نقشه قهرمانی حسن یزدانی در مسابقات جهانی صربستان + ویدئو

0 374

به نظر می رسد که حسن یزدانی برای صعود به فینال مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2022 کار دشواری پیش رو ندارد.

به گزارش سرخ نیوز، با مشخص شدن برنامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022، همه طرفداران این رشته در انتظار کشتی های هیجان انگیز حسن یزدانی و به خصوص رویارویی او با دیوید تیلور هستند.

قرعه کشی مسابقات جهانی کشتی 2022 نیز انجام شد و مروری بر تاریخ مسابقات کشتی آزاد جهانی صربستان نشان می دهد که یزدانی روز پنج شنبه روی تشک می رود. باید دید در نهایت کاروان کشتی آزاد ایران، صربستان را با چند مدال ترک می کند.

حسن یزدانی متولد 7 دی ماه 1373 در روستای لپوصحرا واقع در شهرستان جویبار است. او سومین فرزند حسین یزدانی است که کشاورز بود و سابقه حضور در مسابقات کشتی سنتی را دارد. یزدانی، سه برادر دارد و از یازده سالگی فعالیت در ورزش کشتی را آغاز کرد.

علی رغم سن و سال کم اما حسن یزدانی از محوبیت ویژه ای بین مردم ایران و طرفداران کشتی برخودار است تا جایی که برخی او را با جهان پهلوان تختی قیاس می کنند. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت ویژه یزدانی اخلاق و منش پهلوانانه اوست و دیگر اینکه این کشتی گیر همواره در کنار مردم بوده است؛ حضور با لباس آتش‌نشانی روی تشک، حضور در جمع کودکان دارای سندروم داون، کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه و… تنها گوشه ای از اقدامات حسن یزدانی در سال های اخیر است.

حسن یزدانی امیدوار است که با تکیه بر دعای مردم بار دیگر افتخارآفرینی کرده و روی سکوی نخست مسابقات جهانی حاضر شود.

بیشتر بخوانید:  نتایج ناصر علیزاده در کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 + ویدئو

حسن یزدانی

افتخارات حسن یزدانی در یک نگاه

طلای المپیک 2016 در وزن 74 کیلوگرم، نقره المپیک 2020 در وزن 86 کیلوگرم، نقره مسابقات جهانی لاس وگاس در وزن 70 کیلوگرم، طلای قهرمانی جهانی پاریس 2017 در وزن 86 کیلوگرم، برنز مسابقات جهانی بوداپست 218 در وزن 86 کیلوگرم، طلای مسابقات جهانی نورسلطان 2019، طلای مسابقات جهانی اسلو 2021 و طلای مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا در وزن 86 کیلوگرم از مهمترین مدال های حسن یزدانی در سال های اخیر بوده است.
یزدانی در سال های 1395 و 1396 به عنوان بهترین ورزشکار مرد سال ایران شناخته شد. او همچنین در سال 95 عنوان مرد سال ورزش استان مازندران را به خود اختصاص داد. بهترین کشتی گیر جهان (2017)، بهترین کشتی‌گیر آزادکار سال ایران (۱۳۹۵) و محبوب‌ترین کشتی‌گیر آزادکار جهان (2020) دیگر عناوین مهم فردی حسن یزدانی بوده است.

زمان و ساعت کشتی های حسن یزدانی در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان

پنجشنبه ۲۴ شهریورماه:
مسابقات مقدماتی وزن ۸۶ از ساعت ۱۳ تا ۱۷
مسابقات نیمه نهایی وزن ۸۶ از ساعت ۱۹:۱۵ تا ۲۰:۱۵

جمعه ۲۵ شهریورماه:
مسابقات رده‌بندی و فینال وزن ۸۶ از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۳۰‌

حسن یزدانی

رنکینگ فدراسیون جهانی کشتی در وزن 86 کیلوگرم؛ حسن یزدانی در جایگاه نخست

در رنکینگ فدراسیون جهانی کشتی، حسن یزدانی با 94400 امتیاز در رده نخست قرار دارد و تیلور با 88000 امتیاز در جایگاه دوم.
۱- حسن یزدانی (ایران)

