رقابت جالب یک مدافع برای آقای گلی!

گولسیانی گل زن‌تر از مهاجمان رقیب سنتی؛

0 10

مدافع بلند قامت پرسپولیس به اندازه همه مهاجمان استقلال در این فصل گل زده است.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، یورگن لوکادیا که با درخشش در پرسپولیس جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم یافته و تبدیل به گلزن اول لیگ شده بود، به طرز عجیبی در میانه‌های فصل، فوتبال ایران را ترک گفت تا خط حمله سرخ‌ها با معمای پیچیده‌ای رو به رو شود. یکی از پرسش‌ها این بود که از این پس چه کسی به جای لوکادیا در محوطه جریمه حریفان پشت ضربه پنالتی بایستاد و آیا جانشین لوکادیا به مانند او‌خواهد توانست توپ را با وسط و دقیق به تور دروازه‌ها بچسباند؟ فقط۴ هفته برای فهمیدن پاسخ این سوال زمان لازم بود و علیرضا ابراهیمی با هند واضح خود پنالتی زن اول پرسپولیس را به حضور همه معرفی کرد. حالا شماره ۳۰ پرسپولیس پنالتی‌ها را خواهد زد، این در حالی است که تصور می شد مهدی ترابی همچون فصول قبل در محوطه جریمه پشت توپ بایستد. اما در اتفاقی نادر، برای اولین بار در یک فصل دو بازیکن تازه وارد و خارجی مسئولیت پنالتی زدن را برعهده گرفتند؛ مسئولیتی که پیش از این‌ها به بازیکنان باتجربه تیم محول می‌شد.

بیشتر بخوانید:  نتیجه بازی پیکان مقابل مس کرمان / فرار خودروسازان از بحران

البته گیورگی گولسیانی اولین مدافعی نیست که برای پرسپولیس پنالتی می زند و در تاریخ پرافتخار سرخ‌ها مدافعان سرشناسی چون مجتبی محرمی، بهروز رهبری فر، زنده یاد علی انصاریان، مهدی هاشمی نسب و….مهارت ویژه‌ای در نواختن این ضربات داشتند و به ندرت پیش می آمد پنالتی خراب کنند. هاشمی نسب که از نظر استایل و سبک بازی شباهت زیادی به گولسیانی داشت در دربی‌ها گل‌های حساسی را هم برای سرخ‌ها در دهه ۷۰ زد. البته هر چه این دو به لحاظ فنی به هم شبیه اند، از نظر اخلاقی زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند. گولسیانی برخلاف یاغی شماره ۸ سابق، مدافعی آرام و بی حاشیه است و بی شک یکی از بهترین خریدهای این فصل پرسپولیسی‌ها بوده؛ مدافعی که این روزها فراتر از یک مدافع کار می کرد و علاوه بر محافظت از دروازه این تیم باید در کارهای هجومی هم مشارکت کند.

ماموریت جدید این مدافع بلند قامت پس از سرزنی در ضربات ایستگاهی، پنالتی زدن است. با سپردن همین دو مسوولیت مهم، او سه گل حساس را در همین چند هفته اخیر به ثمر برسانده و دومین گلزن برتر نیم فصل سرخ ها لقب گرفته است. البته او در این عنوان با محمد عمری جوان شریک است. گولسیانی در تیم هایی که پیش از این نیز بازی می کرد چند گل را با ضربات سر و از روی نقطه پنالتی زده بود و در واقع گل محمدی با شناخت کامل از این مدافع به وی چنین مسئولیتی را سپرد. ارزش های گولسیانی زمانی خودش را بیشتر نشان می دهد به یاداوریم ۵ مهاجم استقلال یعنی ارسلان مطهری، پیمان بابایی، مهدی قائدی، سجاد شهباززاده و آرمان رمضانی روی هم رفته به اندازه مدافع پرسپولیس گل زده‌اند. عجیب‌تر این که او بهترین گلزن حال حاضر لیگ که محمد عباس‌زاده باشد ۳ گل فاصله دارد! یعنی اگر گولسیانی به روند گلزنی‌هایش ادامه دهد چه بسا آقای گل هم شود.

بیشتر بخوانید:  ژاوی : باید از خودمان انتقاد کنیم
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.