چرا محرومیت تعلیقی مربی استقلال فعال نمی شود؟

سکوت عجیب کمیته انضباطی مقابل بی اخلاقی های‌ساپینتو

0 50

باشگاه استقلال باز هم به جای آن که جلوی رفتارهای دور از شأن سرمربی اش را بگیرد دیگران را متهم کرد.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، از زمانی که ریکاردو ساپینتو وارد فوتبال ایران شده، دائم درگیر جنگ و جدل با خودی و غیر خودی بوده است. به طوری که تیم استقلال یک روز آرام نداشته. ساپینتو در هر بازی به داوران اعتراض می کند، با ماموران هلال احمر دچار درگیر لفظی شده و به برانکارد لگد می زند و به سرمربی سابق کنایه زده و قهرمانی فرهاد مجیدی با استقلال را زیر سوال می برد. هیچ کارشناس و پیشکسوتی هم حق نظر دادن یا انتقاد از سبک فوتبال تیم ساپینتو و نتایج این مربی را ندارد، در آن صورت با حمله کلامی این مربی پرتغالی مواجه خواهد شد.  

آخرین شاهکار آقای شومن(به زعم حسن روشن) درگیری با مربیان نساجی بوده است. دوربین ها ساپینتو را در حالی که با انگشتان دست برای کادرفنی حریف خط و نشان می کشد شکار کرده اند و جواد منافی در شرح ماوقع گفته: وقتی ما در کنار خط با داور صحبت می‌کردیم، سرمربی تیم حریف برای من و کادرفنی خط و نشان می‌کشید. چطور می‌شود که یک مربی خارجی وارد فوتبال ما بشود و برای نیمکت حریف دادوبیداد کند؟ نمی‌دانم دلیل این رفتارها چه بود و من حتی به داور هم گفتم شما جلوی ایشان را بگیرید. سرمربی آورده‌اید یا شومن؟ رفتارهای کنار زمین ایشان را در هفته‌های گذشته و بازی دیروز نگاه کنید‌‌. مربی نساجی در ادامه درباره درگیری بین دو نیمه این گونه صحبت کرده: پنج نفر ساپینتو را نگه داشته‌اند که سمت کادرفنی ما نیاید!

بیشتر بخوانید:  مربی گل گهر: ساپینتو به زبان پرتغالی فحش می‌داد

حالا باشگاه استقلال بخاطر این مصاحبه از جواد منافی که یکی از بااخلاق ترین مربیان فوتبال ماست به کمیته اخلاق شکایت کرده و گفته:مربی نساجی با ادبیاتی خارج از عرف و دور از شان یک پیشکسوت و مربی فوتبال، سرمربی محترم تیم فوتبال استقلال را خطاب کرده است!

پرسشی که در ابتدا مطرح می شود این است که سرمربی استقلال اصلا حرمتی گذاشته که حفظ شود؟‌همانطور که اشاره شد او به صغیر و کبیر رحم نمی کند و به برانکارد و بطری آب بی زبان هم حمله ور می شود. به راستی چطور می شود که یک باشگاه رفتارهای زشت سرمربی همیشه عصبی و پرحاشیه تیمش را نبیند و به جای برخورد با ساپینتو، مرتبا دیگران را متهم کند. این حمایت های کورکورانه تا کی و تا کجا ادامه خواهد داشت؟ رفتارهای عجیب ساپینتو با تیم های حریف و داوران کنار زمین به قدری زشت و زننده است که صدای پیشکسوتان استقلال را هم در آورده. ظاهراً اما این رفتارها برای مدیران استقلال امری عادی است و شاید هم از عمد به این مربی تذکر نمی دهند تا بتوانند با این حال و جنجال ها، تمرکز داوران و تیم های حریف را به هم بزند! بهرحال این هم تاکتیکی است که استقلال با آن بیگانه نیست و به واسطه آن توانست در حساس ترین مقطع فصل، مقابل گل گهر از داور یک پنالتی بگیرد و زمینه قهرمان اش را در لیگ بیست و یکم فراهم بیاورد.

بیشتر بخوانید:  دستور شفاف‌سازی به سرخابی‌ها، بودجه نامحدود برای صنعتی‌ها!

روزی که ساپینتو به برانکارد هلال احمر ضربه زد، کمیته انضباطی به تیم میزبان تذکر داد که جای نیروهای امداد کنار زمین نیست و این مربی را در کمال تعجب یک جلسه تعلیقی محروم کرد. به راستی مسوولین کمیته انضباطی چه توجیهی برای  ادامه رفتارهای زننده ساپینتو در مسابقات دارند؟ آیا بعد از درگیری های متوالی این مربی کنار خط و آنچه در بازی با نساجی رخ داد وقت آن نرسیده محرومیت تعلیقی سرمربی استقلال فعال شود؟ چگونه است که گل محمدی با اولین اعتراض به داوری، دو جلسه محرومیتش را بلافاصله اعمال می کنند، اما با گذشت دو روز از بازی استقلال و نساجی خبری از برخورد با ساپینتو نیست؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.