پرسپولیس و تعطیلی دوباره لیگ ؛ فرصتی برای بهتر شدن یا تهدیدی برای آمادگی سرخ ها؟

0 28

تعطیلی لیگ می تواند برای گل محمدی و تیمش حکم یک شمشیر دو لبه را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار سرخ نیوز، پرسپولیس روز گذشته آخرین تمرین خود را در سال ۱۴۰۱ برگزار کرد و به مرخصی ۶ روزه رفت تا از دوم فروردین ماه دوباره تمریناتش را از سر بگیرد. شاگردان گل محمدی تا یازدهم فرصت خواهند داشت تا خود را برای تقابل با تیم فوتبال مس آماده کنند. این بازی که از هفته بیست و چهارم خواهد بود در شهر رفسنجان برگزار می شود. حریف سرخ ها یکی از آماده ترین تیم های هفته های اخیر لیگ بوده است و توانسته نتایج خوبی را در طول فصل کسب کند. این بازی چه به لحاظ سختی و چه جایگاه دو تیم اهمیت زیادی خواهد داشت و سه امتیازش، خصوصا برای پرسپولیس بسیار حیاتی است.

این هم از بدشانسی های پرسپولیس است که هر بار لیگ با وقفه مواجه می شود باید با تیم های بالانشین لیگ مسابقه دهد. در مقطع قبلی که لیگ برتر به دلیل جام جهانی دچار وقفه دو ماه شد، تاریخ دربی به درخواست کی‌روش سرمربی وقت تیم ملی تغییر یافت تا پرسپولیس که آن زمان در اوج آمادگی قرار داشت نتواند مقابل حریف سنتی که آن روزها شرایط خوبی نداشت قرار بگیرد. بیراه نیست اگر بگوییم در آن مقطع سرمربی پرتغالی استقلال از این وقفه سود خوبی برد و توانست تیمش را برای ادامه لیگ آماده کند.

بیشتر بخوانید:  داستان عجیب خارجی های سپاهان؛ مصدومیت، شرط بندی و فسخ قرارداد!

پرسپولیس و تعطیلی دوباره لیگ ؛ فرصتی برای بهتر شدن یا تهدیدی برای آمادگی سرخ ها؟

تیم ساپینتو در دربی توانست با پرسپولیس به تساوی پرگل ۲-۲ دست یابد. همان شرایط در حال حاضر به نوعی برای گل محمدی تکرار شده است و این مربی فرصت دارد تا بتواند ضعف های تیمش را در مدت کوتاهی که لیگ تعطیل است بر طرف سازد. پرسپولیس از شروع نیم فصل شرایط چندان خوبی نداشته است و در نتیجه گیری پرنوسان ظاهر شده است. این تیم هفته قبل با یک گل نتیجه را به رقیب مستقیم خود یعنی سپاهان واگذار کرد.

در واقع این بار می توان گفت تعطیلی لیگ به سود سرخپوشان خواهد بود. خصوصا که طی روزهای اخیر چند بازیکن این تیم با بیماری و مصدومیت مواجه شدند و نتوانستند پرسپولیس را در دو بازی حساس اخیر مقابل تراکتور و سپاهان همراهی کنند. البته همه آن ها منهای مرتضی پورعلی گنجی و سینا اسدبیگی، بهبود یافته‌اند.

پرسپولیس و تعطیلی دوباره لیگ ؛ فرصتی برای بهتر شدن یا تهدیدی برای آمادگی سرخ ها؟

در این بین وضعیت مدافع ملی‌پوش پرسپولیس کمی بغرنج است و شاید به مس رفسنجان نرسد. از آن طرف قطعا چند مهره اصلی پرسپولیس به تیم ملی دعوت خواهند شد و غیبت آن ها در تمرینات می تواند تیم را با مشکلاتی مواجه کند. پرسپولیس در مقطع قبلی در غیاب ملی پوشانی مجبور شد که به دلیل کمبود نفر در تمرینات از نفرات تیم های پایه استفاده کند. در جریان مسابقات تیم ملی در قطر که علیرضا بیرانوند آسیب دید تا در بازگشت به چارچوب پرسپولیس با محافظ بینی مقابل حریفان قرار بگیرد. 

بیشتر بخوانید:  عملیات فوق سری وزارت برای پرسپولیس

در واقع این تعطیلی می تواند برای گل محمدی و تیمش مثل یک شمشیر دو لبه باشد و باید دید برای پرسپولیس به فرصت تبدیل می شود یا آمادگی و سلامت بازیکنانش را به خطر خواهد انداخت؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.