هر آنچه باید از پرسپولیس و نساجی بدانید!

0 16

جدال پرسپولیس و نساجی را به نوعی می توان تلاقی بهترین خط دفاع و حمله لیگ دانست.

به گزارش سرخ نیوز، پرسپولیس در آخرین بازی خود در نیم فصل نخست لیگ برتر بیست و دوم میزبان تیم فوتبال نساجی است. این بازی عصر فردا از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی به قضاوت علی صفایی برگزار می‌شود. به بهانه جدال دو تیم،مروری داشتیم به نکات مهم این بازی.

*پرسپولیس با ۲۹ امتیاز صدرنشین لیگ برتر است. این تیم ۲ امتیاز با استقلال رده دومی فاصله دارد و در صورت کسب و با هر نتیجه‌ای غیر از باخت این دیدار را ترک کند قهرمان نیم فصل خواهد شد.

*تیم نساجی ۹ امتیاز با پرسپولیس اختلاف دارد و هم اکنون در رده پنجم ایستاده است. شاگردان مطهری حتی در صورت غلبه بر پرسپولیس وضعیت شان تغییری نخواهد کرد و تنها قادر خواهند بود جایگاه فعلی خود را حفظ کنند.

*در تاریخ لیگ برتر نساجی هرگز موفق به شکست دادن پرسپولیس نشده است.

*جدال پرسپولیس و نساجی را به نوعی می توان تلاقی بهترین خط دفاع و حمله لیگ دانست. پرسپولیس با ۵ گل خورده و ۱۰ کلین شیت صاحب برترین خط دفاعی لیگ است.نساجی با ۱۷ گل زده پس از سپاهان، بهترین خط حمله لیگ را داراست.

بیشتر بخوانید:  حسینی : به نظرم داور، بازی پیکان مقابل نساجی را خراب کرد

*یحیی گل محمدی در ۷ مصاف خود با نساجی در لیگ برتر فقط یک باخت داشته و ۴ بار به برتری رسیده. تنها باخت گل محمدی با تیم شهرخودرو مقابل نساجی رقم خورد.

*نساجی در ۶ دیدار بیرون از خانه خود در فصل جاری فقط یک برد داشته است که آن به هفته نهم و بازی مقابل گل گهر باز می گردد.کسب ۵ امتیاز، زدن ۴ گل و دریافت ۹ گل نشان از عملکرد ضعیف شاگردان مطهری در خانه حریفان دارد.

*پرسپولیس در ۵ بازی آخر خود در لیگ به ۳ برد و دو تساوی دست یافته است. نساجی در ۵ دیدار اخیرش، ۲ برد، یک تساوی و ۲ شکست داشته. این تیم در ۲ بازی آخرش ۳ گل زده است.

*نساجی فصل قبل در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر پرسپولیس تن به شکست داد.

*امید عالیشاه و گیورگی گولسیانی سابقه پوشیدن پیراهن نساجی را در کارنامه دارند. علیرضا حقیقی، محمد شریفی، علی شجاعی و علیرضا ابراهیمی برابر تیم سابق خود بازی می کنند. یحیی گل محمدی مربی سابق نساجی بوده است و حمید مطهری،جواد منافی و محمدرضا مهدوی با سابقه بازی و مربیگری در پرسپولیس در کادرفنی نساجی حضور دارند.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی استقلال 3 نفت مسجدسلیمان 1

*گیورگی گولسیانی و سعید صادقی با دو گل زده بهترین گلزن حال حاضر پرسپولیس در لیگ هستند. مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی فر با ۴ پاس گل برترین پاسورهای این فصل سرخ‌ها.

*حامد شیری بهترین گلزن تیم نساجی است. این مدافع ۴ گل در این فصل به ثمر رسانده است. برترین پاسور مازندرانی هم ایوب کلانتری است که ۴ پاس گل را از خود برجای گذاشته.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.