استقلال 1- فولاد 1/ توقف آبی ها در آزادی

0 213

دیدار تیم های استقلال و فولاد در چارچوب دیداری از هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی یک بر یک دو تیم به اتمام رسید.

به گزارش سرخ نیوز، بازی استقلال فولاد در چارچوب دیداری از هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد. این دیدار با توجه به حضور جواد نکونام روی نیمکت فولاد از حساسیت های ویژه ای برخوردار بود که در نهایت با تساوی یک بر یک دو تیم به اتمام رسید.

 

تیم داوری دیدار استقلال و فولاد

حمید حاج ملک – محمدرضا منصوری – فرهاد فرهادپور – علی بای- ناظر: علیرضا کهوری

 

ساعت و زمان بازی استقلال و فولاد

جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱- ساعت 17:00 – ورزشگاه آزادی

 

اتفاقات بازی استقلال فولاد

جدال دو تیم استقلال و فولاد بدون حضور تماشاگران برگزار می شود.

دقایق حساس بازی استقلال و فولاد:

ثانیه 50: محمد محبی با سرعت بالا از سمت راست نفوذ کرد که قبل از ورود به محوطه جریمه فولاد در برخورد با آقاسی سرنگون شد و توپ او به بیرون رفت که داور در این صحنه اعتقادی به گرفتن خطا نداشت.

دقیقه 21: دفع ناقص دوباره توسط مدافعان استقلال و ضربه قیچی برگردان مجید علیاری، عرض زمین را طی کرد و ثمری نداشت.

دقیقه 25: شوت بیرون پای فنی آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به یک مدافع فولاد به کرنر رفت.

دقیقه 32: شوت محکم زمینی پیمان بابایی از پشت محوطه جریمه را کریستوفر نت به شکل ناقص دفع کرد که ضربه محمد محبی در ریباند پس از برخورد به مدافع فولاد تبدیل به گل نشد.

دقیقه 33: دو ارسال پیاپی مهدی مهدی‌پور از کرنر ثمری نداشت و توسط مدافعان فولاد به کرنر دفع شد.

دقیقه 34: اشتباه عجیب در خط دفاعی فولاد و پاس رو به جلوی رضاوند با ضربه سر موجب شد تا محمد محبی در موقعیت تک به تک با کریستوفر نت قرار بگیرد که شوت مهاجم جوان فولاد بی‌دقت بود و با واکنش خوب گلر فولاد به دروازه این تیم راهی پیدا نکرد.

دقیقه 37: شوت تماشایی پیمان بابایی بازهم با بدشانسی او و استقلالی‌ها تبدیل به گل نشد و این بار ضربه زمینی او به تیرک عمودی دروازه فولاد اصابت کرد و به بیرون رفت.

استقلال و فولاد

دقیقه 49: ضربه ایستگاهی مهدی‌پور دقت و قدرت لازم را نداشت و خطری دروازه فولاد را تهدید نکرد.

دقیقه 55: نزدیک بود دروازه فولاد روی شوت مهدی قایدی باز شود که شهاب گردان توپ را به شکل ناقص دفع کرد و در برگشت نیز ضربه نه چندان خوب یامگا را دروازه‌بان فولاد دفع کرد که در ریباند مجدد شوت رضاوند در برخورد با مدافعان حریف دور شد.

دقیقه 68: پس از ارسال کرنر آبی‌ها، پیمان بابایی در محوطه جریمه فولاد سرنگون شد که داور در این صحنه مشکوک پنالتی نگرفت و بازی را دنبال کرد.

بیشتر بخوانید:  آزادی : بدترین دورانم حضور در استقلال بود / چیزهای زیادی از گل‌ محمدی یاد گرفتم

دقیقه 70: ضربه آکروباتیک علی قربانی در محوطه جریمه استقلال ثمری نداشت.

دقیقه 72: شوت ابوالفضل جلالی به تور کنار دروازه فولاد اصابت کرد و تبدیل به گل نشد.

دقیقه 75: ضربه سر کولی‌بالی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 77: رضا میرزایی با فرار عالی به محوطه جریمه فولاد در موقعیت تک به تک با گردان قرار گرفت، اما در برخورد با مهدی شیری سرنگون شد که داور در این صحنه اعلام پنالتی نکرد و تمارض مهاجم ریزنقش آبی‌ها را تشخیص داد.

دقیقه 79: میرزایی برای دومین بار در محوطه جریمه استقلال و پس از تکل کوشکی، وینگر فولاد سرنگون شد که داور باز هم اعتقادی به گرفتن پنالتی نداشت.

دقیقه 5+90: پاس جلالی پشت مدافعان فولاد را گردان به شکل ناقص دفع کرد که در برگشت هم شوت مهری بی‌دقت بود و قبل از رسیدن به دروازه دفع شد.

دقیقه 5+90: شوت روی پای عجیب و بی‌دقت مرادمند از میانه زمین حمله استقلال را بی‌نتیجه گذاشت تا توپ به بیرون برود.

استقلال 1 فولاد 1

شرح گل ها:

دقیقه 16- مجید علیاری: ارسال بلند مهدی شیری به بعد از تیرک دوم را حمید بوحمدان با ضربه سر زد که در ادامه دفع ناقص محمد محبی را محمد آبشک با ضربه سر پاس داد تا مجید علیاری با فرار از خط آفساید، و ضربه سر چرخشی به گوشه دروازه، فولاد را به گل اول برساند (ویدئو).

