نصف جام سرخ شد

0 9

پرسپولیسی‌ها با برد روحیه بخش مقابل نساجی به استقبال نیمه دیگر لیگ رفتند.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پرسپولیس پس از دو تساوی پیاپی مقابل استقلال و پیکان در شروع مجدد لیگ، بار دیگر به شرایط آرمانی بازگشته و این روزها هم خوب گل می زند و‌ هم می‌برد؛ به طوری که طی دو بازی اخیر، روی هم رفته ۷ بار دروازه حریفان را باز کرده و موفق به کسب ۶ امتیاز شده است، آن هم مقابل گل‌گهر و نساجی بالای جدولی که از تیم‌های آماده این روزهای لیگ هستند. پسران گل محمدی علاوه بر این که با پیروزی در این دو بازی سخت، جایگاه خود را در صدر جدول ثبیت کرده و نیم فصل را با قهرمانی به پایان بردند، حالا با روحیه‌ای بالا، خود را برای نیمه دیگر لیگ آماده خواهند کرد.

پرسپولیس با سختی‌های زیادی طی این مدت رو به رو شد. از مشکلات فنی گرفته تا مسائل مالی، اما تسلیم نشد و جنگید.

در روزهایی که لیگ تعطیل بود و ۴ بازیکن اصلی سرخ ها در تیم ملی، کادرفنی به خاطر غیبت ملی پوشان و مصدومیت برخی نفرات به ناچار با بازیکنان تیم های پایه تمرینات را دنبال می‌کرد. پس از آن هم که یورگن لوکادیا در آستانه مهمترین بازی فصل تصمیم به ترک پرسپولیس گرفت تا این تیم بهترین گلزنش را از دست دهد. این اتفاق مصادف شد با مصدومیت دوباره شیخ تا خط حمله قدرتمند پرسپولیس به یک باره خالی از بازیکن گلزن شود. هر کدام از این اتفاقات می توانست به تنهایی برای زمین خوردن یک تیم کافی باشد، اما نه پرسپولیس اهل وا دادن بود، نه گل محمدی مربی که به همین راحتی میدان را برای رقبا خالی کند. او حتی اجازه نداد خلا مهاجم، برای تیمش بحران ساز شود و هر چه در چنته داشت را وسط گذاشت تا از اعتبار پرسپولیس دفاع کند و توانست تیمش را در پایان نیم فصل با چنگ و دندان در صدر نگه دارد.

بیشتر بخوانید:  ایالات متحده میزبان کوپا آمریکا 2024 شد

این موفقیت‌ها برای تیمی که عادت به کارهای خارق‌العاده دارد تازگی ندارد. قهرمانی نیم فصل سرخ‌ها شاید در مقابل همه مقام های پرسپولیس، عنوانی به حساب نیاید. در واقع چیزی نیست که سرخ ها را ذوق زده کند! نمی توان و نباید تمام و کمال روی آن حساب کرد و هنوز راه دور و درازی مانده برای قهرمانی.

بنابراین برای غرق شدن در شادی زود است. شاید این موفقیت تا حدودی جنبه انگیزشی داشته باشد و البته اندوخته ای باشد برای رسیدن به جام در پایان فصل. آن چه در حال حاضر شیرینی کسب این عنوان را دو چندان کرده، فقط و فقط بازگشت پرسپولیس به اصل خودش است؛ به تیمی که ققنوس وار از خاکستر شاهین متولد شد و سری در میان سرها برآورد و…این همه آن چیزی است که می تواند دلیل خوشحالی و امیدواری این لحظات سرخ‌ها باشد و این یعنی این که پرسپولیس پس از یک دوره افول دوباره به اوج بازگشته و قرار نیست قافیه را ببازد.

بیشتر بخوانید:  تساوی یاران جهانبخش در دیدار مقابل توئنته
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.