کاپیتان تیم ملی ایران در جام ملت‌ها کیست؟

0 85

فارغ از اینکه سرنوشت کی‌روش در مدت باقی‌مانده تا شروع جام ملت‌ها چه خواهد شد، با فرض در نظر گرفتن حضور او در تیم، دغدغه مهم‌تری هم شاید شکل می‌گیرد؛ اینکه بازوبند کاپیتانی در این رقابت‌ها به دست چه کسی بسته خواهد شد.

به گزارش سرخ نیوز، کریم انصاری‌فرد برای سومین جام جهانی متوالی پیراهن شماره ۱۰ ایران را برتن کرد تا بالاتر از علی دایی (۱۹۹۸ و ۲۰۰۶) و حسن روشن (۱۹۷۸) رکورددار پوشیدن این پیراهن باشد.

او در دو دیدار ایران مقابل ولز و آمریکا به میدان رفت اما نتوانست خاطره گلزنی مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ را تکرار کند و با ناکامی این دوره از جام جهانی را به پایان رساند.

نکته جالب در مورد کریم انصاری‌فرد این است که او با انجام ۹۶ بازی ملی در آستانه ورود به باشگاه صدتایی‌های تیم ملی است و این در شرایطی رقم خورده که شاید پیش از بازگشت کارلوس کی‌روش به روی نیمکت تیم ملی، بسیاری تصور می‌کردند دوران ملی انصاری‌فرد هم به پایان رسیده باشد.

اما استخدام کی‌روش کافی بود تا یکی دیگر از غایبان آخرین فهرست دراگان اسکوچیچ هم به لیست تیم‌ملی فوتبال ایران بازگردد و در جام جهانی نیز به میدان برود.

بیشتر بخوانید:  گل دوم پرسپولیس به صنعت نفت آبادان توسط شیخ دیاباته

کریم به همراه حاج‌صفی و جهانبخش سه کاپیتان تیمی محسوب می‌شوند که جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا را پیش روی خود می‌بیند اما علامت سوال بزرگ در مورد تیم‌ملی این است که آیا انصاری‌فرد یک تورنمنت ملی دیگر را هم با ایران تجربه خواهد کرد؟

او از جام ملتهای ۲۰۱۱ آسیا بلااستثنا در تمام مسابقات مهم حضور داشته و شاید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز آخر مسیر ملی این مهاجم کهنه‌کار و در عین حال محبوب کارلوس کی‌روش نباشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.