فینال جام ملت های آسیا/ دست ایران به جام نرسید؛ ژاپن قهرمان شد

3 959

نتیجه فینال فوتسال ایران و ژاپن در مسابقات جام ملت های آسیا با نتیجه سه بر دو به سود ژاپنی ها به اتمام رسید.

به گزارش سرخ نیوز، مرحله فینال فوتسال جام ملت های آسیا در کویت امروز ساعت 20:30 به وقت تهران برگزار شد و تیم فوتسال ایران و ژاپن به مصاف همدیگر رفتند.

نتیجه بازی فوتسال ایران ژاپن

نتیجه بازی ایران ژاپن نشان می دهد، متاسفانه تیم ملی فوتسال کشورمان نتوانست از پس ژاپن بربیاید و با نتیجه 3-2 بازی را واگذار کرد. بدین ترتیب نتیجه فوتسال ایران و ژاپن با برتری آبی پوشان همراه شد تا تیم فوتسال ژاپن قهرمان فوتسال جام ملت های آسیا 2022 در کویت بشود.

فوتسال ایران و ژاپن

آنچه در فینال فوتسال ایران ژاپن اتفاق افتاد

سعید احمدعباسی یکی از ملی‌پوشان با تجربه انگشت‌شمار بود که در ترکیب ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا به میدان رفت و نمایش خوبی تا چند ثانیه مانده به پایان بازی فینال ایران و ژاپن داشت، اما یک اشتباه عجیب موجب شد تا تمام عملکرد درخشان او تحت الشعاع قرار بگیرد و گل‌های او به فراموشی سپرده شود.

احمدعباسی که بدون تردید یکی از بهترین‌های تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت‌ها بود و هفت گل در مراحل گروهی و حذفی به ثمر رساند، در مسابقه فینال ایران مقابل ژاپن نیز نخستین گل را با یک شوت محکم زد ولی پس از آن نتوانست این کار را انجام بدهد.

این بازیکن بلند قامت که در ترکیب اولیه تیم ملی فوتسال ایران مقابل ژاپن حضور نداشت، پس از گلزنی در بازی فینال، سه شوت محکم دیگر به سمت دروازه این تیم زد ولی هیچ‌کدام تبدیل به گل نشد و این اتفاق برعکس برای او افتاد!

احمدعباسی که در فاصله ۲۵ ثانیه مانده به پایان مسابقه فینال ایران مقابل ژاپن با سیستم پاور پلی برای زدن گل دوم و تساوی تلاش می‌کرد، با یک پاس به عقب اشتباه و عجیب در منطقه‌ای که هیچ بازیکنی حضور نداشت، دروازه خالی از گلر ایران را باز کرد تا امیدهای ایران برای جبران نتیجه از بین برود.

با وجود این گل به خودی عجیب و غیر قابل باور از احمدعباسی، اما نباید از بازی‌های خوب او در جام ملت‌های آسیا چشم پوشی کنیم و چه بسا لازم به یادآوری است که وحید شمسایی به بازیکنان با تجربه بیشتری برای قهرمانی در این جام نیاز داشت، اما چنین تصمیمی نگرفت.

فینال جام ملت های آسیا

ترکیب اولیه تیم ملی فوتسال ایران برابر ژاپن در فینال

محمدحسین درخشانی، سعید مومنی، حسین طیبی (کاپیتان)، مسلم اولاد قباد، سالار آقاپور

 

گلزنان ایران در دیدار فینال فوتسال ایران ژاپن

سعید احمد عباسی، علیرضا جوان

 

وحید شمسایی که با تیمی جوان شده پا به این مسابقات گذاشته بود، با اشتباهات فردی عجیب، در فینال فوتسال آسیا به ژاپن باخت. بنابراین تیم فوتسال ایران از رسیدن به جام بازماند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
3 دیدگاه
 1. علی می‌گوید

  اصلا مربی ایرانی پلن ب نداشت که در مقابل تیم دفاعی ژاپن در زمین پیاده کند و همش حمله میکرد و چون نتیجه نمی گرفت افسردگی گرفت دفاع معقول را راهها کردن و به حملات کور رو آوردن این باعث گل اول ژاپن شد و چون نتوانستن گل خورده را جبران کنند احساسی دفاع کرده و گل دوم را خوردن باز سیزده دقیقه حملات بی نتیجه و خورد شدن اعصاب بازیکنان که مربی باید به آنها آرامش میداد که دفاعی بازی کنند و ضد حمله بزنند درست مثل خود ژاپنی ها بنظر ژاپن می‌دانست چگونه اعصاب بازیکنان ایرانی و ازبک را خرد کند و نتیجه بگیرد البته گل ژاپنی خیلی گل ها را گرفت بنظر اصلا تیم ژاپنی آنالیز نشده بود چون تیم ایران خود را سطح بالاتر می‌گرفت این خود باوری به ضرر تیم شد همیشه حملات زیاد کورکورانه نتیجه بخش نیست وحید شمسایی باید بیشتر کسب تجربه کند و مطالعات علمی و دانش مربیگری خود را افزایش دهد چون جلوی تیم های دفاعی درمانده واقعی است

 2. علی رضا می‌گوید

  سلام
  تیم فوتسال ایران هیچ هماهنگی برای گشودن دروازه ژاپن نداشت ، هیچ برنامه طراحی شده ای وجود نداشت . فقط حمله کور کورانه و زدن به درب بسته ، حتی یک خلاقیت فکری وجود نداشت که در همون لحظه که گل دوم را خورد فکر جبران با پرس بیشتر و نفوذ به عمق دفاع ژاپن داشته باشد . دیدگاه مغرورانه و متکبرانه اعضای مربیگری باعث شد زمان به تندی گذشته و بازی را در حین شایستگی واگذار کنیم . واقعا قدری بخود بیاییم وتامل کنیم که چه کردیم . حتی اخبار سراسری هم گذارشی از بازی پخش نکرد .
  امیدوارم درس بگیریم ولی این روش درست نبود . خدا نگهدار

 3. منصور می‌گوید

  فوتبال همینه برزیل با فوتبال سطح بالا همیشه نمی‌تواند فینالیست باشد اگر همیشه برزیل اول دنیا بود جایی برای تلاش دیگران نمیگذاشت باید باور داشته باشیم که دیگران هم تلاش می‌کنند و مسولان آنها اختیاربیشتری به تیم‌ها می‌دهند مادرکشور موقعیت خوبی نداشتیم فکر بازیکنان درگیربود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.