لیونل مسی و رکوردهایی که فتح می‌شوند

رکوردشکنی مسی با پیراهن آلبی سلسته

0 33

مسی با گلزنی مقابل کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی 2022، از رکورد گلزنی گابریل باتیستوتا عبور کرد.

به گزارش سرخ نیوز، ۲۵ دقیقه وقت برای بازی شماره ۲۵ لیونل مسی کافی بود تا او دومین رکورد تاریخی در فوتبال آرژانتین را به نام خود ثبت کند.

کاپیتان افسانه‌ای آلبی سلسته که بهترین دوران فوتبالی خود را پشت سرمی‌گذارد، پس اعلام پنالتی به سود تیمش در بازی آرژانتین و کرواسی، پشت توپ ایستاد و با شلیک آن به زیر طاق دروازه لیواکوویچ، رکورد تاریخی دیگری هم به نام خود ثبت کرد.

لیونل مسی و رکوردهایی که فتح می‌شوند

مسی حالا با ۱۱ گل، بالاتر از گابریل باتیستوتا به عنوان برترین گلزن تاریخ آرژانتین در جام جهانی شناخته می‌شود. رکورد فردی دیگری برای شماره ۱۰ افسانه‌ای که انگار سال ۲۰۲۲ برای اوست.

او امشب بیست و پنجمین دیدار خود را در جام جهانی انجام داد تا در کنار ماتئوس بیشترین تعداد بازی را در تاریخ جام جهانی داشته باشد و حالا فرصت دارد آن را ارتقا بخشد و به پر سابقه‌ترین بازیکن ادوار جام تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:  حمله تند بازیکن فولاد به کمال کامیابی نیا

هم‌چنین مسی به عنوان مسن ترین بازیکن تاریخ تبدیل شده است که در جام جهانی پنج گل به ثمر می‌رساند.

لیونل مسی و رکوردهایی که فتح می‌شوند

لیونل مسی با پاس گلی که برای آلوارز در صحنه گل سوم آرژانتین ارسال کرد، سومین رکوردشکنی هم انجام داد. کاپیتان آرژانتین حالا با ۶ پاس گل در کنار پله، اسطوره برزیلی‌ها بیشترین تعداد پاس گل را در مراحل حذفی تاریخ جام جهانی به نام خود ثبت کرده است.

تمام این رکورد شکنی‌ها در راستای این است تا مسی دومین فینال جام جهانی را در تاریخ فوتبال خود تجربه کند. بازیکنی که حدود ۳۰ دقیقه با آن فاصله دارد و با آمادگی‌ای که از او دیده می‌شود، باید لیونل مسی را مدعی‌ترین کاپیتانی بدانیم که با دستش جام طلایی را لمس می‌کند.

نتیجه بازی نیمه نهایی آرژانتین کرواسی 3-0 به اتمام رسید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.