خبر خوش برای آبی ها : پرونده استراماچونی ختم به خیر می شود؟

مشکل بزرگ استقلال از طریق قطر حل می شود

0 38

اپراتور همراه اول که از حمایت‌کننده‌های مالی آبی‌ها به شمار می‌رود، آماده است تا 80 میلیارد تومان از طلب سرمربی ایتالیایی را به حساب قطری‌ها واریز کند.

به گزارش سرخ نیوز، پرداخت مطالبات استراماچونی مسئله‌ای است که در تمام ماه‌های گذشته مدیران استقلال با آن روبرو بوده‌اند. از زمان جدایی این سرمربی، چندین مدیرعامل و هیئت مدیره در باشگاه استقلال به پست و مقام رسیده‌اند ولی طلب یک میلیون و 350 هزار دلاری این مربی ایتالیایی که با احتساب رقم تأخیر تأدیه تا زمان پرداخت و همچنین هزینه دادرسی طرفین تا یک میلیون و ۵۳۰ هزار یورو افزایش پیدا کرده، پرداخت نشده است.

طبق اعلام علی فتح الله زاده، باشگاه استقلال برای فرار از محرومیت‌های احتمالی، تا تاریخ 10 فروردین زمان دارد تا طلب سرمربی ایتالیایی را به حساب او واریز کند. مدیرعامل آبی‌ها در این مدت روش‌های مختلفی را برای واریز این مبلغ امتحان کرد که هیچ‌کدام آنها گره‌گشا نبودند.

از دریافت وام چند ده میلیاردی از بانک گرفته تا تلاش برای انعقاد قرارداد با چند اسپانسر که هیچ‌کدام نتوانستند به حل شدن این پرونده کمک کنند. آخرین راهکار فتح‌الله‌زاده نیز اعلام شماره حساب برای واریز کمک‌های هواداران بود که مبلغ گردآوری شده حتی به 500 میلیون تومان نیز نرسید.

بیشتر بخوانید:  بغض گلر استقلال شکست: خجالت زده ام، اما قضاوت ها ناجوانمردانه است

در نهایت و زمانی که این امر برای مدیران استقلال مسجل شد که آنها به تنهایی قادر به پرداخت مبلغ ذکر شده نیستند، دست یاری به سوی دولت دراز کردند. علی فتح‌الله‌زاده در جلساتی که با چهره‌های سیاسی و مقامات دولتی داشت و در نامه‌هایی که برای اشخاصی از جمله مخبر، معاون اول رئیس جمهور نوشت، از آنها خواست تا به پرونده استراماچونی به دید یک بحث ملی نگاه کنند و در این زمینه به او کمک کنند.

خبر خوش برای آبی ها : پرونده استراماچونی ختم به خیر می شود؟

حالا خبر رسیده که این رایزنی‌ها سرانجام مؤثر واقع شده و قرار است که استقلال از طریق یکی از اسپانسرهای خود طلب استراماچونی را پرداخت کند. شیوه کار به این صورت است که با رایزنی‌های شکل گرفته، طلب استرا به یکی از حساب‌های بانکی او در کشور قطر واریز می‌شود. 

اپراتور همراه اول که از حمایت‌کننده‌های مالی آبی‌ها به شمار می‌رود، آماده است تا 80 میلیارد تومان از طلب سرمربی ایتالیایی را به حساب قطری‌ها واریز کند و مابقی مبلغ مذکور را نیز خود مدیران استقلال گردآوری کنند تا پرونده استراماچونی برای همیشه بسته شود. البته طبق اعلام محمد سررشته‌داری، مشاور مدیرعامل و مدیر دیجیتال مارکتینگ باشگاه استقلال، عقد قرارداد با همراه اول جهت دریافت زودتر از موعد مبلغ فصل بعد، به امضا نرسیده و رایزنی‌ها ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:  تحریم مجمع باشگاه پرسپولیس از سوی اعضای هیئت مدیره!

هر چند که خبر پرداخت طلب استراماچونی به دست همراه اول در مرحله شایعات قرار داشته و به صورت رسمی اعلام نشده است اما طبق استعلام‌های گرفته شده از مسئولین باشگاه استقلال، آنها این موضوع را تأیید کرده‌اند و قرار است به زودی آبی‌ها مطالبات این سرمربی ایتالیایی را پرداخت کنند تا مشکلی بابت بسته شدن پنجره یا جرایم دیگر، آنها را تهدید نکند.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد آن است که این مبلغ از محل طلب استقلال بابت اسپانسری فصل بعد پرداخت می‌شود و مدیران باشگاه باید از اکنون خود را برای فصل بعد آماده کنند تا جهت درآمدزایی باشگاه، به فکر منابع مالی جدیدی باشند. ضمن اینکه برای حضور در آسیا، استقلالی‌ها باید پرونده‌های دیگری مانند طلب گابریله پین، لئاندرو پادوانی و شاکیان داخلی را حل کنند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.