شکست دوباره مقابل تیلور/ حسن یزدانی در صربستان نقره ای شد + ویدئو

1 2,803

حسن یزدانی با قبول شکست مقابل دیوید تیلور آمریکایی در فینال به نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان 2022 بسنده کرد.

به گزارش سرخ نیوز، با مشخص شدن برنامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲، همه طرفداران این رشته در انتظار کشتی حسن یزدانی با دیوید تیلور در فینال این رقابت ها بودند. در نهایت نیز دو کشتی گیر مطرح وزن 86 کیلوگرم قاطعانه رقبا را از پیش رو برداشتند تا بار دیگر شاهد فینال جذاب بین یزدانی و تیلور باشیم. یزدانی در بازی فینال با قبول شکست 7 بر یک مقابل تیلور به مدال نقره رسید.

قرعه کشی مسابقات جهانی کشتی ۲۰۲۲ انجام شد و مروری بر تاریخ مسابقات کشتی آزاد جهانی صربستان نشان می دهد که یزدانی روز پنج شنبه و جمعه 25 و 26 شهریورماه روی تشک رفت و در نهایت به نقره دست یافت.

گفتنی است که یزدانی با صعود به فینال ضمن رسیدن به مدال نقره، تعداد مدال های دوران حرفه ای خود را در مجموع رقابت های جهانی و المپیک به عدد ۸ رساند. یزدانی با نقره ای شدن در صربستان، توانست بعد از ۶۰ سال رکورد غلامرضا تختی را بشکند و پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ ایران شود.

بیشتر بخوانید:  نتایج زنده یونس امامی در کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۲؛ وزن 74 کیلوگرم + ویدئو

یزدانی در نهایت به مدال نقره رسید و باید دید در نهایت کاروان کشتی آزاد ایران، صربستان را با چند مدال ترک می کند.

حسن یزدانی

مروری بر نتایج حسن یزدانی در رقابت های جهانی صربستان؛

 

پیروزی حسن یزدانی مقابل ایوان ایچیزلی

حسن یزدانی ابتدا در مرحله نخست مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به پیروزی قاطع ۱۰ بر صفر رسید.

 

پیروزی حسن یزدانی مقابل سباستین جزیرزانسکی

در مرحله یک چهارم نهایی، حسن یزدانی با نتیجه ۱۱ بر صفر، توانست بر سباستین جزیرزانسکی از لهستان غلبه کند و بدین ترتیب قاطعانه به نیمه نهایی رسید.

 

پیروزی حسن یزدانی برابر بوریس ماکوئف

در دیدار نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی در مقابل بوریس ماکوئف از اسلواکی و نایب قهرمان ۲۰۱۷ جهان قرار گرفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید.

 

شکست حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور در فینال رقابت های جهانی صربستان

در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که پس از اینکه تیلور نتوانست در ۳۰ ثانیه اخطار امتیازی بگیرد، یک امتیاز به یزدانی داده شد اما کشتی گیر آمریکایی در ادامه با یک زیرگیری نماینده کشورمان را خاک کرد تا وقت نخست با برتری ۲ بر ۱ تیلور به پایان برسد. در وقت دوم هم تیلور در یک ضد حمله یزدانی را خاک کرد و پس از آن هم پای یزدانی را از تشک خارج کرد تا حساب کار ۵ بر ۱ شود. تیلور آمریکایی که این بار آماده تر از همیشه بود، با خاک کردن دو امتیاز دیگر گرفت تا در پایان با نتیجه ۷ بر ۱ به پیروزی برسد و نماینده کشورمان به مدال نقره بسنده کند.

بیشتر بخوانید:  بی تجربه گی فرنگی کاران، کار دست شاگردان بنا در مسابقات جهانی 2022 داد

 

اهدای مدال نقره یزدانی و طلای تیلور

۱ دیدگاه
  1. arman می‌گوید

    تیلور بهتر بود یزدانی جرات زیرگیری نداشت اگر شجاعت زیرگیری رو پیدا کنه برنده میشه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.