دقیقه 61- محمد محبی: ارسال مهدی قایدی از روی کرنر سمت چپ زمین با عبور از روی دست شهاب گردان که خروج اشتباهی از دروازه داشت، به محمدحسین مرادمند رسید که پاس این بازیکن با ضربه سر را محمد محبی با یک مهار و ضربه راحت به تور دروازه فولاد چسباند (ویدئو).

کارت زرد:

فولاد: ساسان انصاری(48)

استقلال: رضا میرزایی(77) رافائل سیلوا(83)

کارت قرمز:

 

حواشی بازی استقلال و فولاد:

*تقابل وریا غفوری با استقلال و بازگشت این بازیکن به ورزشگاه آزادی از جمله حواشی این دیدار است.

*سیاوش یزدانی، آرمان رمضانی، عارف غلامی و حسین زواری 4 بازیکنی هستند که ساپینتو روی نام شان خط قرمز کشیده و جایی در لیست استقلال برای دیدار مقابل فولاد نخواهند داشت.

*ریکاردو ساپینتو به دلیل اخراج در هفته گذشته، بازی را از روی سکو تماشا می کند و جالب آنکه شاهد تکرار رفتارهای هیجانی همیشگی از سوی سرمربی آبی ها هستیم!

ریکاردو ساپینتو

*محمدحسین مرادمند پس از ۲۲۹ روز مجددا در ترکیب استقلال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  علاقه‌ بارسلونا به جذب ستاره مراکشی فیورنتینا

* قبل از شروع مسابقه تعدادی از اعضای کادر فنی دو تیم با یک دیگر خوش و بش کردند.

* به دلیل آتش گرفتن یک سوله در اطراف مجموعه ورزشی آزادی، دود سیاه رنگی آسمانِ بیرون از استادیوم را پوشانده و جلب توجه زیادی می‌کند.

* خالی بودن ورزشگاه آزادی از تماشاگر موجب شده تا صدای بازیکنان و مربیان دو تیم به گوش برسد.

* مرادمند پس از اینکه اولین کرنر بازی را در دقیقه 4 به فولاد داد، به کمک داور اول معترض بود که خطای ساسان انصاری روی او را اعلام نکرده است.

استقلال

* در دقیقه 15 شوت مجید علیاری در محوطه جریمه استقلال به رضاوند برخورد کرد که فولادی‌ها در این صحنه اعتقاد به خطای هند پنالتی داشتند، اما داور دستور به ادامه بازی داد.

*سیدمهدی رحمتی تماشاگر ویژه دیدار استقلال و فولاد است.

سیدمهدی رحمتی تماشاگر ویژه دیدار استقلال و فولاد

* کریستوفر نت، گلر فولاد که در نیمه اول روی یک صحنه مصدوم شده بود، در شروع نیمه دوم جای خود را به شهاب گردان داد.

*مصطفی آجرلو، مدیرعامل استقلال یکی از حاضرین در ورزشگاه آزادی است (ویدئو).

مصطفی آجرلو

* ساپینتو پس از عدم اعلام پنالتی برای استقلال در دو صحنه مختلف، با عصبانیت از روی سکوها بازی را دنبال کرد.

* روزبه چشمی، بازیکن استقلال که تعویض شده بود، از روی نیمکت به شدت نسبت به عملکرد داور معترض بود.

* خسرو حیدری، مربی استقلال بخاطر اعتراض به داور کارت زرد گرفت.

نتیجه بازی استقلال و فولاد

در یکی از حساس ترین بازی های هفته، استقلال و فولاد به تساوی یک بر یک رسیدند.

 

ترکیب استقلال مقابل فولاد

سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، رافائل سیلوا، کوین یامگا، جعفر سلمانی(46- سید ابوالفضل جلالی)، روزبه چشمی(75- محمدزبیر نیک‌نفس)، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند(75- سعید مهری)، محمد محبی، مهدی قایدی(75- رضا میرزایی) و پیمان بابایی(85- سجاد شهباززاده)

ترکیب استقلال مقابل فولاد

ترکیب فولاد مقابل استقلال

کریستوفر نت(46- شهاب گردان)، عارف آقاسی، موسی کولی‌بالی، مهدی شیری، سعید آقایی، حمید بوحمدان، محمد آبشک(1+90- احمد عبدالله‌زاده)، وریا غفوری(63- علیرضا کوشکی)، ساسان انصاری، احسان پهلوان(63- علی قربانی) و مجید علیاری.

ترکیب فولاد مقابل استقلال

خلاصه بازی استقلال و فولاد

خلاصه بازی استقلال و فولاد بیانگر آن است که آبی ها در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی میزبان فولاد خوزستان بودند. استقلال با توجه به پیروزی هفته گذشته اش همزمان با شکست پرسپولیس توانست 14 امتیازی شود و هم امتیاز با سرخ های پایتخت با تفاضل گل ضعیف تر در رتبه دوم جدول قرار بگیرد. فولاد نیز پیش از آغاز هفته هشتم 10 امتیازی بود. در نهایت بازی پر افت و خیز شاگردان نکونام و ساپینتو با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.