الهامی : خیلی باکیفیت بازی می کنیم / اتفاقاتی در فوتبال می افتد که نمی توانید با آن بجنگید

ساکت الهامی در نشست خبری پس از دیدار هوادار مقابل تراکتور

0 77

ساکت الهامی در نشست خبری پس از دیدار هوادار مقابل تراکتور در هفته نوزدهم لیگ برتر خلیج فارس گفت خیلی باکیفیت بازی می‌کنیم، اما اتفاقاتی در فوتبال می‌افتد که نمی‌توانید با آن بجنگید.

به گزارش سرخ نیوز، ساکت الهامی در نشست خبری پس از دیدار هوادار مقابل تراکتور اظهار داشت:

به تیم تراکتور بابت این پیروزی تبریک و به بازیکنان هوادار خسته نباشید می‌گویم. آن‌ها خیلی خوب بازی کردند، اما نباید از تیم خوب تراکتور گذشت.

وی با تمجید از بازیکنان هوادار گفت:

خیلی باکیفیت بازی می‌کنیم، اما اتفاقاتی در فوتبال می‌افتد که نمی‌توانید با آن بجنگید. اگر مسائل پشت پرده را باز کنم، باید خیلی چیزها بگویم. با این حال هیچ باند و رسانه‌ای ندارم و سایت یا برنامه‌ای از من حمایت نمی‌کند. نکونام روز گذشته (سه‌شنبه) به این مسائل اشاره کرد. من نمی‌توانم به تنهایی با همه بجنگم. مسائلی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها یک کتاب نوشت، اما کاری به آن ندارم و به تراکتور و مربی این تیم تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در مورد قضاوت امیر عرب براقی بیان کرد:

به داور خسته نباشید می‌گویم. مهندس تیم حریف (ریکاردو آلوز) توهین بدی کرد که نیما انتظاری از داور پرسید این حرف را شنیدی. داور به انتظاری گفت به تو گفته بودم اگر زیاد حرف بزنی، تو را اخراج می‌کنم! نمی‌توانم با پشت پرده بجنگم و صحبت‌هایی کنم که بار حقوقی داشته باشد. چون حریف ما تراکتور بود و جایگاه فعلی خودم به‌عنوان مربی را از این باشگاه گرفتم. هویت من برای تراکتور است.

الهامی با انتقاد از توهین به خودش ظرف روزهای اخیر تصریح کرد:

در روزهای گذشته، پیج‌هایی در فضای مجازی به من توهین کردند که آن‌ها را حلال نمی‌کنم. من حریف‌شان نمی‌شوم و به نظرم باندی قوی در فوتبال افتاده است که اگر ریشه‌یابی نشود،‌ اتفاقات زیادی می‌افتد. از تاج و کمیته‌های اخلاق و انضباطی می‌خواهم به این مسئله ورود کنند.

وی به دفاع از رئیس کمیته داوران پرداخت و خاطرنشان کرد:

خداداد افشاریان نمی‌تواند سوت در دست بگیرد و وسط زمین داوری کند. او زحمت می‌کشد، اما ببینید چه اتفاقاتی می‌افتد. همیشه حقم را با جنگ گرفتم. فیلم بازی را ببینید. اگر یک نفر ثابت کند تعداد پاس‌های متوالی بازیکنان تراکتور از چهار به پنج رسید، من هزار دلار به او پاداش می‌دهم.

سرمربی هوادار در پاسخ به این پرسش که آیا این فحاشی‌ها از سوی هواداران تراکتور انجام شده است یا خیر، عنوان کرد:

هواداران واقعی تراکتور باکلاس هستند، اما فحاشی‌ها از پیج‌های منتسب به تراکتور صورت گرفت و کاملاً خط‌دهی شده بود. حال بدی دارم و به‌خاطر میلاد کُر (مدافع مصدوم تراکتور)‌ به هم ریختم. اتفاقاتی می‌افتد که توجیه شده است و انگار فیلمی است که قبلاً آن را دیده‌ای.

