جنجال مستر المپیا ادامه دارد ؛ ریچ گاسپاری دست از سر هادی چوپان برنمی‌دارد

برخورد غول‌ها!

9 96,621

ریچ گاسپری اعلام کرد که تلاش داشته تا بعد از مستر المپیا 2022 از چوپان انتقادی سازنده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، در شب کریسمس، ریچ گاسپاری به اختلاف خود با هادی چوپان ادامه داد. این ورزشکار آمریکایی که با مقایسه ورزشکاران حاضر در مستر المپیا سال 2022 با “دوریان یتس” جنجال به پا کرده بود، عنوان کرده که “آماده‌سازی و خشک کردن عضلات” در طول سال‌ها تغییر کرده است. وی از چوپان خواست تا روش خشک کردن عضلات قدیمی را به ورزش بازگرداند.

گاسپاری تنها یک روز پس از اینکه اعلام کرد مقایسه‌ چوپان با یتس، انتقادی سازنده برای چوپان است، گفت که امیدوار است این ورزشکار ایرانی دفعه بعد که روی صحنه می آید، آماده‌سازی بهتری داشته باشد. گاسپاری با بیان اینکه خشک بودن عضلات دیگر مانند قدیم وجود ندارد، گفت که ورزشکاران امروزی از نظر جثه بزرگتر هستند اما عضلات آنها برجسته نیستند.

ریچ گاسپاری با انتشار پستی اینستاگرامی با عکس‌هایی از دوران اوج خود، در مورد هادی چوپان قهرمان المپیا در سال 2022 بحث کرد و نوشت:

المپیای 2022 به پایان رسید و من به خاطر مقایسه دوریان یتس از سال 1992 با هادی چوپان از سال 2022 مورد انتقاد قرار گرفتم. بدنسازان امروزی بسیار بزرگتر هستند اما با بدنسازان اواخر دهه 80 و 90 از نظر خشکی و برجستگی عضلات فاصله زیادی دارند. من اولین کسی بودم که وقتی در کلمبوس اوهایو برنده مسابقات جهانی حرفه‌ای شدم، شرایط آماده‌سازی در بدنسازی تغییر دادم”

او افزود:

“در حال حاضر آن خشک شدن عضلات و برجستگی‌ها وجود ندارد. در میان ورزشکاران فعلی آن خشکی عضلات وجود ندارد. من معتقدم هادی در شرایط بهتری نسبت به بقیه بود، اما همچنان معتقدم که او می تواند بهبود یابد و این خشکی عضلات را به ورزش بازگرداند”.

هادی چوپان مستحق قهرمانی مستر المپیا بود

علاوه بر این، نماد بدنسازی آمریکا در ادامه نظر طرفداران خود را در مورد این موضوع نیز جویا شد. گاسپاری پست اینستاگرامی خود را با این سوال که آیا می‌خواهند بدنسازان با جثه بزرگ را در مسابقات ببینند یا کسانی مانند دوریان یتس یا رونی کلمن، پایان داد.

بیشتر بخوانید:  کای گرین آماده بازگشت به صحنه : از فیل هیث با تمام وجود متنفرم

شایان ذکر است که آخرین اظهارات ریچ گاسپاری تنها یک روز پس از آن منتشر شد که او پست انتقادی خود را از هادی چوپان پاک کرده بود. پس از اینکه چوپان از گاسپاری خواست رفتار حرفه‌ای‌تری داشته باشد، این بدنساز آمریکایی اعلام کرد که او تلاش داشته تا از چوپان انتقادی سازنده داشته باشد. این ورزشکار کهنه کار در تلاش برای رفع جنجال به پا شده اعلام کرد که او به هیچ وجه قصد انتقاد از چوپان را نداشته است.

ریچ گاسپاری در بیانیه ویدئویی منتشر شده در اینستاگرام گفت:

“فقط می‌خواهم درباره موضوع بحث‌برانگیزی که پست کرده‌ام صحبت کنم یعنی مقایسه دوریان یتس با هادی چوپان هر دو از المپیا. من بخاطر مقایسه دوران قدیمی با دوران جدید بدنسازی به شدت سرزنش شدم. واقعاً منظورم این است که بدنسازی، بدنسازی است. آنچه باید بگویم این است که هادی چوپان شایسته قهرمانی بوده است”.

اگرچه گاسپاری تلاش کرده تا به این بحث خاتمه دهد اما باید ببینم قهرمان مستر المپیا 2022 این بار پاسخ این بدنسازی قدیمی آمریکایی را می‌دهد یا خیر.

