عجیب و غیرقابل باور؛ پرسپولیس بدون لوکادیا هجومی تر شد!

گلزنانی بهتر از لوکادیا

0 13

سرخ ها بدون مهاجم تخصصی، ۹ گل را در ۴ بازی اخیر خود زده‌اند.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پرسپولیس در هفته پایانی نیم‌فصل با نتیجه غیرمنتظره ۱-۵ تیم فوتبال نساجی را از پیش رو برداشت و با اقتدار قهرمان نیم‌فصل شد. این بهترین برد سرخ‌ها در لیگ برتر بیست و دوم بود که باعث شد آن ها با ۲۱ گل زده پس از سپاهان، دومین خط حمله لیگ را در اختیار بگیرند! این در حالی است که پرسپولیس تا قبل از تعطیلی لیگ، پنجمین خط حمله برتر لیگ را در بین همه تیم‌ها داشت و به نظر می‌رسید کارش در نبود لوکادیا سخت شود، اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و این تیم حتی بیشتر از رقبایش در هفته‌های گذشته گل زد. آن هم با وجود این که هر یک از آن‌ها در ترکیب خود چند مهاجم گلزن و اسمی داشتند.

شاید قابل باور نباشد که سرخ‌ها بدون مهاجم تخصصی، ۹ گل را در ۴ بازی اخیر زده باشند. یعنی چیزی بیشتر از گل‌های لوکادیا و حتی گل‌های قبلی خود پیش از تعطیلات. ناگفته نماند در ۱۱ هفته ابتدایی فصل، تیم پرسپولیس ۱۱ گل را به ثمر رسانده بود که به طور میانگین یک گل در هر بازی را نشان می‌دهد. این در حالی است که در ۴ بازی بعدی به طور متوسط ۲ گل به ثمر رسیده. آیا این نوید از افزایش قدرت تهاجمی سرخ‌ها در هفته‌های اخیر دارد؟ یا بازی کردن مقابل یکی از ضعیف‌ترین خط دفاعی‌های لیگ توانسته است آمار گلزنی تیم را بهبود ببخشد؟ شکی در این نیست که تیم مطهری هرچقدر در خط حمله خوب است، به لحاظ ساختاری در فاز دفاعی ضعف‌هایی دارد. البته شناسایی این ضعف‌ها و مهم‌تر از همه استفاده از آن خود نیاز به مهارت خاصی دارد که این در نزد کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس وجود داشت.

بیشتر بخوانید:  غیبت معنادار مشاور جنجالی تاج در ساختمان فدراسیون!

برای درک بهتر این موضوع کافی است بار دیگر گل‌های دوم و سوم پرسپولیس را نگاه کنید. محمد عمری جوان با زیرکی از اشتباه حامد شیری با تجربه استفاده می کند و یک شوت محکم به طاق دروازه نساجی می زند، درست جایی که دست حقیقی به آن نمی‌رسد. همین اتفاق در گل سوم رخ داد و اسماعیلی‌فر با فرصت‌طلبی از اشتباه دروازه‌بان نساجی استفاده کرد. سرمنشا هر دو اتفاق، خود بازیکنان پرسپولیس بودند که با پرس مدافع و دروازه‌بان حریف، آن‌ها را به اشتباه انداختند. استفاده از امیری و عمری که بازیکنانی دونده و سرعتی هستند در خط حمله در همین راستا انجام گرفت. در واقع کادرفنی پرسپولیس با آنالیز دقیق نساجی و استفاده از یک ترکیب مناسب توانست سنگین‌ترین شکست فصل تنها نماینده استان مازندران را رقم بزند.

مسئله مهم دیگری که باعث شده توپ‌های پرسپولیس به گل بنشیند دقت بازیکنان در نواختن ضربات آخر است. در همین بازی اخیر با نساجی، اسماعیلی‌فر فرصت‌هایی را به گل تبدیل کرد که در بازی‌های قبلی به راحتی از دست می‌داد. اوج شاهکار بازیکنان بی‌شک لحظه تک به تک محمد عمری با گلر باتجربه نساجی بود؛ جایی که این بازیکن با عبور مدافع حریف و دریبل علیرضا حقیقی، دومین گل خودش و سومین گل تیم را به ثمر رساند. در این صحنه مهاجم ۲۱ ساله پرسپولیس با خونسردی و تسلطی مثال زدنی توپ را به جایی فرستاد که باید می‌رفت. مشابه این صحنه را بارها و بارها از بازیکنان باتجربه لیگ خودمان دیدیم که با کم‌دقتی از دست رفته است. عمری با گلزنی‌های اخیرش نشان داده چارچوب‌شناس خوبی است و می‌شود روی او به عنوان یک بازیکن گلزن حساب کرد.

بیشتر بخوانید:  غیررسمی ؛ کانسلو به بایرن مونیخ پیوست
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.