فراتر از همیلتون و بکام؛ ثروت نخست وزیر جدید بریتانیا چقدر است؟

0 47

نخست وزیر جدید بریتانیا با ثروتی کم‌نظیر به این مقام دست یافتع است.

به گزارش سرخ نیوز، ریشی سوناک، نخست وزیرجدید بریتانیا درحالی به عنوان ثروتمندترین نخست وزیر تاریخ این کشور روی سرکار آمده که بسیاری از مردم بریتانیا از نظر هزینه‌های روزمره زندگی با بحرانی بی‌سابقه‌ای مواجه هستند و این اتفاق ممکن است تاثیر بیشتری هم بر زندگی آنها داشته باشد. گفته می‌شود ثروت سوناک هندی‌الاصل از مجموع ثروت لوئیز همیلیتون و دیوید بکام بالاتر است.

ریشی سوناک نخست وزیر جدید بریتانیا

پس از لیز تراس، ریشی دومین نخست وزیر برتانیا خواهد بود که بدون رای‌گیری عمومی و بدون هیچ رقیبی مستقیم به خیابان داونینگ می‌رود تا بر این مصدر تکیه بزند. این در حالی است که پیش از او لیز تراس تنها 44 روز توانست این پست را در اختیار داشته باشد و به دلیل انبوه مشکلاتی که پیش رویش قرار داشت، تصمیم به استعفا گرفت. پنی موردانت به عنوان رقیب ریشی نتوانست حمایت کافی را برای رهبری حزب خود بدست آورد و از رقابت صرف نظر کرد.

در همین حال که او خود را آماده می‌کند تا رهبری کشور را پس از درگذشته ملکه الیزابت بر عهده بگیرد، زیاد نباید نگران هزینه‌های جابجایی باشد چرا که طبق لیست ثروتمندترین افراد بریتانیا که ساندی تایمز منتشر کرده، دارایی‌‌های سوناک 730 میلیون پوند برآورد شده است. بدین ترتیب او با پشت سرگذاشتن ارل دربی چهاردهم که در زمان نخست وزیری خود در سال 1868 حدود 444 میلیون پوند ثروت داشت، به ثروتمندترین نخست وزیر تاریخ بریتانیا تبدیل شد.
این در حالیست که ثروت ریشی بیشتر از بکام و همیلتونی است که دو ورزشکار برجسته در این کشور هستند و افتخارات زیادی را برای بریتانیا به ارمغان آورده‌اند. بکهام کمی کمتر از 400 میلیون پوند دارایی دارد در حالی که ثروت همیلتون کمی بیش از 250 میلیون پوند است و ارزش کل دارایی هر دو 650 میلیون پوند است. بدان معناست که حتی اگر این دو نفر دارایی خالص خود را با هم ترکیب کنند، باز هم 100 میلیون پوند از مجموع ثروت سوناک کمتر خواهد بود.

دیوید بکام و لوییس همیلتون

ریشی بخش عمده‌ای از ثروت خود را مدیون همسرش آکشاتا مورتی و شرکت سهامی او Infosys است که توسط پدر همسرش اداره می‌شود. این زوج حداقل سه خانه در بریتانیا و همچنین ملکی در کالیفرنیا دارند که حدود 5.3 میلیون پوند ارزش دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.