ترکیب جوان ایران در جام جهانی کشتی آزاد

پهلوانان جوان ایران

0 216

با اعلام محمدابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی، ترکیب تیم ملی ایران برای شرکت در جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا متشکل از بازیکنان جوان و باانگیزه خواهد بود.

به گزارش سرخ نیوز و به نقل از فارس، محمدابراهیم امامی در خصوص رقابت های جام جهانی 2022 آمریکا اظهار داشت: در سال های گذشته تورنمنتی مانند جام جهانی برای تیم های ملی کشتی بسیار مهم محسوب می شد، این در حالی است که تمامی کشتی گیران در جهان به دنبال موفقیت در رقابت های المپیک و پس از آن رقابت های جهانی هستند.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس اولویت ما نیز در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا هماهنند جام جهانی کشتی فرنگی آذربایجان میدان دادن به کشتی گیران آینده دار و جوان است و این مسابقات با توجه به حضور حریفان قدرتمند، برای آن ها محک و تجربه ی بسیار خوبی خواهد بود و فدراسیون به دنبال پشتوانه سازی برای تیم  های ملی است.

امامی در باره میانگین سنی تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جام جهانی آمریکا تصریح کرد: میانگین سنی کشتی گیران اعزامی ما به آمریکا بین 20 تا 21 سال خواهد بود و ما از چند کشتی گیر مطرح همچون رحمان عموزاد که 20 سال سن دارد، امیر محمد یزدانی و محمد نخودی 21ساله و کامران قاسم پور که یک کشتی گیر با تجربه و پخته است نیز استفاده می کنیم که این احتمال وجود دارد که در برخی از دیدارها با نظر سرمربی تغییراتی انجام شود.

بیشتر بخوانید:  عواقب رنکینگ جهانی؛ حسن یزدانی و دیوید تیلور قبل از فینال مقابل هم قرار می‌گیرند؟

رحمان عموزاد

وی افزود: کشتی گیرانی همچون ابراهیم الهی 17 ساله، امیررضا معصومی 18 ساله، امیرعلی آذرپیرا 20 ساله و برادران فیروزپور که 20 و 22 سال سن دارند نیز در ترکیب تیم اعزامی به آمریکا خواهند بود.

سخنگوی فدراسیون کشتی در خصوص اعزام جوانان به مسابقات جام جهانی گفت: در مجموع نگاه فدراسیون کشتی میدان دادن هرچه بیشتر به نفرات جوان، مطرح و آینده دار است  و  ما جام جهانی را نیز بعنوان یک تورنمنت تدارکاتی و برای پشتوانه سازی محسوب می کنیم که می تواند برای این کشتی گیران بسیار مفید باشد.

وی در ادامه افزود: البته یک تیم نیز در قالب 4 کشتی گیر نیز به مسابقات ستارگان کشتی به کشور قرقیزستان اعزام خواهد شد.

امام در پایان خاطرنشان کرد: بزودی اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد آمریکا آغاز خواهد شد که لیست اسامی دعوت شدگان به این اردو بر اساس نفرات اعزامی به این مسابقات خواهد بود. البته علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به همراه تیم ملی کشتی آزاد به کشور آمریکا سفر نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  غیبتی که دردسرساز شد؛ سقوط یزدانی و تیلور در رنکینگ جهانی کشتی
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.