جلالی: ایران شایسته صعود بود

0 86

مجید جلالی با اشاره به سه عملکرد متفاوت شاگردان کی روش در جام جهانی، تیم ملی ایران را شایسته صعود از گروه دانست.

به گزارش سرخ نیوز، تیم ملی فوتبال ایران در حالی با قطر خداحافظی کرد که در این دوره جام جهانی سه نتیجه غیرمنتظره به دست آورد. شکست سنگین برابر انگلیس، پیروزی دراماتیک مقابل ولز و در نهایت ناکامی مقابل آمریکا.

در همین راستا مجید جلالی مربی و کارشناس فوتبال گفت: ما در این جام جهانی سه بازی انجام دادیم. در بازی با انگلیس تیم ما صفر بود، در بازی با ولز صد بودیم اما در بازی با آمریکا نه صفر بودیم و نه صد. چیزی نزدیک به متوسط بودیم. اینکه بچه‌ها از بازی مقابل تا بازی با ولز از صفر به صد رسیدند علتش این بود که به لحاظ روانی به خوبی ترمیم شده بودند و از نظر فنی نیز بازیکنان ایران فوتبال خودشان را بازی کردند و به فوتبال مدنظر کی روش کاری نداشتند.

او ادامه داد: در این بازی از دقیقه یک تا 90 ما حمله کننده بودیم در حالی که در تمام 10 سال حضور کی روش در فوتبال ایران هرگز چنین تاکتیکی از وی ندیده بودیم. به همین جهت فکر می‌کنم حد فاصل بازی انگلیس و بازی ولز کارلوس کی روش صرفاً روی ذهن و روان بچه‌ها کار کرد و چگونگی بازی را در اختیار خودشان گذاشت.

بیشتر بخوانید:  بارسلونا موثرترین تیم در این فصل لیگ های اروپایی

بازی ایران ولز

وی در خصوص دیدار با ولز ادامه داد: بازی دوم ما یک فوتبال ایرانی بود یعنی یک عملکرد هجومی توأم با اراده و خلاقیت‌های فردی در زمین پیاده شد. فکر می‌کنم در بازی سوم یعنی مقابل آمریکا یکبار دیگر تحت تاثیر تاکتیک مورد علاقه کی روش بودیم و نتوانستیم یک تیم جسور باشیم.

جلالی اضافه کرد: کاملاً محتاط کار کردیم. این در حالی بود که حتی به لحاظ بدنی شرایط ما بهتر از آمریکا بود و اگر دقت کنید به همین دلیل در 10 دقیقه پایانی بازی ما بهتر مالکیت توپ را داشتیم. در مجموع نمی‌توانم بگویم آمریکا از ما بهتر بود ولی ما هم تیم بهتری نسبت به آن‌ها نبودیم. هر دو تیم محتاط کار کردند اما آمریکایی‌ها کمی هوشمندانه تر عمل کردند.

کارشناس فوتبال درباره اینکه چرا تیم ملی ایران هیچوقت موفق به صعود از مرحله گروهی نمی‌شود، توضیح داد: کیفیت فوتبال ما کم‌کم در حال رسیدن به سطحی است که بتوانیم در جام جهانی از گروه صعود کنیم. شاید در این جام خیلی به این موضوع نزدیک شده بودیم. به نظرم اگر ما از سایر جهات حالت عادی داشتیم کاملا لیاقت این را داشتیم که راهی مرحله بعدی شویم. در هر صورت همه می‌دانیم که شرایط تیم ایران هم اصلا عادی نبود.

بیشتر بخوانید:  سه امتیاز انضباطی به حساب شمس آذر واریز شد

بازی ایران ولز

جلالی در رابطه با برخی انتقاداتی که از میزبانی قطری‌ها شده نیز اظهار داشت: قطر برای گرفتن میزبانی اقدامات زیادی کرده بود و از شروع جام تا به امروز تمام تلاشش را به کار گرفته تا مسابقات را خوب برگزار کند. منتها علیرغم اینکه پرهزینه‌ترین میزبانی در تاریخ ادوار جام جهانی را انجام داده نتوانسته برای خودش خوش‌نامی بخرد.

سرمربی سابق تیم‌های فوتبال ایران اضافه کرد: این در حالی است که مسئولان قطری سعی کرده‌اند در تمامی ابعاد از امکانات و تجهیزات گرفته تا وضعیت استادیوم‌ها و امکانات رفاهی بهترین‌ها را فراهم کنند و موفق هم بودند ولی از طرفی یکسری کارهایی کردند که متأسفانه برگزاری این جام جهانی منجر به خوش‌نامی آنها نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ملی ما نیازمند یک برنامه دقیق و استراتژیک جدیدی است. به هر حال تیم ایران در این دوره یکی از تیم‌های مسن جام بود و به نظرم باید یک برنامه‌ریزی جدید برای فوتبال ملی داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.