دستیار سابق کی‌روش: از ترکیب ایران شوکه شدم!

0 69

اوسیانو کروز دستیار سابق کی‌روش می‌گوید: از ترکیب روز گذشته ایران مقابل انگلیس شوکه شده است.

به گزارش سرخ‌نیوز، اوسیانو کروز مربی پرتغالی که در جام جهانی روسیه یکی از دستیاران کارلوس کی‌روش روی نیمکت ایران بود، می‌گوید ایران مستحق این باخت سنگین مقابل انگلیس نبوده و هنوز هم شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد دارد.

کروز ابتدا درباره اینکه چرا در این دوره به کادر فنی تیم ایران همراه با کی روش اضافه نشد، گفت: دلیلش این بود که من در اسپانیا بودم. من با کی‌روش خیلی کار کرده‌ام ولی می‌خواستم در اسپانیا به مربیگری ادامه بدهم. ۱۰ سال با کی‌روش کار کرده‌ام و دیگر باید خودم به عنوان مربی کار کنم.

کروز در خصوص تقابل ایران و انگلیس گفت: بازی سختی برای ایران بود. ایرانی‌ها در پِرس انگلیس قرار گرفتند. انگلیس خیلی قوی‌تر ظاهر شد. نتیجه بدی برای ایران بود و خودم ناراحتم چون ایران شایستگی این نتیجه را نداشت. نگران نباشید. ایران دو بازی دیگر مقابل ولز و آمریکا دارد و فکر می‌کنم هنوز شانس صعود دارد. الان برای ناامید شدن زود است.

بیشتر بخوانید:  تارتار : دیدار مقابل ذوب آهن برای ما بازی مرگ و زندگی است

وی در ادامه از سرمربی تیم ملی تعریف کرد و گفت: کی‌روش مربی بزرگی است و یکی از بهترین مربیانی که با او کار کرده‌ام. ایران مقابل ولز قطعاً بهتر از انگلیس ظاهر می‌شود.

کروز در خصوص تغییر تاکتیک و سیستم ایران مقابل انگلیس گفت: صادقانه بگویم؛ از ترکیب ایران شوکه شدم. ترکیب دفاع ایران و هافبک‌ها را دیدم. نمی دانم. شاید یک چیزی در ذهن کی‌روش بوده است. کارلوس بازیکنان ایران را به خوبی می‌شناسد و شاید دلیل خودش را داشته است. شاید می‌خواسته ارتباطی بین مدافع و هافبک‌ها برقرار کند اما من شوکه شدم.

دستیار سابق کی روش در ایران در خصوص رویارویی با ولز گفت: بازی ولز با آمریکا را دیدم. فکر می‌کنم ایران شانس دارد. نتیجه تساوی ولز و آمریکا باعث شد ایران بتواند خیلی کارها انجام بدهد. مطمئناً ایران مقابل ولز بهتر می‌شود و همه چیز ممکن است.

کروز همچنین پیشنهاداتی برای بهتر شدن روند بازی ایران ارائه کرد و گفت: پیشنهادم این است که از سردار آزمون بیشتر استفاده کنید. اگر سردار در بازی با انگلیس حضور داشت، شاید نیازی نبود ترابی بازی کند. اجازه بدهید نظرم را داشته باشم. ارتباطی که باید قلی زاده و ترابی شکل می‌گرفت، نبود. ایران ظرفیت بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید:  ترکیب استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان / هفته نوزدهم لیگ برتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.