درخشش اونانا ، عامل ناکامی یاران طارمی

0 32

رسانه هواداری اینتر به تمجید از عملکرد اونانا، سنگربان این تیم در بازی با پورتو و مهار ضربات مهدی طارمی پرداخته است.

به گزارش سرخ نیوز، اینتر در شرایطی توانست به سختی و به لطف تک گل روملو لوکاکو که در بازی رفت به ثمر رسید، از سد پورتو عبور کند که عملکرد سنگربان کامرونی این تیم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آندره اونانا که در 2 بازی رفت و برگشت چند موقعیت خوب گلزنی را از مهدی طارمی گرفت. 

رسانه internazionale که به پوشش اخبار نراتزوری می‌پردازد، در گزارشی به تمجید از عملکرد این سنگربان پرداخت و نوشت: اگر اینتر موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کند، بیش از هر چیز مدیون دروازه‌بان خود، آندره اونانا است که در 2 بازی رفت و برگشت عملکردی در حد یک معجزه داشت. 

اونانا دروازه‌بان بزرگی است و باید شب دیوانه‌واری مثل دیدار با پورتو رقم می‌خورد تا او این مسئله را ثابت می‌کرد. اینتر توانست در آسمان پرتغال با صدای بلند فریاد شادی سر بدهد و نراتزوری این را مدیون جسارت سنگربان کامرونی است.

بیشتر بخوانید:  اینزاگی: با رویایی ترین تیم روبرو می شویم/ فوتبال به قبل و بعد از گواردیولا تقسیم می شود

با احتساب وقت‌های تلف شده، او 100 دقیقه برابر پورتو ایستادگی کرد. اگر خط دفاعی اینتر در طول این مسابقه عملکرد پراسترسی داشت، اما این دستان بزرگ آندره بود که مدام یک کلمه جادویی را که به تازگی در ایتالیا آموخته، تکرار می‌کرد: “Tranquilli”, “Stiamo tranquilli” یعنی آرام باشید، بیاید ریلکس باشیم.

تیک آف درخشش اونانا در نیمه اول و ری اکشن روی شوت بسیار خطرناک اورییه بود. اما بازیکن سابقه آژاکس در نیمه دوم درخشش ویژه‌ای داشت. او ابتدا شوت موذی و دیدنی گروئیچ را دور کرد و سپس به طور معجزه آسیایی، با دست روی ضربه سر مهدی طارمی اثر گذاشت که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد. 

اگر واکنش‌های معجزه‌آسای او در بازی را نیز اضافه کنید، امضای این کامرونی پای صعود اینتر به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رسیده است. کسی که با کاریزمایش، نراتزوری را به دور بعد رساند. بازی با پای او و شیوه هدایت خط دفاعی، تفاوت را ایجاد می‌کند. درخشش او باعث شد تا در پایان بازی، خیلی از بازیکنان اونانا را در آغوش بگیرند. یکی از آنها سمیر هندانوویچ بود. کسی که اونانا جایش را در ترکیب اینتر گرفت و شاید این زیباترین تبریک به گلر کامرونی بابت درخشش بود.

بیشتر بخوانید:  خلاصه بازی اودینزه 0 یوونتوس 1
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.