نمایش خوب یک پرسپولیسی در احمد بن‌علی

0 31

مدافع پرسپولیس یکی از خوب های تیم ملی در بازی مقابل ولز بود.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۳:۳۰ امروز در ورزشگاه احمدبن علی شهر دوحه به مصاف تیم ولز رفته است. در نیمه نخست این مسابقه که با تساوی بدون گل به پایان رسید، خط دفاعی تیم ملی نمایش قابل قبولی را خود به نمایش گذاشت و خبری از اشتباهات کشنده بازی قبل مقابل انگلیس نبود. بی شک یکی از دلایل مهم این اتفاق تغییراتی بود که کارلوس کی روش در فاز دفاعی داشت. بازگشت به سیستم ۴ دفاعه و کنار گذاشتن روزبه چشمی از ترکیب و حضور سعید عزت الهی با تجربه به جای علی کریمی ناآماده از مهمترین آن ها بود.

در این نیمه مرتضی پورعلی گنجی نمایش چشمگیری در قلب دفاع داشت و با حضور به موقع در صحنه ها، بارها مانع از خطرآفرینی ستاره های ولز روی دروازه کشورمان شد. اوج شاهکار این مدافع در دقیقه ۴۲ بود که با یک تکل شوت هری ویلسون را دفع کرد تا تیم ملی بدون گل خورده به رختکن برود.

بیشتر بخوانید:  ژوائو کانسلو به بایرن مونیخ پیوست

پورعلی گنجی که چهارمین بازی خود را در جام جهانی پشت سرمی گذارد تا قبل از حضور در این رقابت ها از شانس کمی برای حضور در قطر برخودار بود، اما بعد از حضور در پرسپولیس و درخشش با پیراهن این تیم توانست بار دیگر شماره ۸ تیم ملی را برتن کند و در دو بازی گذشته مقابل انگلیس و ولز به میدان برود. این در حالی است که پس از گل به خودی این مدافع در بازی دوستانه مقابل سنگال برخی ها این تصور را داشتند شاید سرمربی تیم ملی دیگر به پورعلی گنجی بازی ندهد، اما او با نمایشی که در نیمه نخست بازی امروز ارائه داد، ثابت کرد بی دلیل نبود که کی روش به او اعتماد کرده و به عنوان مدافع ثابت بازی گرفت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.