۲- دیوید تیلور (آمریکا)؛ طلای المپیک توکیو 2020، نقره مسابقات جهانی 2021 و طلای مسابقات جهانی 2018 از جمله مهمترین افتخارات این کشتی گیر است. تیلور 31 ساله حالا مهمترین رقیب یزدانی در میادین بین المللی است و جدال آنها به یکی ار جذاب ترین تقابل های کشتی جهان تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:  رضا اطری به مدال نقره رسید! + ویدیو

۳- آرتور نایفونوف (روسیه)؛ این کشتی گیر روس ۲۵ ساله در مسابقات جهانی صربستان غایب خواهد بود. مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو، دو مدال برنز مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۹ و مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۱ جز افتخارات این کشتی گیر است.

۴- مایلز ناظم امینه (سان ماریو)؛ او صاحب مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو است؛ او برای رسیدن به این عنوان دیپاک پونیا از هند را رده بندی شکست داد.

۵- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)؛ کسب مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو از جمله مهمترین افتخارات این کشتی گیر ۲۳ ساله آذربایجانی است.

۶- بوریس ماکیف (روسیه- اسلواکی)؛ او در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و در فینال این رقابت ها با قبول شکست مقابل حسن یزدانی به مدال نقره رسید.

۷- دولت بکوف (قزاقزستان)؛ در کارنامه این کشتی گیر ۳۲ ساله مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان و برنز ۲۰۱۱ استانبول به چشم می خورد.

8- گوجن عثمان (ترکیه)؛ مهمترین افتخار این کشتی گیر ترک تبار به کسب مدال برنز مسابقات جهانی 2019 بازمی گردد.

سیدبندی وزن 86 کیلوگرم مسابقات جهانی صربستان؛ حسن یزدانی در سید اول

با مشخص شدن سیدبندی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی در سید یک قرار گرفت و دیوید تیلور رقیت اصلی او در سید دو. سیدبندی این وزن به شرح زیر می باشد؛

بیشتر بخوانید:  خداحافظی مشکوک آقای خاص کشتی از شاگردانش

حسن یزدانی

دیوید تیلور

مایلز ناظم امینه

ابوبکر آباکاروف

بوریس ماکیف

دولت‌بکوف

دیپاک پونیا

تونی راموس

سیدبندی مسابقات کشتی جهانی صربستان 86 یزدانی

حسن یزدانی طرفدار پرسپولیس است

حسن یزدانی مدت ها قبل در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده بود: خیلی کم فوتبال نگاه می‌کنم حتی بازی‌های ملی را، اما پرسپولیسی هستم، البته این طرفداری اسمی است و از کودکی علاقه زیادی به تماشای فوتبال نداشتم.

 

حسن یزدانی در فینال کشتی جهانی؟

به نظر می رسد که حسن یزدانی کار دشواری برای صعود به فینال رقابت های جهانی 2022 نداشته باشد اما در بازی نهایی رقیب سر سختی به نام دیوید تیلور خواهد داشت و در صورت کسب دومین پیروزی پیاپی مقابل این کشتی گیر آمریکایی، یزدانی می تواند عنوان نخست مسابقات در وزن 56 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.

یزدانی و تیلور

مروری بر کشتی های جذاب حسن یزدانی

برخی از کشتی های حسن یزدانی آنقدر به یاد ماندنی است که از اذهان پاک نمی شود. در ادامه به صورت ویدئویی، برخی از کشتی های ماندگار حسن یزدانی را مرور می کنیم. هرچند شاید تقابل های یزدانی با تیلور جایگاه ویژه ای نزد مخاطبان داشته باشد.

 

پیروزی حسن یزدانی مقابل ماکائوف در فینال قهرمانی جهان ۲۰۱۷ پاریس

 

مسابقه انتخابی حسن یزدانی با علیرضا کریمی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲

 

مسابقه یزدانی با انور گدویف در فینال المپیک 2016

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.