صربستان باز هم میزبان مسابقات جهانی کشتی شد

بلگراد دبل می کند!

0 204

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان جهاندر سال ۲۰۲۳ و برای دومین سال پیاپی در کشور صربستان برگزار خواهد شد.

به گزارش سرخ نیوز، درحالیکه مسابقات 2022 بزرگسالان جهان به میزبانی بلگراد برگزار شد، اتحادیه جهانی تصمیم گرفت که مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال 2023 را نیز در این کشور برگزار کند.

پیش از این روسیه میزبان مسابقات جهانی پیش از المپیک بود که باتوجه به محرومیت این کشور از شرکت در مسابقات رسمی و بین‌المللی، میزبانی آنها نیز به خطر افتاد و از دو کشور ترکیه و مجارستان به عنوان متقاضیان برگزاری این رقابت‌ها نام برده می‌شد.

با این وجود چند روز قبل مشخص شد که تقریبا احتمال برگزاری مسابقات در این دو کشور نزدیک به صفر شده و سه کشور که اتحادیه جهانی نامی از آنها نبرده، شانس میزبانی مسابقات را دارند که ساعاتی پیش، میزبانی رقابت‌ها به بلگراد در کشور صربستان داده شد.

کشتی آزاد

کشوری که به خوبی از عهده اولین میزبانی‌اش از مسابقات قهرمانی جهان برآمد و در رشته فرنگی کار بزرگی در خانه انجام داده و با تیم 6 نفره‌ش توانست 4 مدال طلا در رقابت‌های جهانی 2022 به دست آورد.

بیشتر بخوانید:  خلاصه فینال کشتی محمدمبین عظیمی مقابل محمدجواد ابراهیمی در مسابقات کشتی جام تختی 1402

تیم ملی آزاد ایران در بلگراد با کسب دو مدال طلای رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور، 3 نقره رضا اطری، محمد نخودی و حسن یزدانی و دو برنز یونس امامی و امیرحسین زارع نایب قهرمان جهان شد.

تیم ملی فرنگی نیز در مسابقات جهانی صربستان با دو مدال نقره محمدرضا گرایی و امین میرزازاده و برنز محمدهادی ساروی در جایگاه چهارمی جهان قرار گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.