ستاره ای که متخصص گلزنی به تیم‌های بزرگ است

طارمی؛ از فرصت طلایی مقابل پرتغال تا دبل برابر انگلیس

0 7

بی شک اگر کارلوس کی روش در چینش ترکیب اولیه دچار اشتباه نمی شد، شرایط به شکل بهتری برای فوتبال کشورمان پیش می رفت.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی نخست خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با حساب ۶ بر ۲ مغلوب انگلیس شد. این نتیجه به قدری عجیب و غیرمنتظره بود که همه اتفاقات این مسابقه جذاب را تحت شعاع قرار داد. آنقدر که یادمان برود چند ماه قبل، وقتی به قید قرعه سه شیرها به عنوان حریف ایران انتخاب شدند، چقدر از این رویارویی خوشحال و به اینکه ملی پوشان فوتبال کشورمان می توانند مقابل یکی از کشورهای صاحب نام فوتبال جهان خودنمایی کنند امید داشتیم. اتفاقات نیمه دوم بازی ایران و انگلیس نشان داد این امیدواری بی دلیل نبوده؛ جایی که سردار آزمون بعد از ورودش به زمین تیر دروازه پیکفورد را به لرزه در آورد، قلی زاده با ارسال های دقیقش دو فرصت مسلم گلزنی را برای همبازیانش خلق کرد و مهدی طارمی روی اولین موقعیت جدی کشورمان با یک شوت تک ضرب و دقیق توپ را به زیر طاق دروازه انگلیس چسباند.

بیشتر بخوانید:  برهالتر: بازیکنان با هم رقابت خواهند کرد اما نه به دلیل سیاست

تیم ملی ایران

بی شک آن لحظه، از همیشه بیشتر افسوس تک به تکی را خوردیم که این مهاجم در ثانیه های پایانی بازی با پرتغال در دوره قبلی جام جهانی از دست داد. اگر این موقعیت طلایی از دست نمی رفت، چه بسا ایران توانسته بود به دور حذفی راه یابد. رفتن مهدی طارمی به پرتغال و تجربیاتی که در این سال ها از بازی در فوتبال اروپا آموخت، از وی مهاجم کاملتری ساخت. او دیگر آن بازیکن جوان و کم تجربه ۴ سال قبل نیست که مرتبا مقابل دروازه ها فرصت سوزی می کرد. طارمی حالا به یک مهاجم ششدانگ تبدیل شده؛ مهاجمی که قادر است به تیم بزرگ گلزنی کند. حالا نام او‌ در فهرست کاندیدای کسب کفش طلای مسابقات جام جهانی قرار گرفته است.

مهدی طارمی

طارمی در بازی اخیر مقابل انگلیس پس از دریافت گل ششم و در حالیکه شرایط تیم به واسطه این نتیجه سنگین خوب نبود، مثل یک بازیکن حرفه ای با روحیه ای بالا مقابل جردن پیکفورد قرار گرفت و در وقت های تلف شده از روی نقطه پنالتی گل دوم خودش و کشورمان را زد. آن جا بود که به یقین رسیدیم، این بازیکنان توان انجام کارهای بزرگ را دارند و بی دلیل به این تیم امید نبسته بودیم. بی شک اگر کارلوس کی روش در چینش ترکیب اولیه دچار اشتباه نمی شد، شرایط به شکل بهتری برای فوتبال کشورمان پیش می رفت. با توجه به توانمندی هایی که از نفرات تیم ملی سراغ می رود که اگر در بازی مقابل ولز و آمریکا همان فوتبال هجومی نیمه دوم بازی با انگلیس را به نمایش بگذارند، می توانند صعود خود را به دور بعدی تضمین کنند.

بیشتر بخوانید:  اخراج دروازه بان ولز
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.