بیشتر بخوانید:  اختلاف نظر اسطوره‌ های بدنسازی در خشکی عضلات ؛ تفاوت هادی چوپان با قهرمانان دهه 90 مستر المپیا !
9 دیدگاه
 1. مجید می‌گوید

  همین گاسپاری خودش اصلا هیچ چی بارش نیست برین عکساشو نگاه کنین وزنش فک کنم هفتاد کیلویه بدنشم مثل فیزیک کارای سطح محله ای میاد شر تفت میده که اسمش بیفته سرزبون ها

 2. علیرضا دشتستانی می‌گوید

  گاسپاری بیجا میکنه، بهترین ها تشخیص داده شده درود بر آقای چوپان عزیز در قلب مایی هادی جون بردستات بوسه میزنیم نام ایران را زنده کردی

 3. مجتبی می‌گوید

  انتقاد سازنده به این صورته که اول نقطه قوت کسی رو بگیم بعد نقطه ضعفش
  نه اینکه نقطه ضعف یک نفر رو با نقطه قوت کس دیگه ای مقایسه کنیم ،این میشه تخریب یا در بهترین حالت کل کل!
  نقطه قوت هادی کات و خشکی بدنشه ولی امسال یکم از این نقطه قوت خرج حجم بیشتر کرد تا عضلات گردتر و تپل تری درست کنه و درنتیجه مقداری از پتانسیل صدرصد خودش برای کیفیت و کات و خشکی فاصله گرفت تا پکیج مقبول تری ارائه بده و موفق هم شد .احتمالا سال آینده به این حجم جدید ،کیفیت گذشته رو هم حذف اضافه می کنه.هرچند هادی برای ما عزیزتر از اونه که بخوایم سلامتیش رو خرج رکورد زنی کنیم و امیدوارم از ورزش قهرمانی خداحافظی کنه و قهرمان زندگی خودش بشه.

 4. حسن سیف الدینی می‌گوید

  حسادت انواع گوناگونی داره اینم یک جورشه یک ورزشکار مظلوم وتنها از ایران یک تنه قهرمانان آنهارا شکست داده دردشون گرفته هرچه بتونند تخریب می‌کنند اما چوپان قهرمان مستر المپیاشده است تمام

 5. محمدهادی می‌گوید

  این بنده خدا خودش یه عمر مسابقه داد هیچی نشد حالااومده از حسادت حرف مفت وچرندمیزنه…آخه دوریان یتس!!!! دوریان یتس پرچگالی ترین بدنسازه تاریخه

 6. صنوبر می‌گوید

  مش گاسپار!!
  داداش!!
  ننت فدای قصاب محله تون،
  داداش اینقدر گوه هادی مارو نخور، هادی لُرِ ااا، یوقت دیدی یکّاره پاشد اومد آمریکا با مامانت عکس و فیلم تهیه کرد ااا

 7. پوریا می‌گوید

  آقای ریچ گاسپاری عزیز یه عکس بی کیفیت که فیگور و انقباض عظله ای توش گرفته نشده رو میزاری کنار یه عکس فیگور گرفته شده با کیفیت و مقایسه میکنی و پیش خودت هم فکر میکنی چه کشف بزرگی کردی و پست میزاری که بقیه هم از کشفت حیرت زده بشن؟!!!!
  اصلا اگه عکس ملاک بود که میگفتن بدنسازای گرامی هر کسی از خودش چند تا عکس بفرسته و نیازی نیست پاشید بیاید اینجا کنار هم مسابقه بدید، بعدش ما از روی مقایسه عکسا قهرمان رو اعلام میکنیم و جایزه هاتون رو با پست براتون ارسال میکنیم……خخخخخخ

 8. پوریا می‌گوید

  آقای ریچ گاسپاری عزیز یه عکس بی کیفیت که فیگور و انقباض عظله ای توش گرفته نشده رو میزاری کنار یه عکس فیگور گرفته شده با کیفیت و مقایسه میکنی و پیش خودت هم فکر میکنی چه کشف بزرگی کردی و پست میزاری که بقیه هم از کشفت حیرت زده بشن؟!!!!

 9. پوریا می‌گوید

  اصلا اگه عکس ملاک بود که میگفتن بدنسازای گرامی هر کسی از خودش چند تا عکس بفرسته و نیازی نیست پاشید بیاید اینجا کنار هم مسابقه بدید، بعدش ما از روی مقایسه عکسا قهرمان رو اعلام میکنیم و جایزه هاتون رو با پست براتون ارسال میکنیم……خخخخخخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.