الهامی در ادامه اظهار داشت:

به این مجموعه، سایت و مافیای رسانه‌ای تبریک می‌گویم و به نظرم تیم تراکتور و خمز از آن مجموعه جداست. این قلم حرمت دارد و پشت آن، شرف و حیثیت خوابیده است. نباید آن را بیهوده بفروشیم و خدا جای حق نشسته است. نهایتاً این بازی مساوی می‌شد یا ما پیروز می‌شدیم. این کارها را نکنیم. من هم مانند نکونام می‌جنگم و تاکنون حقم را با جنگیدن گرفته‌ام. اگر اشتباهی داشتم، خودم را اصلاح کردم و تا لحظه آخر اعتراض نکردم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از مهاجمان هوادار رضایت دارد یا خیر، گفت:

تیم باید به‌صورت گروهی بازی کند و دیدید چند موقعیت گلزنی داشتیم. اینگونه نیست که فقط مهاجم گل بزند و مدافع دفاع کند. یک تیم در دفاع و حمله شرکت می‌کند. به نظرم اگر اسپانیایی حساب کنیم، تیم هوادار اسپانیایی بازی کرد تا تیم خمز. مربی بسیار خوبی به ایران آمده، اما خمز گفته بود گواردیولا خیلی به او نگاه می‌کند. به خمز و گواردیولا پیشنهاد می‌کنم بازی‌های تیم مرا بیشتر تماشا کنند!

سرمربی هوادار درخصوص قضاوت امیر عرب براقی بیان کرد:

نمی‌توان درباره داوری صحبت کرد و نباید افشاریان را بکوبیم. فرد دیگری مقصر است. گاهی اوقات داور یک پنالتی در فوتبال را نمی‌گیرد. با این حال وقتی دیدگاه‌ها را کنار هم می‌چینید (جمله را ادامه نداد). شاید یک داور سه پنالتی را نگیرد و داور خوبی باشد؛ شاید هم داور یک پنالتی را نگیرد و بازی را به هم بریزد. دیدار بعدی ما با پرسپولیس است؛ چرا نیما انتظاری اخراج شد؟

الهامی در ادامه اظهاراتش تصریح کرد:

به داور خسته نباشید گفتم و برای او در ادامه راه آرزوی موفقیت می‌کنم. با این حال خواهیم دید چه اتفاقاتی می‌افتد. یا باید سرسری از کنار آن بگذرم، یا اینکه حریف‌شان نمی‌شوم. درد دل‌هایی دارم که تا امروز نگفته‌ام. نمی‌گویم تیم ما اینقدر هزینه کرده و حریفان بیشتر خرج کرده‌اند. من پذیرفته‌ام مربی هوادار باشم و باید پاسخگو باشم. هزینه کردن دلیلی برای موفقیت نیست و از تیم رضایت دارم. شما خبرنگاران باهوش هستید و می‌دانید چه اتفاقاتی در فوتبال می‌افتد.

وی با بیان اینکه روی پای خودش می‌ایستد، خاطرنشان کرد:

ما از پشت کوه نیامدیم و می‌بینیم برای عده‌ای خاص چه کارهایی می‌کنند؛ چگونه به فوتبال ایران می‌آیند و می‌خواهند آن‌ها را مربی کنند. به این افراد تبریک می‌گویم، اما از فردا دوباره شروع می‌کنم. امروز می‌خواستم بچه‌ها از فوتبال لذت ببرند و به تیم خوب تراکتور و هواداران واقعی این تیم تبریک می‌گویم؛ نه هواداران «پیجی» که به واسطه عده‌ای کنترل می‌شوند. من مربی یک برنامه یا مربی پیجی نیستم و با پیج به تیمی نمی‌روم.

«می‌دانید منظور من چه کسانی هستند، اما دوره آن‌ها به پایان می‌رسد و شاید دوره ما به پایان برسد!»، سرمربی هوادار ضمن بیان این جمله عنوان کرد:

ثابت کرده‌ایم اگر بخواهیم مربی‌گری کنیم، این کار را انجام می‌دهیم. به کسی انگ نمی‌زنم و کلی صحبت می‌کنم. دارم منفجر می‌شوم! یا باید گریه کنم، یا چیزهایی بگویم که کُن‌فیکون شود. 95 درصد خبرنگاران ما باکلاس، مؤدب و باسواد هستند و می‌دانید کجاها را می‌گویم. حیف که زورم نمی‌رسد با آن‌ها قاطی شوم و به نظرم اگر این بار به کمیته انضباطی بروم، یک سال محروم می‌شوم!

بیشتر بخوانید:  از احتمالی جدایی مهاجمان تا ابهام در ماندن گولسیانی
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.