ورود رسمی روسیه به فوتبال آسیا با حضور در تورنمنت کافا

جزئیات تا دو هفته دیگر اعلام می شود

0 221

تورنمنت کافا از ۹ تا ۲۱ ژوئن با حضور کشورهای روسیه، تاجیکستان، ایران، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، افغانستان و یک تیم دیگر آسیایی برگزار می شود.

به گزارش سرخ نیوز، روز گذشته فدراسیون فوتبال تاجیکستان اعلام کرد که تورنمنت کافا (آسیای مرکزی) در حالی از ۹ تا ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود که روسیه هم برای حضور در این مسابقات ابراز آمادگی کرده است.

این نخستین بار است که بعد از گمانه‌زنی ماه‌های اخیر، روسیه رسماً در تورنمنتی آسیایی شرکت می‌کند تا احتمال حضورش در این قاره برای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ به اوج خود برسد.

علاوه بر تیم روسیه، تیم‌هایی از تاجیکستان، ایران، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، افغانستان و یک تیم دیگر آسیایی در آن شرکت خواهند کرد.

باتوجه به حضور روسیه، این هشت تیم در ۲ گروه چهار تیمی قرار خواهند گرفت تا تورنمنتی جذاب را در تابستان رقم بزنند.

حضور روسیه شاید مهم‌ترین خبر فوتبال آسیا محسوب بشود و یک مدعی تازه را وارد این قاره کند.

روابط عمومی کافا همچنین اعلام کرد که این سازمان در حال هماهنگی با فیفا برای برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی و حضور تیم روسیه در آن است و هنوز اطلاعات رسمی به صورت رسمی منتشر نشده است، زیرا بسیاری از موارد در مرحله توافق است و تمام جزئیات باید ظرف دو هفته نهایی شود.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی پورتو 2 براگا 0

فدراسیون فوتبال روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین، از سوی یوفا و فیفا برای حضور در مسابقات رسمی ممنوع شده اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این ممنوعیت را اعلام نکرده تا یکی از احتمال‌ها برای روس‌ها عضویت در ای اف سی باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.