روشن‌ترین بازگشت تاریخ؛ چشم‌هایی که به اریکسن دوخته شد

0 18

بازگشت اریکسن به تیم ملی دانمارک در جام جهانی یک اتفاق فوق‌العاده برای این تیم بوده است.

به گزارش سرخ نیوز، تصور کنید اگر فیفا تصمیم می‎گرفت جام جهانی 2022 قطر را لغو کند، چقدر از مسائل و حواشی ناخوشایندی که اکنون شاهد آن هستیم، رخ نمی‌داد. دیگر هیچ سیاست رقت‌انگیزی در مورد بازوبندهای حمایتی از دگرباشان جنسی، بازداشت افرادی که لباس‌های رنگین کمانی می‌پوشند و وارد استادیوم می‌شدند، وجود نداشت. حتی از هرج و مرج خرید بلیط، جنون ترافیک شهری، قانون ناگهانی برای جلوگیری از فروش آبجو در ورزشگاه‌ها، صندلی‌های خالی و امکانات اقامتی نامناسب خبری نبود.

اما اگر این جام جهانی نبود، نمی‌توانستیم شاهد بازگشت کریستین اریکسن به صحنه بین‌المللی فوتبال باشیم. در بازی دانمارک در برابر تونس، اریکسن 17 ماه بعد از حادثه دلخراشی که او در بازی مقابل فنلاند در یورو 2020 تجربه کرد و تا آستانه از دست جان خود پیش رفت، این ستاره تیم منچستریونایتد فرصت پیدا کرد تا در یک رقابت مهم باز هم حضور داشته باشد.

ما آشکارا شاهد بهبودی او در سطح باشگاهی با برنتفورد و اخیراً منچستریونایتد بودیم، در حالی که او از ماه مارس به رقابت‌های ملی با تیم ملی کشورش بازگشته بود. با این حال هیچ‌کدام از آن 39 دیداری که قبل از بازی مقابل تونس انجام داده، به اندازه حضورش در جام جهانی مورد توجه قرار نگرفته بود.

بیشتر بخوانید:  هلند 1 اکوادور 1 / معادلات صعود پیچیده شد

روشن‌ترین بازگشت تاریخ؛ چشم‌هایی که به اریکسن دوخته شد

بنابراین دیدن او در میان هم‌تیمی‌هایش در تیم ملی دانمارک برای دیدار بدون گل دربرابر تونس در ورزشگاه الریان، بسیار ناراحت کننده بود. در کمتر از یک سال و نیم، او از ایست قلبی او که جانش را تهدید کرد و هواداران فوتبال را در سراسر جهان به معنای واقعی ترساند، جان سالم به در برد و یکبار دیگر به صحنه رقابت‌های بین‌المللی بازگشت. این یک بازگشت باشکوه و رشک برانگیز است.

از همان ابتدا، به نظر می‌رسید که اریکسن با تمام اشتیاق به چنین مسابقاتی آمده است. زمانی که در دقیقه دوم بازی او با تکل آیسا لایدونی متوقف شد، با لبخند بزرگی بر لبانش به زمین برگشت. این در حالی بود دوربین‌های تلویزیونی روی بازیکن تونسی تمرکز کردند که سینه‌اش از شدت تنفس دائما بالا و پایین می‌رفت، اما خنده این بازیکن دانمارکی بود که بازی را گرم نگه می‌داشت.

اریکسن فقط برای بالا بردن بازی‌های ملی خود به قطر نیامده است. او هنوز تاثیرگذارترین بازیکن دانمارک است و با چند سانتر اثربخش در نیمه اول نشان داد که مانند گذشته مهره قابل اتکایی است. حتی در بخش‌هایی از بازی به نظر می‌رسید این ارسال‌های اریکسن است که می‌تواند تنها عامل موفقیت وایکینگ‌ها باشد. بدون شک این بازی سرد که هیچ گلی هم نداشت زمان زیادی در یاد طرفداران باقی نخواهد ماند اما یقینا بازگشت دوباره اریکسن به فوتبال چرا.

بیشتر بخوانید:  انتقاد گلزن ایران از فشارهای غیرفوتبالی

تنها 9 ماه پس از بازگشت دوباره به میادین فوتبال او برای تیم ملی کشورش در یک رقابت مهم بازی می‌کند. در میان اخبار بدی که این روزها از جام جهانی مخابره می‌شود، بازگشت اریکسن به این سطح از فوتبال، یک داستان خوب و دلخوش‌کننده است. شاید روشن‌ترین بازگشت!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.