یک بازیکن به لیست فرانسه اضافه شد/ ایران تنها تیم جام جهانی با 25 بازیکن

0 131

تیم ملی ایران تنها تیم جام جهانی 2022 قطر خواهد بود که از ظرفیت کامل لیست بازیکنان خود برای این مسابقات استفاده نکرده است.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، با اضافه شدن نام مارکوس تورام به لیست بازیکنان فرانسه این تیم نیز در جام جهانی 2022 قطر 26 بازیکن در لیست خود داشت تا ایران تنها تیمی باشد که با لیست کامل راهی جام جهانی نشده است.

اسامی تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر با 25 بازیکن بسته شد و کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ترجیح داد با یک بازیکن کمتر نسبت به سایر تیم ها در این بازی ها حاضر شود. پیشتر لیست فرانسه نیز با 25 بازیکن اعلام شده بود، با این حال در لیست نهایی که در فیفا به ثبت رسیده، نام مارکوس تورام نیز به لیست بازیکنان این تیم اضافه شده است.

مارکوس تورام تیم ملی فرانسه جام جهانی

این اقدام کی روش در شرایطی رخ داده که خالی ماندن یک جای خالی عملا سودی برای فوتبال ایران نداشته است، در حالی که به جز مسائل مربوط به حضور در جام جهانی، حضور یک بازیکن دیگر در لیست می‌توانست آورده مالی در حدود 180 هزار دلار برای باشگاه‌های ایرانی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  عضو جدید کادر فنی تیم ملی ایران معرفی شد

سرمربی تیم ملی ایران در دو جام جهانی قبلی که ظرفیت لیست تیم ملی 23 بازیکن بود یک بازیکن اضافه با خود به اردو برده بود و این بار در حالی که جا برای استفاده از یک بازیکن بیشتر داشت، ترجیح داد لیست تیم ملی را 25 نفره ببندد. اقدامی که تا به امروز توجیهی برای آن ارائه نشده و سرمربی تیم ملی فقط و فقط از سردرد خود برای خط زدن نام برخی بازیکنان گفته است!

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.