتر از آنچه قانون مقرر کرده، تلاش می‌کند قرارداد را دور بزند. این بازیکن هنوز حتی در 45 دقیقه از یک بازی در این فصل بازی نکرده تا معیارها را پاس کند، بنابراین بارسلونا مجبور است به دنبال اقدامات قانونی باشد. گریزمان معمولاً پیش از دقیقه 60 هربازی تعویض می‌شود.

بیشتر بخوانید:  شیخ پرسپولیسی ها را سورپرایز می کند؟

آنتوان گریزمان

گریزمان در 30 بازی از 37 بازی فصل گذشته حضور داشت، این یعنی او 81 درصد از مقررات قرارداد را پاس کرده است و با این حال، برای اینکه اتلتیکو معیارهای کلی را برآورده کند، باید به او در تعداد معینی مسابقه، بازی دهد تا طی دو فصل تعداد بازی‌هایش از مرز 50 درصد عبور کند. با فرض اینکه گریزمان برای 50 بازی باقی مانده فصل 2022/2023 در دسترس باشد، او باید بیش از 10 بازی دیگر انجام دهد تا لوس‌روخی‌بلانکوس 40 میلیون یورو برایش بپردازد.

اما نقطه مبهم قرارداد همین جاست؛ از آنجایی که این بند تنها شامل تعداد بازی‌هایی می‌شود که گریزمان می‌تواند بازی کند، مصدومیت او می‌تواند برای اتلتیکو مادرید ویرانگر باشد. فرضاً اگر گریزمان مصدوم شود و چهار ماه را بیرون از میادین سپری کند و 16 تا 18 بازی را در این مدت از دست بدهد، او فقط به چند بازی نیاز دارد تا معیارها را برآورده کند.

بیشتر بخوانید:  انگلیس با چه پیراهنی به مصاف ایران در جام جهانی می‌رود؟ + تصاویر

به عنوان مثال، اگر مانند فصل 2021/2022 بازیکن فرانسوی برای 37 بازی در این فصل در دسترس باشد، فقط باید حداقل 45 دقیقه از شش یا هفت بازی را انجام دهد تا معیارهای مندرج در قرارداد را برآورده کند. این به این دلیل است که او فصل گذشته در 30 بازی به میدان رفته بود.

آنتوان گریزمان

اکنون بارسلونا امیدوار است که یک دعوی قانونی در مورد اعتبار فصل دوم این قرارداد ایجاد کند. کاتالان‌ها معتقدند که بند 50 درصد قرارداد، فقط برای فصل اول معتبر بوده است. پس از اینکه تابستان گذشته برای جذب گریزمان 15 میلیون یورو میان دو باشگاه رد و بدل شد، اتلتیکومادرید پیشنهاد کرد که یک سال دیگر قرارداد او به صورت قرضی تمدید شود و اکنون دو باشگاه در مورد اینکه آیا شرط 50 درصد مسابقات برای یک فصل معتبر است یا دو  فصل، با هم به مشکل برخورده‌اند.

به این ترتیب، اتلتیکو مادرید اکنون تنها در صورتی باید 40 میلیون یورو به بارسا بپردازد که از گریزمان در بیش از 50 درصد بازی‌هایی که او در دسترس است، طی دو فصل استفاده کند. با این حال این وضعیت برای بارسلونا قابل تحمل نیست و می‌خواهد استدلال‌های خود را برای برهم زدن این قرارداد در دادگاه بیاورد. از این رو تیم‌های حقوقی این دو باشگاه طی چند هفته آینده پرمشغله خواهند بود.

بیشتر بخوانید:  پیروزی ژاپن مقابل حریف ایران در دیداری دوستانه

اگر این دو باشگاه مشکل را حل نکنند، گریزمان سال آینده به بارسلونا بازخواهد گشت. او تا سال 2024 قرارداد دارد، به این معنی که بلوگرانا باید 38 میلیون یورو دستمزد او را بپردازد. علاوه بر هزینه استهلاک 27 میلیون یورویی حق انتقال، این بازیکن فرانسوی باید 65 میلیون یورو به عنوان دستمزد از کاتالان‌ها دریافت کند که آنها امیدوارند از این اتفاق اجتناب کنند. باید دید در ماه های آینده وضعیت چگونه پیش خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.