پای پول در میان است / فرمت برگزاری سوپرکاپ ایتالیا تغییر کرد

تقلب از روی دست لالیگا

0 41

سوپرکاپ ایتالیا به تورنومنتی چهارجانبه تبدیل خواهد شد.

به گزارش سرخ نیوز، مسابقه سوپرکاپ باشگاهی هر کشور، دیداری با حضور قهرمان لیگ برتر و جام حذفی برگزار می‌شود و برنده آن، اصطلاحا قهرمان قهرمانان لقب می‌گیرد.

اما از چند سال قبل و در فوتبال اسپانیا، فرمت قدیمی مسابقه سوپرجام تغییر کرد و با تبدیل به تورنومنتی چهارجانبه با حضور قهرمان و نایب قهرمان لیگ و جام حذفی، علاوه بر افزایش حساسیت و جذابیت این رقابت، از نظر درآمدزایی نیز کمک حال فوتبال این کشور شد. اسپانیایی‌ها با برگزاری سوپرکاپ در کشور عربستان، از درآمد اسپانسری بسیار خوبی نیز برخوردار می‌شوند.

حالا در فوتبال ایتالیا هم چنین تغییری اتفاق افتاده است. ایتالیایی‌ها، سال‌هاست که دیدار سوپرکاپ باشگاهی خود را در کشورهایی نظیر چین، قطر و عربستان سعودی برگزار می‌کنند و حالا با تبدیل کردن این رقابت سنتی به تورنومنتی چهارجانبه، قصد کسب درآمد بیشتر را دارند.

فرمت جدید سوپرجام ایتالیا هم مانند اسپانیا، با حضور قهرمان و نایب قهرمان سری آ و جام حذفی خواهد بود و مسابقات آن در کشور عربستان برگزار می‌شود. تغییر فرمت جدید سوپرکاپ ایتالیا از فصل آینده اعمال خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی ناپولی 2 سمپدوریا 0

اینتر، آخرین قهرمان سوپرکاپ ایتالیاست که موفق شد با پیروزی ۳-۰ برابر میلان در ورزشگاه ملک فهد عربستان، به این مقام دست یابد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.