از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

بررسی بازی های باقی مانده مدعیان؛

0 56

تیم مس رفسنجان در هفته های پایانی نقش تعیین کننده ای در سرنوشت قهرمانی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پس از صدرنشینی گل گهر در هفته های ابتدایی فصل و اوج گیری مقطعی تراکتور در نیم فصل دوم که با حضور این تیم در جمع بالانشین ها همراه بود، حالا عیار واقعی تیم ها مشخص شده و سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال خود را به عنوان جدی ترین مدعی کسب عنوان قهرمانی نشان داده اند. این سه تیم در فصول قبل رقابت نزدیکی را با هم بر سر قهرمانی داشتند و همواره این پرسپولیس بود که جام را به خانه می برد و دو تیم دیگر در نهایت به کسب سهمیه رضایت می دادند، تا این که در لیگ بیست و یکم تیم استقلال به روند موفقیت های رقیب سنتی اش خاتمه داد و توانست قهرمانی را از آن خود کند. در این فصل سپاهان آمده تا نگذارد جام به یکی از سرخابی های پایتخت برسد و باید دید در نهایت این رقابت جذاب که هر هفته داغ تر می شود در نهایت به سود کدام تیم پایان خواهد پذیرفت؟

بازی های باقیمانده مدعیان قهرمانی در لیگ برتر

3 تیم پرسپولیس، استقلال و سپاهان مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر هستند.

از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

سقوط عجیب پرسپولیس در جدول

در هفته ای که گذشت استقلال با استفاده از شکست پرسپولیس مقابل سپاهان و بردی که در خانه فولاد کسب کرد موفق شد به رتبه دوم برسد و اختلاف خود را با سپاهان در صدر جدول به عدد ۳ کاهش دهد. همه این ها در حالی اتفاق می افتد که این دو تیم در پایان نیم فصل ۵ امتیاز با پرسپولیس فاصله داشتند! حال اما صدرنشین دور رفت ۴ امتیاز کمتر از سپاهان و یک امتیاز کمتر از استقلال دارد و دیگر سرنوشت قهرمانی اش فقط دست خودش نیست و باید منتظر لغز رقبا بماند. خوشبختانه سرخپوشان این شانس را دارند که جایگاه خود را از استقلال در مصاف رو در رو پس بگیرند. این رویارویی در هفته بیست و هفتم رخ خواهد داد و چه بسا نبرد دو تیم سرنوشت جام را مشخص کند. البته این بستگی به امتیازاتی دارد که آن ها در بازی های قبلی گرفته باشند.

بیشتر بخوانید:  گل چهارم استقلال مقابل نساجی توسط محمد محبی

از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

تقابل استقلال با بالانشین ها

استقلال در ۷ هفته پایانی بازی های سختی را در پیش خواهد داشت و علاوه بر پرسپولیس می بایست با تراکتور و مس رفسنجان بازی کند. بازی با سرخپوشان تبریزی در هفته پایانی خواهد بود. ذوب آهن در اصفهان، آلومینیوم در اراک، هوادار و نفت آبادان سایر رقبای آبی ها هستند. خوشبختی بزرگ شاگردان ساپینتو‌ این است که ۴ بار در خانه میزبان حریفان خود خواهند بود و یک بار در آزادی با پرسپولیس بازی می کنند که این نشان می دهد آن ها فقط دو بار از تهران خارج خواهند شد.

از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

سفرهای تکراری پرسپولیس به کرمان

سخت ترین دیدارهای پرسپولیس در نیم فصل دوم بعد از دربی، بی شک تقابل با مس رفسنجان و گل گهر خواهد بود. هر دو، جزو تیم های بالانشین لیگ هستند و شانس کسب سهمیه دارند. ملوان، مس کرمان، پیکان و نساجی سایر تیم هایی هستند که مقابل سرخپوشان قرار می گیرند. آن ها برای رویارویی با حریفان خود دو باید به کرمان و همچنین مازندران سفر کنند. ضمن این که بازی در زمین ناهموار دستگردی با پیکان می تواند دشواری های خودش را داشته باشد.

از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

نبرد سپاهان با فانوس بدست ها

برنامه بازی های شاگردان مورایس شباهت زیادی به استقلال دارد و آن ها مقابل تراکتور و مس رفسنجان قرار می گیرند و ۴ بار در خانه به میدان خواهند رفت. تقابل با تیم خمز در تبریز به هیچ عنوان بازی آسانی نخواهد بود، خصوصا با انگیزه ای که تراکتور برای جبران شکست سنگین دور رفت دارد. ناگفته نماند که در آن بازی سپاهانی ها با نتیجه عجیب ۴-۲ پیروز شدند. نبرد با تیم های قعرنشین نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان گرچه روی کاغذ آسان می آید، اما این دو تیم از جایی که برای بقا تلاش می کنند، می توانند حریف خطرناکی برای زردپوشان باشند. ملوان، پیکان و مس کرمان سایر تیم هایی هستند که سپاهان در هفته های پیش رو با آن ها رو به رو خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  نصف مال من، نصف مال تو!

از نقش تعیین کننده یک تیم در قهرمانی تا تقابل مدعیان با تراکتور + عکس

نقش ویژه مس رفسنجان در تعیین قهرمان!

با توجه به آن چه گفته شد از مس رفسنجان و پیکان به عنوان حریفان مشترک این سه تیم می توان یاد کرد. محمد ربیعی که خود برای سهمیه می جنگد با امتیاز گرفتن از مدعیان می تواند در تعیین قهرمان نیز نقش آفرینی کند. اما مجتبی حسینی و تیمش دغدغه قهرمانی و کسب سهمیه یا سقوط ندارند. بعد از دربی، بی شک حساس ترین بازی های فصل تقابل تراکتور با دو تیم استقلال و سپاهان خواهد بود. ضمن این که نباید از نبرد پرسپولیس و گل گهر در هفته ماقبل پایانی غافل شد؛ گل گهری که دیگر امیر قلعه نویی را روی نیمکت نخواهد داشت و باید دید چه کسی در ادامه فصل روی نیمکت این تیم می نشیند؟

به نظر شما کدام تیم قهرمان رقابت های لیگ برتر خواهد شد؟!

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.