رونمایی از تقویم مستر المپیا 2023 ؛ هادی چوپان به فلوریدا می رود ؟

هیجان مستر المپیا بار دیگر در فلوریدا

0 2,608

برنامه برگزاری مسابقات مستر المپیا 2023 از ده ماه جلوتر مشخص شده و مدعیان قهرمانی در این رقابت‌ها از جمله هادی چوپان از همین روزها برنامه ریزی برای حضور پر قدرت در فلوریدا را آغاز کرده اند.

به گزارش سرخ نیوز، طرفداران بدنسازی می‌توانند از همین حال تقویم سال جدید خود را برای پیگیری مسابقات «آخر هفته تناسب اندام و پرفورمنس المپیا جو ویدر 2023 یا همان مستر المپیا 2023» علامت گذاری کنند.

زمان برگزاری مستر المپیا 2023

زمان برگزاری مستر المپیا 2023 که مهمترین مسابقات تقویم فدراسیون جهانی بدنسازی (IFBB) است، طبق اعلام این فدراسیون از 2 تا 5 نوامبر 2023 (11 تا 14 آبان 1401) خواهد بود و این مسابقات در مرکز همایش اورنج کانتی در اورلاندو ایالت فلوریدا برگزار خواهد شد.

برنامه لیگ حرفه‌ای فدراسیون جهانی بدنسازی در وب سایت این فدراسیون منتشر شده که مطابق آن تاریخ و شهر میزبان مسابقات مستر المپیا 2023 اعلام شده است. وب سایت مستر المپیا هم بنرهای خود را تغییر داده تا تاریخ و مکان مسابقات پیش رو را نشان دهد. مستر المپیا دارای 11 مسابقه حرفه‌ای و به عبارتی بزرگترین رویداد بدنسازی سال است. رقابت اصلی در بخش آزاد مردان است و مستر المپیا 2023 پنجاه و نهمین دوره این مسابقات خواهد بود. این سومین بار در چهار سال گذشته است که المپیا در اورلاندو برگزار می شود.

رونمایی از تقویم مستر المپیا 2023 ؛ هادی چوپان به فلوریدا می رود؟

مستر المپیا 2023 در کجا برگزار می شود؟

20 سال پس از برگزاری مستر المپیا در لاس وگاس، مستر المپیا در سال 2020 مطابق با مقررات برای مبارزه با همه گیر کرونا به اورلاندو منتقل شد. رقابت‌های آن دوره در مرکز همایش اورنج کانتی برگزار شد؛ جایی که مستر المپیا 2023 به آن بازمی‌گردد. تاریخ برگزاری المپیا در سال 2020 از سپتامبر، زمانی که به طور سنتی برگزار می‌شد، به دسامبر منتقل شد. بیگ رامی اولین عنوان از دو قهرمانی متوالی مستر المپیای خود را در آن سال به دست آورد.

مستر المپیا 2021 در اورلاندو باقی ماند. مسابقات در همان مکان بود، اما تاریخ برگزاری از دسامبر به اکتبر منتقل شد. بیگ رامی بازهم قهرمان مسابقات شد. مستر المپیا 2022 مسابقات از 16 تا 18 دسامبر 2022 در لاس وگاس برگزار شد که هادی چوپان با کسب اولین عنوان خود، هفدهمین مستر المپیا لقب گرفت. درک لانسفورد، نیک واکر و برندون کوری در جایگاه دوم تا چهارم قرار گرفتند و همچنین قهرمان سابق این مسابقات، بیگ رامی جایگاه پنجم مستر المپیا را از آن خود کرد.

اخبار بیشتر در این باره:

شرایط واجد شرایط بودن مستر المپیا 2023 چیست؟

در اوایل ژانویه 2023، IFBB اعلام کرد که ورزشکارانی که هنوز برای المپیا واجد شرایط نیستند، باید در مسابقه‌ای قهرمان شوند تا بتوانند در بزرگترین رقابت بدنسازی شرکت کنند. قهرمانان گذشته مستر المپیا، برندگان مستر المپیا 2022، پنج نفر برتر در مسابقه مستر المپیا 2022 و سه نفر برتر در سایر مسابقات المپیا واجد شرایط هستند. نفرات برتر مسابقات Bigman Weekend Pro 2022 واجد شرایط حضور در المپیا هستند. بدین ترتیب هادی چوپان با قهرمانی در دسته آزاد مستر المپیا 2022 این شانس را دارد تا اینبار در فلوریدا قهرمان خود را تکرار کند.

در سال‌های گذشته ورزشکاران می‌توانستند در یک مسابقه حرفه‌ای قهرمان شوند یا در سه رتبه برتر سیستم صلاحیت المپیا قرار بگیرند. به گفته برگزارکنندگان مستر المپیا 2022، در این رویداد بیش از 400 شرکت کننده واجد شرایط در پنج بخش مردان و شش بخش زنان حضور داشتند که بیشترین تعداد شرکت‌کننده در تاریخ مستر المپیا بود.

در این باره بیشتر بخوانید؛

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.