حضور تیم ملی کشتی ایران در جام جهانی آمریکا به یک شرط!

0 296

بر خلاف ادعای یک سایت روس، تیم ملی کشتی آزاد به یک شرط حاضر است در جام جهانی آمریکا حاضر شود.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ایسنا، رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در روزهای 19 و 20 آذر به میزبانی آمریکا برگزار می شود.

در فاصله 2 ماه تا برگزاری این رقابت‌ها، طبق اعلام یک سایت روسی wrestdag، روز چهارشنبه مدعی شد به دلیل احتمال عدم صدور ویزا برای تیم ایران، احتمالا این رقابت‌ها بدون حضور ایران برگزار می‌شود و اسلواکی جایگزین ایران خواهد شد.

اما پیگیری ها از فدراسیون کشتی حاکیست تیم ملی کشتی آزاد ایران قصد دارد برای حضور در این رقابت‌ها عازم آمریکا شود و مذاکرات لازم برای صدور ویزا برای تمامی نفرات کاروان ایران نیز انجام شده است.

کشتی ایران و آمریکا

در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان در صربستان نیز مسئولان آمریکا در مذاکره با علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی از تیم ایران برای حضور در این رقابت ها دعوت کردند اما دبیر شرط حضور ایران در جام جهانی آمریکا را به صدور ویزا برای تمامی نفرات اعزامی بدون کم و کاست منوط کرد که این درخواست نیز مورد موافقت طرف آمریکایی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:  خلاصه کشتی ابراهیم الهی مقابل کیان محمود جانلو در مسابقات کشتی جام تختی 1402

با این اوصاف در صورتیکه میزبان نسبت به صدور ویزا برای تمامی نفرات ایران اقدام کند، مسئولان فدراسیون کشتی به طور حتم تیم ملی را عازم این مسابقات خواهند کرد.

بر همین اساس نیز طی هفته‌های آینده نفرات اعزامی برای طی کردن مراحل دریافت ویزا، عازم دوبی یا ارمنستان خواهند شد.

با توجه به اینکه این رویداد در تقویم اتحادیه جهانی به عنوان یک رویداد رسمی ثبت شده، غیبت در آن می‌تواند تبعاتی را برای کشتی ایران داشته باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.