گل گمشده معروف علی دایی پیدا شد ! + عکس

0 1,792

خیلی‌ها اعتقاد دارند علی دایی به استقلال گل نزده است اما آقای گل سابق فوتبال جهان، دروازه آبی‌پوشان را نیز باز کرده است.

به گزارش سرخ نیوز، علی دایی به قدری افتخار در مستطیل سبز به دست آورده است که برایش مهم نیست مردم درباره این ضربه سری که 30سال قبل و در روز 9 بهمن 1371 در سوپر جام باشگاه‌های تهران در بازی بین استقلال و بانک تجارت به استقلال زد چه قضاوتی می‌کنند.

گل گمشده معروف علی دایی پیدا شد ! + عکس

بدون شک یکی از بهترین مهاجم‌های تاریخ فوتبال آسیا و شاید هم بهترین آنها بود، سال‌ها آقای گلی بازی های ملی در جهان و ستاره بی چون و چرای فوتبال ایران از اوایل دهه 70تا اواسط دهه 80 به نام خود ثبت کرده بود. در همه بازی ها سرشار از انگیزه بود و در آن روز خاص هم مثل همیشه بالاتر از دروازه بان‌ها پرید و روی دست حمید بابازاده گل تساوی تجارت را زد، توپ بعد از ضربه دایی روی سینه شاهین بیانی نشست و از آنجا راهی دروازه شد، خیلی‌ها این گل را گل به خودی شاهین بیانی می دانند و خیلی‌ها آن را به نام دایی زدند تا تنها گل علی دایی به استقلال در این بازی ثبت شود.

بیشتر بخوانید:  تدارک عربستانی ها برای جذب مسی به الهلال

گل گمشده معروف علی دایی پیدا شد ! + عکس

دو هفته نامه دنیای ورزش و کیهان ورزشی که روزهای شنبه منتشر می‌شدند، فردای بازی نام گلزن را علی دایی ثبت کردند.

نکته قابل توجه در ترکیب دو تیم که با هدایت منصورپورحیدری و جلال چراغپور به زمین مسابقه آمده بودند، حضور ستاره‌های آن سال‌ها در تیم بانک تجارت بود. تیمی که پر مهره تر از استقلال بود و روی نیمکت هم از مهره‌های نامدارتری سود می برد.

گل گمشده معروف علی دایی پیدا شد ! + عکس

ترکیب بانک تجارت در آن روز داده‌های تاریخی زیادی را به ما می‌دهد، حضور احمد سجادی، خسرو پارسا، مارکار آقاجانیان، افشین پیروانی، بیژن طاهری، رضا احدی و علی دایی در ترکیب اصلی تجارت نشان می دهد در آن سال‌ها این تیم از ستاره‌های بزرگ فوتبال ایران و تهران در کنار تیم کشاورز استفاده می‌کرده است. بازبینی مجدد اسکواد تیم تجارت در آن روز نشان می‌دهد این تیم، مرکز حضور بازیکنان استقلال نیز بوده است. خسروپارسا، بیژن طاهری، رضا احدی، محمدعلی یحیوی و مهدی فنونی زاده بازیکنانی بودند که سابقه حضور در استقلال را در کارنامه خود دارند. دقت بیشتر در ترکیب نشان می‌دهد سرپرست این روزهای استقلال در سالهای دور کاپیتان تیمی بود که سرپرست حال حاضر پرسپولیس در آن بازی می‌کرد.

بیشتر بخوانید:  پایه های پرسپولیس در انتظار طلب چند میلیونی اندک...
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.