هشدار ستاره ولزی ها؛ گرت بیل آماده است!

درخش در لس آنجلس اف‌سی

0 6

ستاره تیم ملی ولز نقش مهمی در قهرمانی تیمش در MLS داشت.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از ورزش سه، لیگ برتر فوتبال امریکا با قهرمانی تیم لس آنجلس اف‌سی به پایان رسید. این تیم روز گذشته در ضربات پنالتی از سد فیلادلفیا گذشت و جام قهرمانی را بالای سر برد. گرت بیل، ستاره ولزی لس آنجلس، با وجود اینکه تنها در یک چهارم از زمان بازی حضور داشت اما سرنوشت قهرمانی با گل او تعیین شد.

بیل که به تازگی از بند مصدومیت رها شده، در هفتمین دقیقه از وقت های تلف شده و در حالی که بازی 2-2 بود وارد زمین شد. تیم او با دریافت گل در دقیقه 4+120 فاصله‌ای با از دست دادن جام نداشت اما گرت بیل در دقیقه 8+120 روی ارسالی از سمت چپ، پرواز بلندی انجام داد و با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد.

گرت بیل
دقیقه 8+90: پرواز بلند بیل، خیلی بالاتر از مدافع حریف و ضربه سری غیرقابل مهار به سمت دروازه‌ای که دروازه‌بانش هم مثل هزاران تماشاگر حیرت زده روی سکوها، فقط نظاره‌گر گل شدن توپ است. این همان لحظه هشدار بیل به تیم‌های گروه B بود؛ او اینک دو هفته فرصت دارد تا با روحیه‌ای بالا بابت قهرمانی، برای تکرار چنین صحنه‌های تعیین‌کننده‌ای با پیراهن تیم ملی کشورش در قطر آماده شود.

لحظه‌ای که بیل به هوا برخاست و به توپ ضربه زد، از زاویه‌ای شکار شده که می توان چشمان بهت زده هواداران پشت دروازه را دید؛ شاید آنها بیش از آن که به زمان غیر عادی به ثمر رسیدن و نوع گل فکر کنند، به زننده آن فکر می کردند که قرار است دو هفته دیگر مقابل تیم ملی کشور آنها قرار بگیرد. ستاره 33 ساله تیم ملی ولز در اندک زمان حضورش در میدان و در حالی که هنوز مصدومیتش کاملا رفع نشده، تاثیری که باید را گذاشت و تیمش را از بازنده‌ای بدشانس به قهرمانی خوش شانس تبدیل کرد؛ شاید تنها فرق قهرمان و نایب قهرمان این دوره MLS داشتن و نداشتن بیل بود!

بیشتر بخوانید:  بازگشت ملی‌پوشان به تمرین پرسپولیس

گرت بیل

تیم ملی ولز در گروه دوم جام جهانی 2022 با ایران، امریکا و انگلستان همگروه است و نمایش اخیر بیل در آستانه شروع جام، هشداری بود از سوی او به هم‌گروهی‌های ولز که ستاره این تیم آمادگی لازم را برای تعیین سرنوشت لحظات حساس دارد. هواداران فوتبال ایران طی ادوار گذشته، خاطرات خوبی از لحظات آخر و ستاره‌های سرشناس در جام جهانی ندارند؛ شاید بارزترین مثال که تکرار آن خواسته هیچ کس نباشد، گل دقیقه 90 مسی به ایران در جام جهانی 2014 است. حالا بیل با گل دقیقه 8+90 خود، احتمال تکرار چنین اتفاقی را هشدار داده و شاید به همین دلیل بود که استیو چروندولو، سرمربی لس آنجلس اف سی، می‌گوید دوست ندارد گرت بیل برابر تیم ملی آمریکا به میدان برود!

گرت بیل

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.