خمز: استقلال یک رقیب فوق‌العاده است/ ایده ما فوتبال مالکانه با پرس شدید است

0 27

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: استقلال رقیبی فوق ‌العاده و یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است.

به گزارش سرخ نیوز، “پاکو خمز” سرمربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل استقلال در هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: من ۳ بازی کامل استقلال را دیده‌ام. این تیم رقیب خوبی است و یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است. همیشه وقتی با تیم‌های بزرگ بازی‌ می‌کنی، باید بیشترین سعی و تلاش را در زمین داشته باشی. ما می‌خواهیم یک بازی خوب ارائه دهیم چون این بازی برای باشگاه و هواداران تیم مهم است.

او با بیان این که تمامی بازیکنان باید در امر گلزنی عملکرد بهتری داشته باشند، توضیح داد: وظفیه مربی این است که تیمش موقعیت‌سازی کرده و به خوبی پرس کند اما گلزنی به استعداد ذاتی بازیکنان بر می‌گردد و ما در این زمینه هم کار می‌کنیم. می‌خواهیم آن قدر موقعیت ایجاد کنیم تا فرصت‌های‌مان تبدیل به گل شوند. امیدوارم در بازی با استقلال هم موقعیت گلزنی زیادی داشته باشیم. طبیعی است که وقتی با تیم‌های قوی‌تر بازی می‌کنی، موقعیت گلزنی کم‌تری داری اما تراکتور این ظرفیت را دارد که در مقابل تیم‌های بزرگ هم موقعیت‌سازی کند.

بیشتر بخوانید:  پیروزی فاینورد مقابل آیندهوون با گلزنی جهانبخش

خمز با بیان این که تمرکز تیمش معطوف به بازی با استقلال در رقابت‌های لیگ برتر است، اظهار کرد: من هنوز به بازی جام حذفی فکر نمی‌کنم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم. بعد از بازی پیش رو، فرصت کافی برای بازگرداندن تیم به شرایط مسابقه را در اختیار داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تراکتور در بازی پیش‌رو همچون بازی با نساجی با همان سبک مورد علاقه شما فوتبال بازی خواهد کرد؟ توضیح داد: تفکر من، همان فوتبالی است که در بازی با نساجی انجام دادیم؛ البته ما باید خودمان را با شرایط چمن‌های ایران وفق دهیم؛ چرا که چمن بلند و زمین ناهموار و خشک باعث می‌شود تا نتوانیم روی زمین کار کنیم و توپ روی هوا بیاید. شاید به خاطر همین باشد تیم‌های دیگر فوتبالی که ما بازی کنیم را نتوانند بازی کنند. ایده ما فوتبال مالکانه با پرس شدید و موقعیت‌سازی است.

سرمربی تراکتور درباره حواشی‌ای که میان او و لوییس فیگو در گذشته پیش آمده است و این درحالی است که فیگو دوست صمیمی ساپینتو است، گفت: از آن اتفاق خیلی گذشته است و فکر نمی‌کنم در بازی پیش‌رو تاثیرگذار باشد. من آقای ساپینتو را می‌شناسم و احترام زیادی برای ایشان قائل هستم و مربی خوبی است. فردا یکی از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ را خواهیم داشت. استقلال و تراکتور فوتبال خوبی بازی می‌کنند و ما نشان می‌دهیم که می‌توانیم با هر تیمی در زمین رقابت کنیم.

بیشتر بخوانید:  مخالفت ستاره‌ های یونایتد با بازگشت گرینوود!

وی درباره محرومان و مصدومان تیمش، بیان کرد: عباس‌زاده محروم و علی نجفی نیز مصدوم است. کاوه رضایی هم مشکلی برای همراهی تیم ندارد.

خمز در پایان گفت: اگر من به تراکتور آمده‌ام، به خاطر این است تا تغییری در سبک بازی و شخصیت تیمی ایجاد شود. من هر روز پا به پای مدیریت باشگاه برای بهبود شرایط تلاش می‌کنم. فعالیت نقل و انتقالاتی ما آغاز شده و بازیکنانی مدنظرمان هستند. می‌خواهیم نفراتی جذب کنیم که کیفیت فوتبالی‌مان را ارتقاء دهند. می‌خواهیم بازیکنان جذب شوند که شرایط را بهتر کننند. به بازیکنانی هم که در لیست خروج قرار دارند، کمک خواهیم کرد تا فوتبال‌شان را در تیم خوبی ادامه دهند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.